Σελίδα 48 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 384647484950 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 471 έως 480 από 580

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Ρίου - Αντιρίου (Ferries in Rio - Antirio route)

  1. #471
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή και γω έχω ...τους γνωστούς μου στο Ρίο, έμαθα ότι στη κωλοφυλλάδα που τα έγραψε ...υπάρχει περίπτωση να πέσουν και μηνύσεις.
    Αν είχε κάποιο πρόβλημα το πλοίο το Λιμενικό που ήταν παρών, δεν θα άφηνε το πλοίο να συνεχίσει και να τελειώσει τα δρομολόγια του.
    Εν ολίγοις ....με 2 νταλίκες που μπήκαν, ακούμπησε το κοράκι τις πλώρης στην προβλήτα και δεν μπορούσε να φύγει, γι' αυτό τον τράβηξε ο Cpt. Δημήτρης με το Κωνσταντίνος Κ και συνέχισε τα δρομολόγια του.
    Ήταν πολύ τραβηγμένο

  2. #472

    Προεπιλογή

    Δεν είναι κάπως περίεργο το ότι ενώ βρισκόμαστε μόλις δύο εβδομάδες από την ετήσια "σκάντζα βάρδια" των αμφίπλωρων της Σαλαμίνας στην γραμμή του Ρίου, ούτε υπάρχει σχετικό θέμα προς συζήτηση στο νέο ΣΑΣ, αλλά ούτε και έχουμε ακούσει τίποτα (για πρώτη φορά στα τελευταία χρόνια) σχετικά με το ποιά και πόσα αμφίπλωρα θα αντικαταστήσουν τα υπάρχοντα τρία ??? Εκτός πια..... κι αν έχω χάσει επεισόδια !!!

  3. #473
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι κάπως περίεργο το ότι ενώ βρισκόμαστε μόλις δύο εβδομάδες από την ετήσια "σκάντζα βάρδια" των αμφίπλωρων της Σαλαμίνας στην γραμμή του Ρίου, ούτε υπάρχει σχετικό θέμα προς συζήτηση στο νέο ΣΑΣ, αλλά ούτε και έχουμε ακούσει τίποτα (για πρώτη φορά στα τελευταία χρόνια) σχετικά με το ποιά και πόσα αμφίπλωρα θα αντικαταστήσουν τα υπάρχοντα τρία ??? Εκτός πια..... κι αν έχω χάσει επεισόδια !!!

    Ακούγετε ότι δεν θα αντικατασταθούν απλα θα εγκαταλείψουν την γραμμή

  4. #474
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούγετε ότι δεν θα αντικατασταθούν απλα θα εγκαταλείψουν την γραμμή
    Τι εννοείς φίλε μου; Ποια γραμμή θα εγκαταλείψουν;

  5. #475
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από avvachrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς φίλε μου; Ποια γραμμή θα εγκαταλείψουν;
    Τα αμφιπλωρα θα εγκαταλείψουν την γραμμή από ότι λένε εδώ στο Ριο

  6. #476
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα αμφιπλωρα θα εγκαταλείψουν την γραμμή από ότι λένε εδώ στο Ριο
    Εγώ από συζήτηση που άκουσα μεταξύ πληρώματος του Μελίνα ΙΙ και ενός λιμενικού είναι ότι θα γίνει η αλλαγή κανονικά. Μάλιστα άκουσα ότι δύο από αυτά που θα έρθουν είναι και το Ματούλα Κ και το ¶γιος Γεώργιος (προφανώς εννοούσε το Γεώργιος σκέτο). Pantelis2009 τι μαθαίνεις εκεί από τα πέριξ της Σαλαμίνας;;;

  7. #477
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Η γραμμή Ρίο - Αντίρριο ήταν κλειστή από τις 27/10 στις 23.00 μ.μ λόγο καιρού και άνοιξε σήμερα το μεσημέρι στις 16.00 μ.μ. όπως μου ανέφερε φίλος καπετάνιος από την γραμμή.

  8. #478

    Προεπιλογή

    Θα έρθουν τελικά αμφίδρομα από τη Σαλαμίνα στο Ρίο?

  9. #479

    Προεπιλογή

    Ησυχία..... Απόλυτη ησυχία..... Νεκρική ησυχία..... Είτε κανείς δεν ξέρει, είτε κανείς δεν μιλάει. Και βρισκόμαστε μόλις δύο ημέρες πριν την έναρξη της "σκάντζα βάρδιας". Οψόμεθα..........

  10. #480

    Προεπιλογή

    Παράξενα πράγματα...... 1η του Νοέμβρη αύριο, και όχι μόνο δεν έχει αναχωρήσει κανένα αμφίπλωρο από την Σαλαμίνα για το Ρίο, αλλά ούτε και κανένα από τα τρία που βρίσκονται εκεί για την επιστροφή. Τι να γίνεται άραγε ???

Σελίδα 48 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 384647484950 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας