Σελίδα 5 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 386

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χίος - Μυτιλήνη (Piraeus - Chios - Mytilene route)

  1. #41
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    26

    Προεπιλογή

    Αυτό πως σας φαίνεται;

    Το ΕΓ/ΟΓ ΛΙΣΣΟΣ δεν θα εκτελέσει τα δρομολόγια στις 07.07.2008 από Πειραιά για Χίο-Μυτιλήνη και 08.07.2008 από Μυτιλήνη-Χίο για Πειραιά λόγω δεξαμενισμού, επισημαίνει σε σχετική της ανακοίνωση η ΑΝΕΚ.

    Επιβάτες που έχουν εκδώσει εισιτήρια θα μεταφερθούν στον προορισμό τους με άλλο πλοίο και παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με την εταιρεία.

  2. #42
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από GeoSea Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό πως σας φαίνεται;

    Το ΕΓ/ΟΓ ΛΙΣΣΟΣ δεν θα εκτελέσει τα δρομολόγια στις 07.07.2008 από Πειραιά για Χίο-Μυτιλήνη και 08.07.2008 από Μυτιλήνη-Χίο για Πειραιά λόγω δεξαμενισμού, επισημαίνει σε σχετική της ανακοίνωση η ΑΝΕΚ.

    Επιβάτες που έχουν εκδώσει εισιτήρια θα μεταφερθούν στον προορισμό τους με άλλο πλοίο και παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με την εταιρεία.
    μηπως μπορεις να μας βοηθησεις,που ανακοινωθηκε αυτο?εφημεριδα,tv,κτλ............

  3. #43
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    26

    Προεπιλογή

    Το είδα στο Capital.gr

    http://www.capital.gr/news.asp?details=533994

  4. #44
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    σ ευχαριστω Geosea

  5. #45

    Προεπιλογή

    Λογικό μου ακούγεται...

    Το πλοίο έχει καιρό να δεξαμενιστεί κι όσο να 'ναι θέλει και κανένα ...μιλάκι παραπάνω.

    Θα μου πείτε βέβαια γιατί δεν μπήκε πρώτα δεξαμενή και μετά να ξεκινήσει δρομολόγια.

    Και η απάντηση λογική είναι. Σου λένε από την ΑΝΕΚ, κάτσε πρώτα να δούμε πως θα πάει το δρομολόγιο.
    Μπαίνουμε στην Χιό... δεν μπαίνουμε ??? Μην πάνε στράφι και τα δεξαμενιάτικα !!!

  6. #46
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens, Chios, Mytilene
    Μηνύματα
    408

    Προεπιλογή

    πως θα κάνει το μιλάκι παραπάνω ...? ρωτάω ως ασχετος!

  7. #47
    Εγγραφή
    May 2008
    Μηνύματα
    2.270

    Προεπιλογή

    Από τον καθαρισμό των υφάλων προφανώς εννοεί ο espresso που θα μειώσει τις τριβές του πλοίου με το νερό!Δεν ξέρω να το πω ποιο επιστημονικά (δεν είμαι και ειδήμων)...

  8. #48
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Μπράβο speedkiller έπιασες το νόημα,τώρα για να υπάρξει βελτίωση στη ταχύτητα πρέπει η γάστρα να έχει πάνω στρείδια τρίτης γενιάς αλλιώς αν μιλάμε για λογική ρύπανση σε επίπεδο χλωρίδας δεν νομίζω να αλλάξει κάτι τρομερά στη ταχύτητα

  9. #49

    Προεπιλογή

    Σωστός ο Στέφανος.

    Να πω βέβαια ότι ανέφερα το ...μιλάκι παραπάνω, σαν λογική νομίζω υπόθεση, μιας και δεν βλέπω κανένα άλλο λόγο (εκτός ίσως από λιγότερη κατανάλωση ???) να δεξαμενιστεί αυτή τη στιγμή το πλοίο, εν μέσω Full Season.

    Στέφανε ως ειδικός τα φώτα σου παρακαλούμε !!! Στέλνοντας αυτή τη στιγμή το πλοίο η ΑΝΕΚ για δεξαμενισμό, δεν είναι το πιό πιθανό (το τονίζω, το πιό πιθανό) να έχει το πλοίο στη γάστρα του ...στρείδια τρίτης γενιάς ??? :lol: Συνυπολογίζοντας μάλιστα ότι έχει πολύ - πολύ καιρό να δεξαμενιστεί ???

  10. #50
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Μηνύματα
    1.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στέλνοντας αυτή τη στιγμή το πλοίο η ΑΝΕΚ για δεξαμενισμό, δεν είναι το πιό πιθανό (το τονίζω, το πιό πιθανό) να έχει το πλοίο στη γάστρα του ...στρείδια τρίτης γενιάς ??? :lol: Συνυπολογίζοντας μάλιστα ότι έχει πολύ - πολύ καιρό να δεξαμενιστεί ???
    Φυσικά και μπορεί τπτ δεν αποκλείεται

Σελίδα 5 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας