Σελίδα 13 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 386

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χίος - Μυτιλήνη (Piraeus - Chios - Mytilene route)

  1. #121
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    2.270

    Προεπιλογή

    Σωστά τα λες parokayak αλλα την βιτρίνα Χιος-Μυτιλήνη την κρατάει και αυτό εννοώ εγώ!!!Μην ξεχνάς πως η βιτρίνα μερικούς τους έπεισε...

  2. #122
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    639

    Προεπιλογή

    Το να πηγαίνει καράβι απευθείας Χίο-Μυτιλήνη και να μην σταματάει σε Σύρο και Μύκονο πρέπει να είναι από την Νελ.Για το Nissos chios που ανήκει στην HSW μπορεί να σταματάει ελεύθερα και σε άλλα νησιά.

    Η Νελ είναι η παραδοσιακή εταιρεία για το βόρειο Αιγαίο.

  3. #123
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    531

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kastro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να πηγαίνει καράβι απευθείας Χίο-Μυτιλήνη και να μην σταματάει σε Σύρο και Μύκονο πρέπει να είναι από την Νελ.Για το Nissos chios που ανήκει στην HSW μπορεί να σταματάει ελεύθερα και σε άλλα νησιά.

    Η Νελ είναι η παραδοσιακή εταιρεία για το βόρειο Αιγαίο.
    Εγω KASTRO θελω πλοιο απο την ΝΕΛ να πηγαινει απευθειας Μυτιληνη.εχεις καμια πληροφορια?ξερεις κατι που δεν ξερουν οι αλλοι?το ΕΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ δεν ειναι καλο για αυτη τη γραμμη χιο Μυτιληνη!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη STRATHGOS : 30-10-2008 στις 13:47
    [COLOR=red][I][B]SUPERFAST V[/B][/I][/COLOR]

  4. #124
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Cool ΦΗΜΕΣ Ή ΑΛΛΙΩΣ ΜΑ _ _ _ ΕΣ!!!!!

    Ακουώ το τελευταίο καιρό οτι επιχειρηματίες της Μυτιλήνης θα φέρουνε 2 ro/ro -από τη Μάλτα κιόλας- για Χίο-Πειραιά,τις τελευταίες μέρες έμαθα και ποιοί είναι,χθές ένας και σήμερα ένας άλλος μου είπανε οτι τη Κυριακή το ένα θα είναι εδώ!,με ένα χαμόγελο μέχρι τ'αυτιά!!!Να ρωτήσω κάτι?Η εγώ δεν πάω καλά ή αυτοί βλέπουν πολλές ταινιές επιστημονικής φαντασιάς.Όποιος ξέρει κάτι ας απαντήσει γιατί εγώ αν γίνονται τόοοοσο ευκολα ΟΛΑ αυτά αύριο ξεκινάω........ θα γίνω εφοπλιστής!!!!!
    ΥΓ:Ξέχασα μια φόρα τη βδομάδα θα πιάνουν και .........Καβάλα!!!!!

  5. #125
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή και μετά ξύπνησαν.........

    mytilene μήπως αυτός που σου το είπε είχε καπανήσει πιο πρίν δυο τρία καραφάκια ούζο πιτσιλαδή?
    πάντως τους προτείνω αντί για να φέρουν πλοία να δώσουν τα λεφτά τους στη ΝΕΛ να αγοράσει αυτή τα ρο/ρο για το καλό του νησιού,που καιρός για επενδύσεις τώρα.
    [B][COLOR=navy]Ένα μεγάλο πρόβλημα του κόσμου είναι ότι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι γεμάτοι προβληματισμούς[/COLOR][/B]

  6. #126
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Κοίτα αυτό το σκέφτηκα και γώ αλλά αυτός δε πίνει ρε απ'όσο ξέρω.Αφού να φανταστείς ήθελε να μου το δείξει και σε φώτο!!!Η΄τους πείραξε η βροχή ή δε τη παλεύουν ή θα τρίβουμε τα μάτια μας,τι άλλο να πω δε ξέρω.Ι Δ Ω Μ Ε Ν!!!!
    ΥΓ: Τη ΝΕΛ τη μισούνε αυτοί-και καλά-όταν τους είχε άρχοντες όμως και μπαίνανε τσάμπα σχεδόν το παίζανε καλοί και η ΝΕΛ ήταν η καλύτερη.ΤΕΣΠΑ ας μη πώ άλλα γιατί..........

  7. #127
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    531

    Προεπιλογή

    ΔΥΟ ΣΥΥΚΡΟΝΑ ΔΕΞΑΜΕΝΟΠΛΟΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΕΙ Η ΕΛΙΝΟΙΛ
    [COLOR=red][I][B]SUPERFAST V[/B][/I][/COLOR]

  8. #128
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    σαν τον απλιωτη και το μαιστρο φανταζομαι. να λυθει κατα μερος ενα απο τα προβληματα με τα καυσιμα δηλ. τη μεταφορα καυσιμων στο νησι, γιατι το αλλο ειναι η αποθηκευση και η μεταφορα των αποθηκων σε αλλο σημειο. εκει εχουμε σημαντικο προβλημα που παραμενει αλυτο για την ωρα.

  9. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από stefanosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    mytilene μήπως αυτός που σου το είπε είχε καπανήσει πιο πρίν δυο τρία καραφάκια ούζο πιτσιλαδή?
    πάντως τους προτείνω αντί για να φέρουν πλοία να δώσουν τα λεφτά τους στη ΝΕΛ να αγοράσει αυτή τα ρο/ρο για το καλό του νησιού,που καιρός για επενδύσεις τώρα.
    Η λύση των ρο/ρο, αν εξεραιθούν τα επικίνδυνα φορτία, είναι για μεγάλες αγορές. Για να επιβιώσουν γραμμές όπως αυτή της Χίου και Μυτιλήνης χρειάζονται τα φορτηγά αυτοκίνητα, γιατί επιβάτες μεταφέρουν μόνο 2-3 μήνες το χρόνο. Προσωπικά πιστεύω ότι αν αγαπάμε τα νησιά μας, πρέπει να σκεφτόμαστε και να "εργαζόμαστε" προς την κατεύθυνση της εξυπηρέτησής τους από επιβατηγά - οχηματαγωγά που θα ανταπεξέρχονται στα λειτουργικά τους εξοδα από τα φορτηγά αυτοκίνητα καθ ΄ολη τη διάρκεια του έτους. Πως έχουμε την απαίτηση νέων, γρήγορων και με φτηνά εισιτήρια πλοίων, άρα ακριβού κόστους κτήσης, όταν θα δουλεύουν ως επι το πλείστον με επιβάτες, και τη σχετικά σταθερή κίνηση των φορτηγών θα την καρπώνονται κάποιοι επιτήδειοι ευκαιριακοί αεριτζίδες. Μετά πως θα επενδύσει ο κάθε σοβαρός εφοπλιστής 2Χ50 ή 60 εκ. ευρώ για να λυθεί οριστικα το πρόβλημα.

  10. #130
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Το Ρο/Ρο έρχετε σύντομα...

Σελίδα 13 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας