Σελίδα 4 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 393

Θέμα: Αλκαίος [Alcaeos, Marella, Sochi Express]

  1. #31
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    τι μου θυμιζεις ρε φιλε........τοτε που κατεβαινα στο λιμανι και περιμενα να δω την φοβερη τριαδα της nel: σαπφω-ομηρος-αλκαιος.ποιο τακτικοι επισκεπτες το σαπφω με τον ομηρο και λιγο πιο αραια ο αλκαιος.ακουγες τη σαπφω και το ομηρος να σφυρανε απο το υψος του αεροδρομιου και ανατριχιαζες.....

  2. #32
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακουγες τη σαπφω και το ομηρος να σφυρανε απο το υψος του αεροδρομιου και ανατριχιαζες.....
    ακριβως οπως το λες ειναι...(το αναφερω και εγω μεσα σε ενα μηνυμα μου μαζι με φωτο του Σαπφω σχετικα με το σφυριγμα του).Με αυτα τα σφυριγματα μεγαλωσαμε και αρχισαμε να κατεβαινουμε στο λιμανι για να θαυμασουμε και να φωτογραφησουμε αυτα τα πλοια που αγαπησαμε.
    Νέτα πλώρα - πρύμα ......

  3. #33
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Η καλύτερη ήταν αν θυμάμαι κάθε Τετάρτη που γινόταν συνάντηση το πρωί Αλκαίου φεύγοντας για Χίο, Θεόφιλου ερχόμενου απο Πειραιά και Σαπφώ που ήταν ποιό πρωί μέσα... Κόλαση!!!!

  4. #34
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    σωστος ο αποστολος

  5. #35
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Τι μου θυμίσατε τώρα!Ωραίες εποχές γεμάτες ΝΕΛ.Δεν ξεκολλούσα από το λιμάνι και αν δεν ήμουν εκεί καθόμουν με τις ώρες στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και τα χάζευα ή τα φωτογράφιζα!Τότε που σφυρίζανε και ακουγότανε σ'ολη τη Μυτιλήνη!!(Ερώτηση προς καπετάνιους της ΝΕΛ:Γιατί τον τελευταίο καιρό δεν σφυρίζουν τα πλοία τουλάχιστον φεύγοντας????)!Είναι πολύ ωραίο να ακούς τα πλοία να σφυρίζουν.

  6. #36
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Πες τα φίλε MYTILENE, είναι όντως πολύ ωραίο να ακούς το πλοίο να σφυρίζει. Για τους νησιώτες είναι κάτι σαν ρολόι για φαγητό, να πανε να παρουνε εφημρίδα, το δέμα κλπ...

  7. #37
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τα φίλε MYTILENE, είναι όντως πολύ ωραίο να ακούς το πλοίο να σφυρίζει. Για τους νησιώτες είναι κάτι σαν ρολόι για φαγητό, να πανε να παρουνε εφημρίδα, το δέμα κλπ...
    Ή και πάμε για καφέ 18:00 είναι,το πλοίο σφύριξε

  8. #38

    Προεπιλογή

    Τη δεκαετία του ογδόντα ο Αλκαίος ή ο Όμηρος έπιανε Πάτμο κατά τη μια το βράδυ.
    Το θυμάμαι χαρακτηριστικά, έμενα στη σκάλα και με ξυπνούσε ο θόρυβος που έκανε όταν έριχνε τη μπουκαπόρτα.

  9. #39
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    To Αλκαιος ηταν! Εριχναν τα νυχια του καταπελτη! Ειχα ταξιδεψει κι εγω μια φορα με αυτο, αλλα δεν το θυμαμαι μια.... Στη Σκαλα που εμενες?
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  10. #40
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Εδώ ξυπνούσε ολόκληρη Μυτιλήνη -όταν ερχόταν το βράδυ είτε από 'Αγονες είτε από Καβάλα-τη Πάτμο δεν θα ξυπνούσε!!Μαζί με τον ΑΓΙΟ συναντιόντουσαν μερικές φορές και μας ''ξυπνούσαν''!!!Θυμάμαι που κολλούσα στο τζάμι και τα χάζευα μέχρι να φύγουν

Σελίδα 4 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας