Σελίδα 58 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 848565758
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 571 έως 580 από 580

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Ρίου - Αντιρίου (Ferries in Rio - Antirio route)

  1. #571

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sotiris97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....και εγώ έχω επιφυλάξεις για τη παντόφλα που αναχωρεί που μπορεί να είναι είτε το ΣΧΟΙΠΑΝΤΑΣ είτε το ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ και λιγότερο το ΑΓΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ Ν....
    Σωτήρη, ορθώς αναφέρεις ως πιθανά και τα τρία κονταδελφά, εγώ όμως περιορίστηκα στο ΣΧΟΙΠΑΝΤΑΣ διότι μας ανέφερες σαφώς χρονολογία, το 1973. Το ΣΧΟΙΠΑΝΤΑΣ είναι κατασκευής 1973, τα ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ και ΑΓΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ Ν είναι κατασκευής 1974.

  2. #572
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Πάσο Γιώργο νομιζα οτι και το ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ηταν του 73' , αρα μπορούμε να πούμε πως το 4ο πλοίο είναι πράγματι το ΣΧΟΙΠΑΝΤΑΣ.

  3. #573

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sotiris97 Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....αρα μπορούμε να πούμε πως το 4ο πλοίο είναι πράγματι το ΣΧΟΙΠΑΝΤΑΣ.
    Για να είμαστε σωστοί, μπορούμε μόνο να υποθέσουμε ότι το 4ο πλοίο (αριστερά στην φωτό) είναι το ΣΧΟΙΠΑΝΤΑΣ. Η απόσταση είναι πολύ μακρινή, η ανάλυση της εικόνας πολύ χαμηλή, η ποιότητα της....... άστα να πάνε, και βλέπουμε το πλοίο κατάπλωρα, από όπου δηλαδή όλες οι παντόφλες φαίνονται σχεδόν ίδιες. Το βέβαιο είναι πως τα άλλα τρία πλοία είναι όπως τα είπαμε, από δεξιά προς τα αριστερά ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΣΠΥΡΟΣ, ΒΙΚΤΩΡΙΑ.

    Σημ. Και μιά φιλικότατη συμβουλή. Όταν ανεβάζεις τέτοιου θέματος φωτογραφίες, και εφόσον όπως είπες (δεν το αμφισβητώ) αναγνωρίζεις τα πλοία, απλά ονόμασε τα και αν κάποιος έχει κάποια άλλη γνώμη θα την παραθέσει, και είτε έτσι είτε αλλιώς θα ακολουθήσει συζήτηση. Αυτό το "Αυτά ακριβως είπα κι εγώ, απλώς άφησα πρώτα εσάς να τα αναγνωρίσετε" μπορεί κάποιος κακοπροαίρετος να το εκλάβει...... διαφορετικά. Επαναλαμβάνω, στο λέω εντελώς φιλικά και είμαι βέβαιος πως καταλαβαίνεις τι εννοώ.

  4. #574
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Μια πληροφορία που επιβεβαίωσα τώρα το πρωί λέει ότι από την παλαιά κοινοπραξία στις αρχές Σεπτέμβρη θα φύγουν για Ρίο τα Προκόπιος Μ & Σαλαμινομάχος και αρχές Νοέμβρη θα φύγει και το Έλενα Α. Όταν επιβεβαιώσω και για την άλλη κοινοπραξία ....τα ξανά λέμε. Καλή συνέχεια.

  5. #575
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια πληροφορία που επιβεβαίωσα τώρα το πρωί λέει ότι από την παλαιά κοινοπραξία στις αρχές Σεπτέμβρη θα φύγουν για Ρίο τα Προκόπιος Μ & Σαλαμινομάχος και αρχές Νοέμβρη θα φύγει και το Έλενα Α. Όταν επιβεβαιώσω και για την άλλη κοινοπραξία ....τα ξανά λέμε. Καλή συνέχεια.
    Από την δεύτερη κοινοπραξία οι πληροφορίες μου λένε για ....αρχή....Χρύσα και Θεοτόκος αρχές Σεπτέμβρη και βλέπουμε!!!

  6. #576
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Αφού επιβεβαιώθηκαν οι πληροφορίες μου για τουλάχιστον 5 αμφίπλωρα και από τις δύο κοινοπραξίες που θα φύγουν για Ρίο, ας δούμε τα πλοία πότε κατασκευάστηκαν και τις διαστάσεις τους. α) Προκόπιος Μ κατασκευής 2003 με διαστάσεις 86 Χ 17 μέτρα αναχώρηση για Ρίο 01/09, β) Σαλαμινομάχος κατασκευής 2008 με διαστάσεις 100,6 Χ 18 μέτρα αναχώρηση για Ρίο 01/09, γ) Έλενα Α κατασκευής 2009 με διαστάσεις 100 Χ 18 μέτρα αναχώρηση για Ρίο 01/10, δ) Θεοτόκος κατασκευής 2003 με διαστάσεις 86 Χ 17 μέτρα αναχώρηση για Ρίο 01/09 & Χρύσα κατασκευής κατασκευής 2016 με διαστάσεις 85 Χ 17 αναχώρηση για Ρίο 01/09. Και μία φωτογραφία από το καθένα από το αρχείο μου για να ξέρουμε για ποια αμφίπλωρα μιλάμε. Καλή συνέχεια.

    ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ-Μ-81-02-09-2013.jpgΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΣ-443-30-05-2019.jpgΕΛΕΝΑ-Α-387-31-10-2013.jpgΘΕΟΤΟΚΟΣ-87-14-05-2015.jpgΧΡΥΣΑ-89-17-03-2018.jpg

  7. #577
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Χρύσα έκανε την αρχή για το Ρίο και ακολούθησαν το Θεοτόκος και το Προκόπιος Μ, μόνο το Σαλαμινομάχος δεν έχει ξεκινήσει ακόμη, αλλά πιστεύω ότι θα φύγει και αυτό. Οι πληροφορίες μου λένε ότι 01/09 θα ξεκινήσουν δρομολόγια στη γραμμή Ρίου - Αντιρρίου. Καλή συνέχεια.

  8. #578
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Οι πληροφορίες λένε ότι Χρύσα και Θεοτόκος θα φύγουν από Ρίο και θα αντικατασταθούν από το ¶γιος Ελευθέριος IV και το Σπυρίδων Σ ενώ θα κατέβει και το Αγία Βαρβάρα. Οι αλλαγές θα γίνουν κατά το τέλος Οκτωβρίου. Καλή συνέχεια.

  9. #579
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Ένα ενδιαφέρον βίντεο που ανέβηκε πρόσφατα στο διαδίκτυο παρουσιάζοντας τη γραμμή προ γέφυρας.

  10. #580

    Προεπιλογή

    Το Χρήστος είναι ακόμα εκεί?

Σελίδα 58 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 848565758

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας