Σελίδα 12 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 229

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Ρέθυμνο (Piraeus - Rethymno route)

  1. #111
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    http://www.agorapress.gr/el/news.php?n=466

    Σήμερα το Πανεπιστήμιο Κρήτης θα παρουσιάσει τα αποτελέσματα της μελέτης βάση πολυσύνθετου ερωτηματολογίου, που διεξάγεται εδώ και 3,5 μήνες περι της βιωσιμότητας της Γραμμής Ρεθύμνου Πειραιά.
    Αφορά τις μετρήσεις που έγιναν και το απόγευμα στις 18.00 θα ενημερώσουν τους θεσμικούς εκπροσώπους του Νομού (Νομάρχη, Δημάρχους κλπ) και συγκεκριμένη μερίδα του Τύπου.
    Οι μετρήσεις προκύπτουν από το Τμήμα Πολιτικών Επιστημών και πιο συγκεκριμένα από το εργαστήρι Υπολογιστών & στατιστικής ανάλυσης του Πανεπιστημίου Κρήτης.
    Τη παρουσίαση θα κάνει ο καθηγητής κ. Βασίλης Δαφέρμος και η ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ & το AGORATV θα είναι εκεί.

    Τα αποτελέσματα τα οποία ήδη γνωρίζουμε και είναι πολύ θετικά για το λιμάνι του Ρεθύμνου, θα συντελέσουν στην ανάπτυξη των σχεδίων και την υλοποίηση των προσπαθειών που γίνονται για την αποκατάσταση της σύνδεσης του Ρεθύμνου από την Cretan Lines και την υπό ίδρυση Α.Ν.Ε.Ρ.

    Σχόλιο:
    Τα θετικά αποτελέσματα αυτής της μελέτης σε συνάρτηση με τα αποτελέσματα της μελέτης που εκπονήθηκε από τη Νομαρχία και την οποία αναμένουμε από ότι μας ενημέρωσε ο Νομάρχης Ρεθύμνου κ. Παπαδάκης στα μέσα του τρέχοντος μηνός, θα αποτελέσουν την ανατροπή σε ένα καθεστώς που ήθελε εντέχνως να παρουσιάζει διαρκώς το λιμάνι του Ρεθύμνου ως ένα λιμάνι χωρίς ιδιαίτερα οφέλη και τη γραμμή Ρεθύμνου Πειραιά ως μια γραμμή άνευ ουσιώδους σημασία.
    Τρανό παράδειγμα των ανωτέρω ήταν και η ένταξης της εν λόγω Γραμμής στις άγονες & επιδοτούμενες γραμμές του ΥΕΝ.
    Το Ρέθυμνο και το λιμάνι του βαδίζουν σε "ασφαλή νερά" και πολύ σύντομα οι Ρεθυμνιώτες θα είναι και πάλι περήφανοι τόσο για το λιμάνι τους όσο και για τα βαπόρια τους.

    =================================
    Με την ευκαιρία θα ήθελα να αναφερθώ στο "κλείδωμα" του τόπικ της γραμμής Ρεθύμνου Πειραιά στο nautilia.gr.
    Θεωρώ ότι το τόπικ πρέπει να ανοίξει διότι η ενημέρωση των συνφορουμιτών πρέπει να γίνεται από το κανονικό "Βήμα" και όχι από παρεμφερή άλλα τόπικ όπως το συγκεκριμένο στο οποίο γράφω.
    Επειδή λίαν συντόμως θα έχουμε μεγάλες ανατροπές στο Κρητικό ναυτιλιακό τοπίο που αφορά ιδιαίτερα το λιμάνι του Ρεθύμνου, καλό θα είναι το nautilia.gr και τα μέλη του να ενημερώνονται από το κανονικό "Βήμα" που δεν είναι άλλο από το τόπικ (θεματική ενότητα) Γραμμή Ρέθυμνο-Πειραιάς.
    Αν πάλι οι συντονιστές κρίνουν ότι το Ρέθυμνο δεν πρέπει να παρουσιάζει τα νέα του από τις δημόσιες συζητήσεις του nautilia.gr καλό θα είναι να το γνωρίζουμε και εμείς εδώ κάτω (Ρέθυμνο) για να ξέρουμε που βαδίζουμε.
    Σας ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη villy : 09-02-2009 στις 14:30
    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  2. Προεπιλογή

    Συμφωνώ με το φύλλο Villy για"κλείδωμα" του τόπικ της γραμμής Ρέθυμνου Πειραιά στο nautilia.gr. Προσωπικά εγώ το θεωρώ σαν ένα ακόμα αποκλεισμό του λιμανιού μας (έστω και μέσα από ένα Forum) του οποίου οι βαθύτεροι λόγοι είναι η παρεμπόδιση δημιουργία εταιρείας, ενός επιπλέον μαγαζιού.

  3. #113
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ειναι λογικό... Οι μεγάλες εταιρίες έχουν επενδύσει τεράστια ποσα σε ναυπηγήσεις ή μετασκευες δεν θα αφήσουν ένα μικρομάγαζο να τους χαλάσει την δουλεια...
    Ειναι η νέα τάξη πραγματων αν και απο την αρχαιότητα το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό...

  4. Προεπιλογή

    Αγαπητέ Απόστολε,
    Μιλάς έκτων έσω γνωρίζοντας κάτι παραπάνω από όλους εμάς? Γιατί διαβάζοντας το μου δημιουργείται ταυτόχρονα ένα ερώτημα αλλά και ένα συμπέρασμα. Το ερώτημα είναι πια είναι η μεγάλη ¨εταιρεία¨ και πιο χαρακτηρίζεις μικρομάγαζο. Αλλά το συμπέρασμα είναι αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία. Και το συμπέρασμα λέει ότι μάλλον η ¨μεγάλη εταιρεία¨ δια μέσω του ¨μικρομάγαζου¨ της κλείδωσε το τοπικ της γραμμής Ρέθυμνου Πειραιά με ότι συνεπάγεται.

  5. #115

    Προεπιλογή ΑΜΜΕΣΑ ΚΑΡΑΒΙ ΣΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ

    Κάποια στιγμή διάβασα κάτι παρα πολύ εύστοχο στο forum,(νομίζω το είχε γράψει ο Κος ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ), ότι δεν χρειάζονται δαπανηρές-χρονοβόρες-επιστημονικές οικονομικοτεχνικές μελέτες για την βιωσημότητα της γραμμής και πολύ πρακτικά μας προέτρεπε να στηθούμε τα ξημερώματα η το βράδυ σε κομβικά σημεία εισόδου η εξόδου της πόλης για να δούμε με τα μάτια μας τους εκατοντάδες ταλαίπωρους ρεθεμνιώτες με τα αυτοκίνητά τους η με το ΚΤΕΛ,καθώς επίσης δεκάδες επαγγελματίες αυτοκινητιστές. Ας είναι όμως μετά απο τρισήμισυ μήνες διάβασα σήμερα ότι ολοκληρώθηκε και αυτή η μελέτη . Προσωπικά δεν έχω καμιά αγωνία για το συμπέρασμα της μελέτης ,εύχομαι όμως να μην έχει γίνει κανένα λάθος έτσι ώστε να πισθούν και οι πλέον δύσπιστοι, χωρίς βεβαίως να θέλω να υποτιμήσω οποιαδήποτε επιστημονική έρευνα - μέτρηση αγοράς. Τα πιο πάνω γράφονται απο κάποιον που την περίοδο του Ε/Γ Ο/Γ ΑΡΚΑΔΙ παρέδιδε με την υπογραφή του στην ΕΘΝΙΚΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ την ημερήσια κίνηση επιβατών, Φ/Γ, Ι.Χ. και ΔΙΚ/ΛΩΝ. ,ασχολούμε - απασχολούμε στην ΝΑΥΤΙΛΙΑ απο το 1975 μέχρι και σήμερα. Επίσης θέλω να συγχαρώ τον Κο ΚΑΣΙΜΑΤΗ για τις απόψεις και θέσεις του ,για το συγκεκριμένο θέμα ,να τον ευχαριστήσω δε για την αποκλειστική πολλές φορές, άμμεση και έγκυρη ενημέρωσή μας. ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΗΣ ΚΟΠΗΣ ΤΗΣ ΠΙΤΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΜΕΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!!!!!!

  6. #116

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ φίλε TAVLA, εξώ βρέχει και εσύ βγήκες με το αντιηλιακό (συγνώμη και χωρίς σκοπό και πρόθεση παραξήγησης).Ο Τ.Γιάννης έκανε μια πολύ εύστοχη τοποθέτηση η οποία μέχρι στιγμής παραμένει αναπάντητη και εκεί πρέπει να επικεντρωθούμε και όχι στις κοπές πίτας και στις κολακείες.......Ξυπνήστε όσο ακόμα ειναι νωρίς..........

  7. #117
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι λογικό... Οι μεγάλες εταιρίες έχουν επενδύσει τεράστια ποσα σε ναυπηγήσεις ή μετασκευες δεν θα αφήσουν ένα μικρομάγαζο να τους χαλάσει την δουλεια...
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ειναι η νέα τάξη πραγματων αν και απο την αρχαιότητα το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό...

    Απόστολε δεν θέλω να τσακωθώ μαζί σου ! Γνωριζόμαστε προσωπικά και σε εκτιμώ ! Η αλλαγή στην ιστορία (στην οποιαδήποτε ιστορία) έρχεται με κάποιους τρελούς. Άλλες φορές ήταν προς το καλό άλλοτε προς το κακό. Με την συντήρηση δεν καταφέρνεις τίποτα λιγότερο από το να ακολουθείς ένα φαύλο κύκλο. Εξάλλου πίστεψε με όσο περισσότερες εταιρείες τόσο το καλύτερο ! Και αυτό αφορά και συμφέρει εσάς κυρίως τους ναυτικούς, εγώ προσωπικά τι είχα, τι έχασα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thanasis89 : 09-02-2009 στις 17:21

  8. #118

    Προεπιλογή

    Θα παρακαλέσω η συζήτηση να μείνει σε υψηλό επίπεδο όπως οι υπόλοιπες συζητήσεις του φόρουμ και εντός θέματος.
    Να θυμήσω κάποιους από τους κανόνες του φόρουμ τοπυς οποίους αποδεχτήκαμε όλοι ότα γραφτήκαμε.
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανόνες Λειτουργίας.

    Οι ακόλουθοι Κανόνες Λειτουργίας θεσπίστηκαν ώστε να διασφαλίσουν την ομαλή διεξαγωγή των συζητήσεων στο forum του Nautilia.gr - Forum / Your Way To Sea. Η εγγραφή και η συμμετοχή σας στο forum του Nautilia.gr - Forum / Your Way To Sea σημαίνει την πλήρη αποδοχή των Κανόνων λειτουργίας.
    (...)
    Οι συμμετέχοντες συμφωνούν να μην τοποθετούν δυσφημιστικό, προσβλητικό ή οποιοδήποτε άλλο υλικό που μπορεί να παραβιάζει τους νόμους του Ελληνικού κράτους.
    (...)
    Απαγορεύεται αυστηρά και τυχόν παραβίαση του κανόνα αυτού θα συνεπάγεται το κλείδωμα ή/και τη διαγραφή του συγκεκριμένου θέματος και ενδεχομένως την απαγόρευση πρόσβασης στο forum για τον συγκεκριμένο χρήστη (ban) :
    • H υποβολή μηνύματων ή θεμάτων που σαν στόχο έχουν να δημιουργήσουν έριδες, αντιδικίες, καυγάδες ή άσχημο κλίμα στην ζωή του forum (Trolling)
    • Απαγορεύετε να βρίζουμε ή να χρησιμοποιούμε λέξεις και φράσεις που προσβάλουν τα άλλα μέλη.(...)
    Συμφωνείτε ότι ο administrator και οι moderators έχουν το δικαίωμα να αφαιρέσουν, μεταφέρουν ή και να «κλειδώσουν» σχόλια σε κάθε περιοχή του site, που, κατά την κρίση τους, δεν συμφωνούν με τους παραπάνω όρους. Επομένως, εναπόκειται στα μέλη να είναι προσεκτικά στις εκφράσεις εκείνες που μπορεί να προσβάλουν την προσωπικότητα των συμμετεχόντων στις συζητήσεις, στις διάφορες κατηγορίες του forum.
    Οι moderators διατηρούν σε κάθε περίπτωση το δικαίωμα να διορθώνουν τις προσβλητικές λέξεις, να διαγράφουν εξ' ολοκλήρου το προσβλητικό ή ανάρμοστο μήνυμα ή να κλειδώνουν μέχρι νεωτέρας το θέμα (topic) στο forum.
    Οποιαδήποτε απορία για κλείδωμα ή διαγραφή μηνύματος ή θέματος θα πρέπει να υποβάλλεται με προσωπικό μήνυμα (PM) ή e-mail στους αρμόδιους moderators ή τον administrator και όχι με δημιουργία θέματος (topic). Οποιοδήποτε παρόμοιο θέμα δημιουργηθεί, θα κλειδώνεται αμέσως.
    Η διεύθυνση IP καταγράφεται και η δημιουργία από τον ίδιο χρήστη πολλαπλών username δεν επιτρέπεται. Τυχόν παραβάτες του κανόνα θα διαγράφονται από το αρχείο μελών και θα τους απαγορεύεται η είσοδος στο forum (ban).
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

  9. #119
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Θα προσπαθήσω να φανώ όσο το δυνατόν ενωτικός.
    1)Καταρχήν θα ήθελα να πω στον αγαπητό admin Παναγιώτη ότι ...
    από Παναγιώτης
    Θα παρακαλέσω η συζήτηση να μείνει σε υψηλό επίπεδο όπως οι υπόλοιπες συζητήσεις του φόρουμ και εντός θέματος.
    Να θυμήσω κάποιους από τους κανόνες του φόρουμ τοπυς οποίους αποδεχτήκαμε όλοι ότα γραφτήκαμε.

    ... εγώ προσωπικά δεν διακρίνω κάπου ότι το επίπεδο της συζήτησης έχει καθ' οιοδήποτε τρόπο κάπου χαμηλώσει, συνεπώς παραλληλισμοί για το που είναι υψηλό και που όχι νομίζω ότι είναι ελαφρώς άσκοποι. Μήπως θα πρέπει να το εκλάβουμε το ως άνω μήνυμα ως προπομπό ενός νέου κλειδώματος -Ρεθυμνιώτικου και πάλι τόπικ.
    Εγώ κύριοι απλά διακρίνω ανθρώπους με νοημοσύνη αλλά και με διαφορετικότητα μεταξύ τους, να συζητούν και δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούν κιόλας. Επομένως δε μπορούμε να λέμε ότι επειδή διαφώνησαν 3/4 μέλη - ντε και καλά έπεσε το επίπεδο του συγκεκριμένου thread (τόπικ).
    2)Να απαντήσω στον Αpostolos ότι η τοποθέτησή του ήταν πέρα για πέρα κατατοπιστική όσων αφορά το τι προσωπικά ο ίδιος πρεσβεύει και το που ανήκει.
    Δεν είναι κακό αγαπητέ μου Apostolos να ανήκεις στην "...Μάνα ΑΝΕΚ" και να το δηλώνεις κατά τοιούτον τρόπον! Εγώ προσωπικά σε συγχαίρω για το θάρρος της γνώμης σου. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα συμφωνήσω μαζί σου στην άποψή σου περί μαγαζιών.
    Του μεγαλομάγαζου που ονόμασες και αναφέρεσαι βέβαια στην ΑΝΕΚ να είσαι σίγουρος ότι δεν θα τις περάσει. Και βέβαια ο λόγος στο να μείνει σε "ορφάνια" το λιμάνι του Ρεθύμνου.
    Από την άλλη δε μπορείς να φανταστείς πόσο μου αρέσει να ακούω ότι οι άνθρωποι της ΑΝΕΚ υποτιμούν τόσο τα άλλα "μικρομάγαζα" όπως τα χαρακτήρισες.
    Και βέβαια παλαιότεροι και σοφοί άνθρωποι θα σε ενημερώσουν αν ενδιαφερθείς να τους ρωτήσεις, για το τι έπαθαν αυτοί που στην Ιστορία υποτίμησαν τον αντίπαλό τους.
    Γολιάθ (Δαυίδ), Ναπολέων, Χίτλερ, Παναθηναϊκός πριν 13 χρόνια (έτσι για να κάνω και το χιούμορ μου...!!! κλπ κλπ.
    3)Να ευχαριστήσω τους υπολοίπους συνφορουμίτες για τα καλά τους λόγια.

    Επί τω πρακτέο.
    Σήμερα παραβρέθηκα στην Συνέντευξη Τύπου που δόθηκε στο Πανεπιστήμιο Κρήτης σχετικά με τα αποτελέσματα της μεγάλης έρευνας που έγινε και έχω στα χέρια μου και αποκλειστικές ειδήσεις.
    Επίσης συναντήθηκα και με τους εκπροσώπους της Πανεπιστημιακής κοινότητας και πιο συγκεκριμένα της ομάδας που ανέλαβε τη μελέτη που εκπονήθηκε από τη Νομαρχία για τη βιωσιμότητα της γραμμής Ρεθύμνου - Πειραιά.
    Συνεπώς έχω στα χέρια μου τα πορίσματα 2 μελετών που καταρρίπτουν παμψηφεί κάθε προηγούμενο και κάθε προσπάθεια υποβάθμισης του Νομού Ρεθύμνης γενικότερα από επιχειρηματικά και όχι μόνο συμφέροντα.
    Τα αποτελέσματα θα σας γνωστοποιηθούν μόλις καταφέρω και βρω το χρόνο να συντάξω το σχετικό άρθρο διότι αφενός το θέμα το χειρίζομαι προσωπικά εγώ και επομένως δε μπορεί να το γράψει άλλος συνάδελφος δημοσιογράφος, αφετέρου λόγου του μεγάλου όγκου πληροφοριών που παρατίθενται και στις δύο μελέτες.

    Σχολιασμός
    Αυτό όμως που μου κάνει μεγάλη εντύπωση φίλοι μου σήμερα είναι ότι ενώ όλοι γνωρίζανε ότι το πρωί ξαναζεστάθηκε το συγκεκριμένο thread με την είδηση που έβγαλα στον «αέρα» για τη περιβόητη μελέτη, εντούτοις όμως κανείς εκ των φίλων της ΑΝΕΚ δεν ενδιαφέρθηκε πραγματικά να μάθει τι πραγματικά έγινε αλλά κοντολογίς έτρεξαν ορισμένοι να χλευάσουν ολόκληρες πόλεις και συλλογικές προσπάθειες κατατάσσοντας τεράστιες κοινωνικές ομάδες σε μικρομάγαζα!
    Το οξύμωρο μάλιστα είναι ότι αυτό έγινε από συντονιστές του forum.
    Αν δε, το συγχύσω με το γεγονός ότι προ μιας εβδομάδας ζήτησα από έναν εκ των adminτηλεφωνικά να γίνει άμεση άρση στο κλείδωμα (φίμωμα) του τόπικ Γραμμή Ρέθυμνο-Πειραιάς θεωρώντας αντιδεοντολογικό το συμβάν και δεν έγινε απολύτως τίποτα, τότε τα πράγμα πάει αλλού.
    Σήμερα επίσης έγραψα το ίδιο αίτημα (περί κλειδώματος), το οποίο στήριξαν και άλλοι συνφρουμίτες αλλά και πάλι τηρήθηκε σιγή ιχθύος!
    Όσο λοιπόν κι αν προσπαθήσω να φανώ ενωτικός όπως είπα και παραπάνω κάποια πράγματα κάνουν … μπαμ!
    Να υποθέσουμε λοιπόν έχει δοθεί γραμμή ότι το Ρέθυμνο πρέπει πάση θυσία να φιμωθεί.
    Θα το εκτιμούσα λοιπόν αν σε αυτά μπορέσει να δώσει απάντηση κάποιος εκ των συντονιστών του forumειδάλλως να αφήσουμε τις υπεκφυγές και να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους.
    Το σίγουρο είναι ότι οι μεγάλες εταιρίες σε χρησιμοποιούν για όσο σε έχουν ανάγκη και μετά … σκοταδισμός!
    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  10. #120

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από villy Εμφάνιση μηνυμάτων

    Με την ευκαιρία θα ήθελα να αναφερθώ στο "κλείδωμα" του τόπικ της γραμμής Ρεθύμνου Πειραιά στο nautilia.gr.
    Θεωρώ ότι το τόπικ πρέπει να ανοίξει διότι η ενημέρωση των συνφορουμιτών πρέπει να γίνεται από το κανονικό "Βήμα" και όχι από παρεμφερή άλλα τόπικ όπως το συγκεκριμένο στο οποίο γράφω.
    Επειδή λίαν συντόμως θα έχουμε μεγάλες ανατροπές στο Κρητικό ναυτιλιακό τοπίο που αφορά ιδιαίτερα το λιμάνι του Ρεθύμνου, καλό θα είναι το nautilia.gr και τα μέλη του να ενημερώνονται από το κανονικό "Βήμα" που δεν είναι άλλο από το τόπικ (θεματική ενότητα) Γραμμή Ρέθυμνο-Πειραιάς.
    Αν πάλι οι συντονιστές κρίνουν ότι το Ρέθυμνο δεν πρέπει να παρουσιάζει τα νέα του από τις δημόσιες συζητήσεις του nautilia.gr καλό θα είναι να το γνωρίζουμε και εμείς εδώ κάτω (Ρέθυμνο) για να ξέρουμε που βαδίζουμε.
    Σας ευχαριστώ
    η αληθεια κυριε κασιματη εινα οτι το θεμα -γραμμη πειραια -ρεθυμνου- ειχε ξεφυγει λιγο και πιο πολυ προσωπικες επιθεσης μεταξυ καποιων μελων ειχε και λιγοτερο ενημερωση.φυσικα αναφερομαι στα πιο προσφατα ποστ.φυσικα και θελουμε ενημερωση και φυσικα θα ξανα ανοιξει καθως απο οτι καταλαβα κλειδωθηκε για να ηρεμησουν τα πνευματα

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από T.ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ με το φύλλο Villy για"κλείδωμα" του τόπικ της γραμμής Ρέθυμνου Πειραιά στο nautilia.gr. Προσωπικά εγώ το θεωρώ σαν ένα ακόμα αποκλεισμό του λιμανιού μας (έστω και μέσα από ένα Forum) του οποίου οι βαθύτεροι λόγοι είναι η παρεμπόδιση δημιουργία εταιρείας, ενός επιπλέον μαγαζιού.
    το ναυτιλια ειναι ενα φορουμ το οποιο δημιουργηθηκε απο ανθρωπους με αγαπη για την θαλασσα και τα καραβια και οχι απο ανθρωπους που κοιτανε να τα κανουν πλακακια με καποια εταιρια για προσωπικο κερδος.
    καλυτερα αμα δεν γνωριζουμε προσωπικα τους υπευθυνους του φορουμ να μην λεμε πραγματα που δεν ευσταθουν

Σελίδα 12 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας