Σελίδα 2 από 37 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 370

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Ικαρία -Σάμος [&Φούρνοι] (Piraeus - Ikaria - Samos [&Fourni] route)

  1. #11
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Δεν νομίζω ότι ακούστηκε ποτέ το ΜΥΚΟΝΟΣ για Παροναξία από επίσημα χείλη. Μόνο ικασίες μεταξύ καραβολατρών ήταν αυτές. ¶λλωστε τι να πάει να κάνει στην Παροναξία τη στιγμή που όλα τα συμβατικά φεύγουν και στόχος της εταιρίας είναι να μείνουν μόνο τα ταχύπλοα; Από Ραφήνα αρχικά ακούστηκε που ποτέ δεν πήγε λόγω καθυστέρηση, δρομολογήθηκε στη Χίο - Μυτιλήνη. Και τώρα που ο αντικατστάτης ναυπηγείται και προχωράει ακούστηκαν (τουλάχιστον εγώ άκουσα) ότι το ΜΥΚΟΝΟΣ θα πάει είτε Χανιά, είτε Δωδεκάνησα, είτε Ικαρία - Σάμο. Για τη γραμμή των Χανίων όμως ήρθε η πανέμορφη ΑΡΙΑΔΝΗ, για τα Δωδεκάνησα δεν νομίζω να το πίστεψαν ούτε οι ίδιοι και έμεινε η Ικαρία - Σάμος που νομίζω ότι με το ΜΥΚΟΝΟΣ θα κλειδώσει υπέρ της HSW. Το θέμα είναι αν θα μπαίνει στον Εύδηλο ή θα πάει από κάτω.

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Στον Ευδηλο μπαινει με δυσκολια αλλα μπαινει, το παραξενο ειναι για μενα τα δρομολογια. Ωραρια με 26 ειναι Πειραιας Συρος 3,10, Συρος Τηνος 25, Τηνος Μυκονος 20, Μυκονος Ευδηλος 2,00, Ευδηλος Καρλοβασι 1 και Καρλοβασι Βαθυ 45, συνολο 7,40 συν 6sbyΧ15 1,30, συνολο ολο μαζι 9ωρες και 10 λεπτα. Αρα για να βγαλει κυκλικο σε μια μερα θα δουλευει του σκοτωμου με 5μιση ωρες κρατει το εικοσιτετραωρο μιρασμενο σε Πειραια και Βαθυ. Αρα θα ταξιδευει και νυχτα και αρα πιθανοτερο σεναριο το βραδυνο απο Πειραια και πρωϊ απο Βαθυ. Λογικο θα ηταν το 8 απο Πειραια, αφιξη Βαθυ 5,10, αναχωρηση 07,30 αφιξη Πειραια 16,40. Ψιλοκλασσικο σκοτωμα ακτοπλοϊας δηλαδη. Εκτος και αν κανει την εκπληξη με πρωϊνη αναχωρηση απο Πειραια και απογευμα απο Βαθυ, μαλλον αβολο θα το εβλεπα ιδιαιτερα στην επιστροφη κατα τις 2,30 Πειραια. Το ωραιο μεσημεριανο των 12-2 δυσκολο δτην επιστροφη, ιδωμεν
    The world is not enough

  3. #13
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    NAXOS
    Μηνύματα
    1.018

    Προεπιλογή

    Το δρομολογιο του μάλλον θα ειναι Πειραια-Συρο-Μυκονο -Βαθυ.Χωρις Τηνο-Ικαρια και Καρλοβαση με αναχωρηση απο Πειραια 8 το βραδυ και απο Βαθυ 8 το πρωι .

  4. #14
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Kαι εγω αυτο ακουσα στην αρχη αλλα μετα ακουσα για ολο το σεντονι μαζι, αν και να μην παει καθολου Ικαρια το βλεπω χλωμο
    The world is not enough

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Κατά τη γνώμη μου είναι παράλογο να αφήσει την Ικαρία απέξω και είμαι σίγουρος ότι δεν θα γίνει. Για το Καρλόβασι και το λιμάνι του ακόμα και η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά. Το ΡΟΔΑΝΘΗ (εντάξει ξέρω τις μηδαμηνές του ελικτικές δυνατότητες) δεν προσέγγιζε. Το ΜΥΚΟΝΟΣ ίσως κάνει προσπάθεια αλλά το θέμα είναι με καιρούς τι θα γίνεται. Ξέρω ότι τα περισσότερα φορτηγά της Σάμου διακινούνται από το Καρλόβασι. Όπως επίσης αν δεν κάνω λάθος η κίνηση είναι μεγαλύτερη από τον Εύδηλο παρά από τον ¶γιο Κήρυκο.

  6. #16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από George Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω ότι τα περισσότερα φορτηγά της Σάμου διακινούνται από το Καρλόβασι. Όπως επίσης αν δεν κάνω λάθος η κίνηση είναι μεγαλύτερη από τον Εύδηλο παρά από τον ¶γιο Κήρυκο.
    To Μυκονος ειναι κατατι μεγαλυτερο απο το Ροδανθη , αν δεν μπορει να πιασει στο Καρλοβασι πιστευω πως θα κανει τις τιμες του Καρλοβασιου για το Βαθυ , οι εδρες στα περισσοτερα πρακτορεια τις Σαμου ειναι προς το Βαθυ.....

    Κατα την γνωμη μου ο Ευδηλος εχει περισσοτερη κινηση απο κοσμο αντι του Αγ.Κηρυκου γιατι παντα ειχε καλυτερα βαπορια (και πιο γρηγορα προς Πειραια , αλλα και προς Σαμο)
    Προ 8ετιας ο Ανεμος που πηγαινε και στα δυο λιμανια (αν θυμαμαι καλα 1 δρομολογιο Αγιο και 2 Ευδηλο ) ηταν γεματος και προς και απο Ικαρια παντα...

  7. #17
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    To βαπορι μπαινει στο Καρλοβασι, οχι ανετα αλλα μπαινει
    The world is not enough

  8. #18
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή MILENA

    ΤΟ ΜΙΛΕΝΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΟ-ΝΑΞΟ-ΙΚΑΡΙΑ-ΣΑΜΟ ΑΠΟ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ.
    ΤΟ ΝΤΑΛΙΑΝΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΚΡΗΤΗ.
    ΤΟ ΜΙΛΕΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ SPESIAL SYRVEY ,ΑΛΑΖΕΙ ΛΑΜΑΡΙΝΕΣ ΚΑΙ
    ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ.

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Πώς πάει η γραμμή μετά της δρομολόγηση του Ν. Μύκονος?

  10. #20
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    189

    Unhappy "καινούριο" καράβι

    Διαβάζω στον ΕΦΟΠΛΙΣΤΗ ότι στη γραμμή θα μπει ένα "καινούριο" καράβι ετών 32 το SARDINIA VERA της CORSICA που το σχολιάζουν ως κίτρινο κουτί - και δεν έχουν άδικο - ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;
    <<.......Περνά μια ώρα , δυο ώρες , τρεις . Καμιά κουβέντα . Κια οι φωνές στο κύτος λούφαξαν . Τίποτα . Το πέλαγο μονάχα που σπα . Μακριά , σ' ένα κάβο , ένα φως σβήνει , ανάβει . Πάλι .Χαράζει. ...

Σελίδα 2 από 37 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας