Σελίδα 19 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 91718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 190 από 287

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Δυτικές Κυκλάδες (Piraeus - Western Cyclades route)

  1. #181
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ακτή Μερόπης
    Μηνύματα
    880

    Προεπιλογή

    Από ότι βλέπουμε στο link :http://www.hellenicseaways.gr/media/...taxkykl_gr.pdf
    στις δυτικές για το επόμενο διάστημα δεν δρομολογείτε ταχύπλοο από την hellenic !!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη plori : 13-04-2010 στις 14:20
    Στην πλώρη τους πάντα ο Αι Νικόλας

  2. #182
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από plori Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλο το βάρος της γραμμής των δυτικών είναι έτοιμο να σηκώσει το 4 !!!!! Το μόνο δρομολογημένο ταχύπολοο
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από plori Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι βλέπουμε στο link της HSW, στις δυτικές για το επόμενο διάστημα δεν δρομολογείτε ταχύπλοο από την hellenic !!!!
    Χάρηκα που κάποιος το πρόσεξε ! Μπράβο !
    Το πλοίο που ναυλώθηκε ή πουλήθηκε ή δεν ξέρω κι εγώ τι έκανε δεν είχε ζητήσει δρομολόγηση στην γραμμή των Δυτικών Κυκλάδων ; Δεν θα δρομολογηθεί τελικά ; Η εταιρεία δεν είναι υποχρεωμένη να εκτελέσει δρομολόγια με το πλοίο με το οποίο ζήτησε δρομολόγηση ή στην καλύτερη περίπτωση να βάλει πλοίο με τα σινιάλα της ; Και να πούμε όλα αυτά κατατέθηκαν μερικές μόνο ώρες πριν λήξει η προθεσμία... Άσχετα με το τι κάνει η Aegean Speed Lines (και να ξακαθαρίσω ότι δεν τάσσομαι με το μέρος κανενός), είναι κατάφορη κοροϊδία όχι μόνο στον κόσμο που ασχολείται αλλά και σε σοβαρές εταιρείες όπως η ASL η όλη ιστορία. Μιλάμε για πρώτης τάξεως καγκουριές που δεν ξέρω τι σκοπό έχουν !

  3. #183
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Halandri-Egrigoros
    Μηνύματα
    1.098

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Thanasis89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χάρηκα που κάποιος το πρόσεξε ! Μπράβο !
    Το πλοίο που ναυλώθηκε ή πουλήθηκε ή δεν ξέρω κι εγώ τι έκανε δεν είχε ζητήσει δρομολόγηση στην γραμμή των Δυτικών Κυκλάδων ; Δεν θα δρομολογηθεί τελικά ; Η εταιρεία δεν είναι υποχρεωμένη να εκτελέσει δρομολόγια με το πλοίο με το οποίο ζήτησε δρομολόγηση ή στην καλύτερη περίπτωση να βάλει πλοίο με τα σινιάλα της ; Και να πούμε όλα αυτά κατατέθηκαν μερικές μόνο ώρες πριν λήξει η προθεσμία... Άσχετα με το τι κάνει η Aegean Speed Lines (και να ξακαθαρίσω ότι δεν τάσσομαι με το μέρος κανενός), είναι κατάφορη κοροϊδία όχι μόνο στον κόσμο που ασχολείται αλλά και σε σοβαρές εταιρείες όπως η ASL η όλη ιστορία. Μιλάμε για πρώτης τάξεως καγκουριές που δεν ξέρω τι σκοπό έχουν !
    Και να σκεφτείς ότι στο τελευταίο ΣΑΣ έγινε το έλα να δεις μεταξύ των δύο εταιρειών για τη δρομολόγηση της HSW πάνω στο δρομολόγιο του 4. Τελικά αφού δεν είχαν σκοπό να το δρομολογήσουν εκεί γιατί πλακώθηκαν έτσι?

  4. #184
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Το ξέχασα κι αυτό ! Την μισή ώρα πριν που την βάζεις ;
    Όταν η λογική πάει περίπατο μέχρι του Σινούρη...

  5. #185
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ακτή Μερόπης
    Μηνύματα
    880

    Προεπιλογή Highspeed 6

    Ηλθε η απάντηση της Hellenic sea ways για την δρομολόγηση ταχυπλόου στης Δυτικές και είναι στο Θέμα 10 της ημερήσιας διάταξης του Σ.Α.Σ.
    http://egov.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=35818
    Στην πλώρη τους πάντα ο Αι Νικόλας

  6. #186
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ακτή Μερόπης
    Μηνύματα
    880

    Προεπιλογή

    Αυτή την περίοδο δυστηχώς βλέπουμε τα δυο συμβατικά της γραμμής να φεύγουν το ενα πίσω απο το άλλο και το έχουν πεί πολλοί φίλοι στο φόρουμ για το λάθος αυτό.Τελικά απο τον προγραμματισμό που έχουν για το καλοκαίρι θα φεύγει κάθε μέρα το Άγιος στισ 7:25 και ο Κοραής στις 16:30 νομίζω οτι έτσι τα νησιά θα εξυπηρετηθούν πλήρως απο τα συμβατικά.
    http://www.zanteferries.gr/dromologi...vrios-2010.pdf

    http://www.ventourissealines.gr/medi..._drom_site.pdf
    Στην πλώρη τους πάντα ο Αι Νικόλας

  7. #187

    Προεπιλογή

    Οι κόντρες συνεχίζονται για τα συμβατικά πλοία της γραμμής....Αυτή την ώρα Κοραής και Γεώργιος κάνουν κοντρίτσες έξω από την Σέριφο:roll:....Ο Κοραής με 18 κόμβους και το Γεώργιος με 18,6 παρακαλώ:shock: !!!Άντε να δούμε πως θα εξελιχθεί το ντέρμπι, μακάρι όλα αυτά να είναι προς όφελος των επιβατών!!! (η εικόνα είναι απο το ais)
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  8. #188
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς-Σέριφος
    Μηνύματα
    152

    Προεπιλογή

    Το θέμα με τις κόντρες το βλέπω και εγώ όταν βρίσκομε στη Σέριφο όχι μόνο με το Αδαμάντιος Κοραής και το Άγιος Γεώργιος αλλά με το Αδαμάντιος Κοραής και το SpeedRunner IV. Αλλά όμως έχω δει και το Άγιος Γεώργιος να έρχετε πρώτο και μετά από δύο λεπτά το Αδαμάντιος Κοραής και φυσικά στο λιμάνι της Σερίφου πανικός από επιβάτες, αυτοκίνητα και φορτηγά αφού και τα δύο πλοία έρχονται μαζί και φεύγουν μαζί αφού έχουνε να πάνε Σίφνο-Μήλο-Κίμωλο και σε άλλα νησιά. Τελός η κατάσταση είναι ανελέητη!!!!

  9. #189

    Προεπιλογή

    Υπάρχει καμία πληροφορία για το πως καταμερίζεται η κίνηση μετάξυ Κοραή και του Άγιος Γεώργιος????

  10. #190
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ακτή Μερόπης
    Μηνύματα
    880

    Προεπιλογή

    Στο τεύχος του ¨Εφοπλιστής" του Ιανουαρίου αναφέρει οτι υπάρχουν φήμες οτι έχει αγοραστεί πλοίο συμβατικό πλοίο 23 μιλίων (εαν δεν κάνω λάθος έτσι το αναφέρει), υπάρχει πραγμάτικά κάτι ή είναι όντος φήμη που παραμένει φήμη;.
    '
    Στην πλώρη τους πάντα ο Αι Νικόλας

Σελίδα 19 από 29 ΠρώτηΠρώτη ... 91718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας