Σελίδα 50 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 404849505152 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 491 έως 500 από 531

Θέμα: La Galera [Νεφέλη, Mukogawa]

  1. #491

    Προεπιλογή

    Καλά, όλα προς πώληση είναι. Το θέμα είναι αν δουλεύει στη Βενεζουέλα ή είναι ανενεργό για να καταλάβουμε το "πόσο προς πώληση".

    Πάντως, ίνα δικαιωθούν για ακόμα μία φορά τα περί... κολοκυθόπιτας , εμένα μου άρεσε πολύ το ΝΕΦΕΛΗ, ήταν το αγαπημένο μου τουλάχιστον από τα του Αργοσαρωνικού. Μακάρι να επέστρεφε.

  2. #492
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, όλα προς πώληση είναι. Το θέμα είναι αν δουλεύει στη Βενεζουέλα ή είναι ανενεργό για να καταλάβουμε το "πόσο προς πώληση".

    Πάντως, ίνα δικαιωθούν για ακόμα μία φορά τα περί... κολοκυθόπιτας , εμένα μου άρεσε πολύ το ΝΕΦΕΛΗ, ήταν το αγαπημένο μου τουλάχιστον από τα του Αργοσαρωνικού. Μακάρι να επέστρεφε.
    Στο ΑΙS φαίνεται τελευταίο σήμα 30/10/17,όχι μεγάλο διάστημα ανενεργό. Μέσα κ μένα μου άρεσε αλλά είχε χτιστεί τόσο που αισθητικά το χάλασαν αλλά κ πρακτικά αλλοιώθηκε η συμπεριφορά του.Φαινόταν από τις μεγάλες κλίσεις που έπαιρνε στις στροφές.
    Μιά χαρά καραβάκια δεν είναι ο ΑΧΙΛΛΕΑΣ κ το ΜΑΡΜΑΡΙ ΕΞΠΡΕΣ με την ήπια μετασκευή που δέχθηκαν;;
    Kαλοδεχούμενο αν επέστρεφε,έχουμε κ παραδείγματα στο παρελθόν: AΠΟΛΛΩΝ ΕΛΛΑΣ,ΑQUA SPIRIT...

  3. #493
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Κάτι ακούγετε ότι θα επιστρέψει στην Ελλάδα και μάλιστα στη γραμμή των Σποράδων. Αναμένουμε να δούμε αν θα βγουν σωστές οι πληροφορίες.

  4. #494

    Προεπιλογή

    Επιστρέφει επισήμως για την γραμμή των Σποράδων από Αγιο Κωνσταντίνο και πλέον θα έχει το καλοκαίρι συχνές συναντήσεις με το αδελφάκι του τον Αχιλλέα ...

  5. #495

    Προεπιλογή

    Φίλε basi, για να λες επισήμως, να υποθέσω ότι υπάρχει κάποια σχετική ανακοίνωση από την νέα του εταιρεία, έχει ήδη αγοραστεί το πλοίο (κοινώς έχουν πέσει υπογραφές), ή γενικώς "ακούγεται" ότι υπάρχει ενδιαφέρον - πρόθεση να αγοραστεί και να δρομολογηθεί στην γραμμή Αγίου Κωνσταντίνου - Σποράδων ??? Ρωτάω γιατί κατά καιρούς έχουμε ακούσει πολλά και για πολλά πλοία.

    Προς το παρόν πάντως το όμορφο ΝΕΦΕΛΗ είναι ....άφαντο, ως προς το σύστημα AIS τουλάχιστον, όπου τελευταίο του καταγεγραμμένο σήμα ήταν πριν τρεις μήνες, 15 Νοεμβρίου, από ναυπηγείο στο Πουέρτο Καμπέγιο στην Βενεζουέλα όπου είχε βγει για δεξαμενισμό.

  6. #496
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Καλή επιστροφή στο πλοίο. Ήταν από τα αγαπημένα στη γραμμή του Αργοσαρωνικού. Από ποια εταιρεία γνωρίζουμε;

  7. #497
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από avvachrist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή επιστροφή στο πλοίο. Ήταν από τα αγαπημένα στη γραμμή του Αργοσαρωνικού. Από ποια εταιρεία γνωρίζουμε;
    Αν αληθεύουν οι πληροφορίες,το φέρνει κάποιος από την Αqua Ferries.

  8. #498

    Προεπιλογή

    Ετσι γράφει το σάιτ της Ελληνικής Ακτοπλοίας , ότι αγοράστηκε και θα έχει το όνομα Νεφέλη Εξπρές .

  9. #499
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Πολλή φαντασία στο όνομα έχουν.Θέλουν να "επενδύσουν" στο Νεφέλη το οποίο εκτός Αργοσαρωνικού ήταν άγνωστο στο ευρύ επιβατικό κοινό κ δεν ήταν δα κανένα τρανταχτό όνομα.

  10. #500

    Προεπιλογή

    Εμένα το ΝΕΦΕΛΗ (σκέτο) δεν με ενοχλεί καθόλου, το θεωρώ μάλιστα πολύ όμορφο όνομα για πλοίο. Αυτό το "ΕΞΠΡΕΣ" όμως...... εξαποανέκαθεν (που λένε) δεν μπορούσα να το χωνέψω. Θεωρώ ότι η προσθήκη του δίπλα στο όνομα (οποιουδήποτε) πλοίου, σπανίως - έως και ποτέ ανταποκρινόταν στην πραγματικότητα, και έμπαινε για λόγους (... ευνόητους) προσέλκυσης του επιβατικού κοινού.

Σελίδα 50 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 404849505152 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας