Σελίδα 3 από 39 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 386

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χίος - Μυτιλήνη (Piraeus - Chios - Mytilene route)

  1. #21
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Αφενός στην γραμμή είναι το ΜΥΤΙΛΗΝΗ με το ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ και ο ΘΕΟΦΙΛΟΣ έχει βγει για την ετήσιά του από τα Χριστούγεννα και αφετέρου έχει διακοπεί η προέκταση προς Λήμνο-Θεσσαλονίκη από τον περασμένο Σεπτέμβριο.
    Όποιος ξέρει κάτι άλλο ας με διορθώσει.

  2. #22
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    εχεις απολυτο δικιο.εμενα αυτα μου θυμιζουν τα καλοκαιρινα δρομολογια του 2007.
    Νέτα πλώρα - πρύμα ......

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Athnes
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από captain 83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφενός στην γραμμή είναι το ΜΥΤΙΛΗΝΗ με το ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ και ο ΘΕΟΦΙΛΟΣ έχει βγει για την ετήσιά του από τα Χριστούγεννα και αφετέρου έχει διακοπεί η προέκταση προς Λήμνο-Θεσσαλονίκη από τον περασμένο Σεπτέμβριο.
    Όποιος ξέρει κάτι άλλο ας με διορθώσει.
    Ναι έχεις δίκιο έκανα λάθος τα καλοκαιρινά είναι αυτά του 2007
    Ο Ξενοφώντας:
    [B][I]« Σωστό και χρήσιμο είναι να τιμώνται οι καπεταναίοι και έμποροι με το να κάθονται στα πρώτα καθίσματα στο θέατρο και στους αγώνες.»[/I][/B]

  4. #24
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    21 Φεβρουαρίου σταματάει ο Ταξιάρχης και πέρνει τη θέση του ο Θεόφιλος. Ο Ταξιάρχης θα επιστρέψει στην ενεργό δράση κατά το Πάσχα.

  5. #25

    Προεπιλογή

    Αντε να δούμε τόσο καιρό τι του κάνουν να δείτε που πάλι μετά από λίγο θα είναι χάλια πάλι μακάρι να βγώ ψεύτης

  6. #26
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Athnes
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε να δούμε τόσο καιρό τι του κάνουν να δείτε που πάλι μετά από λίγο θα είναι χάλια πάλι μακάρι να βγώ ψεύτης

    Δεν θα βγεις ψεύτης γιατί δεν μπορούν νομίζω να κάνουν αυτά που λένε και από την άλλη νομίζω ότι δεν αξίζει...
    Ο Ξενοφώντας:
    [B][I]« Σωστό και χρήσιμο είναι να τιμώνται οι καπεταναίοι και έμποροι με το να κάθονται στα πρώτα καθίσματα στο θέατρο και στους αγώνες.»[/I][/B]

  7. #27
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    παντως εχει ανακοινωθει οτι μολις βγει ο ταξιαρχης μετα το πασχα θα εκτελει χρεη ro-ro. Οσο για το Θεοφιλο θα συμφωνησω μαζι σας οτι δυσκολα αυτο το πλοιο θα μπορεσει να αποβαλει απο πανω του αυτη την αρνητικη διαθεση που βγαζει προς τους επιβατες.
    Νέτα πλώρα - πρύμα ......

  8. #28
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Πολλά έχουν ακουστεί φίλε 2nd mate (χωρίς να έχω διάθεση να σε διαψεύσω) για τον ΤΑΞΙΑΡΧΗ για την μετά το Πάσχα επιστροφή του.

  9. #29

    Προεπιλογή

    Μόνο που εγώ δεν μιλάω με υποθέσεις, αλλά με τα γεγονότα:

    • Στη γραμμή της Χίου-Μυτιλήνης η ΝΕΛ έχει πλέον το 50% της κίνησης.
    • Στη γραμμή των Χανίων η ΑΝΕΚ δεν άφησε τα παλιά πλοία να συναγωνιστούν το Αριάδνη, αλλά έφερε ένα πολύ γρηγορότερο, ακριβότερο και νεότερο πλοίο και επιπλέον έδωσε και έκπτωση 40%. Συνεπώς η ΑΝΕΚ δεν αρκέστηκε στην αγάπη των κατοίκων των Χανίων αλλά φρόντισε να υπερασπιστεί τη γραμμή βάσει των εμπορικών κριτηρίων (ποιότητα και τιμή).

  10. #30

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που εγώ δεν μιλάω με υποθέσεις, αλλά με τα γεγονότα:
    • Στη γραμμή της Χίου-Μυτιλήνης η ΝΕΛ έχει πλέον το 50% της κίνησης.
    • Στη γραμμή των Χανίων η ΑΝΕΚ δεν άφησε τα παλιά πλοία να συναγωνιστούν το Αριάδνη, αλλά έφερε ένα πολύ γρηγορότερο, ακριβότερο και νεότερο πλοίο και επιπλέον έδωσε και έκπτωση 40%. Συνεπώς η ΑΝΕΚ δεν αρκέστηκε στην αγάπη των κατοίκων των Χανίων αλλά φρόντισε να υπερασπιστεί τη γραμμή βάσει των εμπορικών κριτηρίων (ποιότητα και τιμή).

    Kαι να προσθέσω εδώ ότι η ΝΕΛ έκανε ...ακριβώς το αντίθετο, το μόνο πλοίο που θα μπορούσε να συναγωνιστεί τα Nήσος, το Αίολος Κεντέρης, αρχικά το έβγαλε από τη γραμμή και τέλος το πούλησε. Το μόνο πλεονέκτημα που υπάρχει στη NΕΛ είναι τα ωράρια (όχι η διάρκεια) μιας και φεύγοντας απόγευμα φθάνεις την άλλη μέρα πρωί, είτε Πειραιά είτε Μυτιλήνη, κάτι που έχει σημασία για κάποιους.

Σελίδα 3 από 39 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας