Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 229

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Ρέθυμνο (Piraeus - Rethymno route)

  1. #121
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sylver23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αληθεια κυριε κασιματη εινα ......
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sylver23 Εμφάνιση μηνυμάτων

    και φυσικα θα ξανα ανοιξει καθως απο οτι καταλαβα κλειδωθηκε για να ηρεμησουν τα πνευματα.

    Το ναυτιλια ειναι ενα φορουμ το οποιο δημιουργηθηκε απο ανθρωπους με αγαπη για την θαλασσα και τα καραβια και οχι απο ανθρωπους που κοιτανε να τα κανουν πλακακια με καποια εταιρια για προσωπικο κερδος.


    καλυτερα αμα δεν γνωριζουμε προσωπικα τους υπευθυνους του φορουμ να μην λεμε πραγματα που δεν ευσταθουν

    Αγαπητέ συνφορουμίτη από τη λατρεμένη Χίο (τόπο καταγωγής της μητέρας μου), πράξεις. Πράξεις και όχι λόγια.
    Με τα λόγια χτίζουμε ανώγεια και κατώγεια!
    Με αυτό θέλω να πω αγαπητέ μου φίλε ότι δεν χρειάζεται να γνωρίσω κάτι παραπάνω από αυτό που βλέπω.
    Και αυτό που βλέπω είναι μια εμφανής προσπάθεια κατά του Ρεθύμνου.
    Τι πάει να πει ε,... ξέφυγε και λίγο το πράγμα στο τόπικ Ρέθυμνο-Πειραιάς? Διαφορετικοί άνθρωποι είμαστε όλοι και έχουμε τις απόψεις μας. Για την ελευθερία της βούλησης και της σκέψης έχει χυθεί αίμα αγαπητέ μου και εγώ προσωπικά αρνούμαι να δώσω τη συγκατάθεσή μου σε τέτοιες πρακτικές.
    Ναι φίλε μου, είμαι αρκετά γνωστός στο χώρο μου, εκτός από την ακεραιότητά μου και για τη γλαφυρότητα μου, στοιχείο που με κάνει να λέω τα πράγματα με τ'όνομά τους.
    Δεν θα στο κρύψω λοιπόν ότι μετά τα τελευταία που έγιναν εδώ μέσα εις βάρος του Ρεθύμνου θεωρώ το nautulia.gr ότι μεροληπτεί υπέρ των συμφερόντων της ΑΝΕΚ.
    Αυτό σε καμία περίπτωση δεν υποβαθμίζει το έργο που γίνεται εδώ μέσα γενικότερα. Θα το ξαναπώ άλλη μια φορά και θα θυμάστε όλοι ότι είναι το μοναδικό Μ.Μ.Ε. που παραδέχτηκε δημόσια ότι ενημερώνεται από το nautilia.gr είναι ο Εκδοτικός Όμιλος της ΡΕΘΕΜΝΙΩΤΙΚΗΣ ΑΓΟΡΑΣ.
    Αυτό όμως δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να θέτει ευατό «βασιλικότερο του Βασιλέως» και να ενεργεί κατά το δοκούν για όσα έχουν να κάνουν με άριστες κοινωνικές ομάδες.
    Και το να ανήκει ιδεολογικά ή όπως αλλιώς το forum στην ΑΝΕΚ αυτό και πάλι εμένα δε με χαλάει. Τα παιδιά έχουν δικαίωμα να πιστεύουν σε όποιον θεό θέλουν. Αυτό όμως δεν θα πρέπει να αποτελεί πρόβλημα στις μεταξύ μας σχέσεις διότι τότε θα χάσουμε το πραγματικό νόημα της ύπαρξης αυτού του forum.
    Άνθρωποι της ναυτιλίας… για την αγάπη τους για την ναυτιλία!
    Στο φινάλε νομίζω η υπογραφή μου με τα κόκκινα γράμματα πρέπει να λέει πολλά.

    Εν κατακλείδι, θεωρώ ότι οι συντονιστές του forum έσφαλαν με το «κλείδωμα». Δεν τους «χρεώνω», δικαίωμα στο λάθος έχουμε όλοι άλλωστε και «ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω»!
    Περιμένω όμως την διορθωτική ρότα για να μην εξωκοίλουμε φίλε μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη villy : 10-02-2009 στις 01:00
    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  2. #122
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Και μια από τις πρώτες καρτέλες από τις περίπου 45 που εδόθησαν στην εφημερίδα μας σχετικά με την μελέτη
    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  3. #123
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Kαι άλλη μια που σχετίζεται με την προτίμηση των Ρεθυμνιωτών για τις εταιρίες.
    Εδώ βέβαια η αναφορά τσούζει κυρίαρχα την ΑΝΕΚ.


    Eδώ λοιπόν παρατηρούμε ότι σχεδόν ένας στους τρεις Ρεθυμνιώτες δεν θα πηγαινε με την ΑΝΕΚ ή την ΜΙΝΟΑΝ όσο φθηνότερο κι αν ήταν το εισιτήριο.
    Η δε συντριπτική πλειοψηφία θα πηγαινε με αλλη εταιρία μόνο άν είχε 50 % φθηνότερο εισιτήριο πράγμα βέβαια εντελώς απίθανο!!!
    Ισως αύριο εδώ ανεβάσουμε τελικά το άρθρο με πλήρη παρουσίαση των καρτέλων και του πορίσματος της μελέτης και ως κερασάκι ίσως να αποφασισθεί να δοθεί στη δημοσιότητα και μια εικόνα από το αποτέλεσμα της άλλης μελέτης που εκπόνησε η Νομαρχία για τη βιωσιμότητα της σύνδεσης και του λιμανιού.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη villy : 10-02-2009 στις 01:39
    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  4. #124
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  5. #125
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Αύριο καταφθάνει ο Κορνάρος στο Ρέθυμνο. Βάσει εκτενούς ρεπορτάζ με θεσμικούς και όχι μόνο του Ρεθύμνου, ο ερχομός του έχει ήδη προκαλέσει τις αντιδράσεις του συνόλου των εκπροσώπων της πολιτικής ηγεσίας και της Τοπικής Αυτοδιοίκησης του Νομού.

    1)Δήμαρχος Ρεθύμνου - Μαρινάκης: "...Αστειότητες το όλο θέμα του συγκεκριμένου δρομολογίου"

    2)Πρώην Νομάρχης & νύν πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου και Λιμενικού Ταμείου - Λίτινας: «....πλοιάριο που θα περνάει από τα σαράντα κύματα», http://www.agorapress.gr/el/news.php?n=605

    3)Νομάρχης Ρεθύμνου - Παπαδάκης: "...στην υποβάθμιση που θα υποστεί το λιμάνι μας από την σύνδεσή του με άλλα λιμάνια άγονης γραμμής", (το θέμα στο AgoraTv www.agorapress.gr/tv: Δηλώσεις του Νομάρχη Ρεθύμνου για το δρομολόγιο της ΛΑΝΕ & την άγονη γραμμή)

    4)Πολιτευτής της Ν.Δ. - Κωστής Σχοινάς : "...Σκανδαλώδη ρύθμιση με σκοπό την εξυπηρέτηση συγκεκριμένων επιχειρηματικών κέντρων για την απορρόφηση της γενναίας κρατικής επιδότησης",
    (το θέμα στο AgoraTv www.agorapress.gr/tv: O Κωστής Σχοινάς προσκεκλημένος στο studio του AgoraTV)

    Αύριο το πρωί το AgoraTv θα βρίσκεται στο κατάπλου του πλοίου στο λιμάνι του Ρεθύμνου για να καταγράψει τις αντιδράσεις.

    Εκ της Συντακτικής Ομάδας
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη villy : 06-03-2009 στις 11:13
    [URL="http://www.agorapress.gr"][SIGPIC][/SIGPIC][/URL]

  6. #126
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σίφνος
    Μηνύματα
    2.019

    Προεπιλογή

    Δν φταει κανεις φταει το υπουργειο που σας εβαλε και πλοιο!!!
    Τι να πουν αλλα νησια που περνας απο 80 κυμματα για να πας στον προορισμο σου....

    Τοσο καιρο φωναζατε για καραβι,ε να το καραβι αυριο θα ειναι στο λιμανι σας γιατι τοσο αρνητηκα σχολια?

  7. #127
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Vortigern Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δν φταει κανεις φταει το υπουργειο που σας εβαλε και πλοιο!!!
    Τι να πουν αλλα νησια που περνας απο 80 κυμματα για να πας στον προορισμο σου....

    Τοσο καιρο φωναζατε για καραβι,ε να το καραβι αυριο θα ειναι στο λιμανι σας γιατι τοσο αρνητηκα σχολια?

    Ε μα και εγώ την ίδια γνώμη έχω.:-x

  8. #128
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.543

    Προεπιλογή

    Σωστά τα λέτε, αλλά από ότι κατάλαβα θυμούνται τις δόξες τους. Τώρα βλέπουν τα παλάτια που μπαίνουν στο Ηράκλειο και στα Χανιά ενώ αυτοί....τα ίδια μου εξομολογήθηκαν γνωστοί μου στο Ρέθυμνο
    [B][SIZE=3][COLOR=Blue]"Η τέχνη και η μαγεία να σε υπακούει ένα καράβι[/COLOR][/SIZE][/B]"

  9. #129
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Bαπόρι της ΑΝΕΚ είναι ο ΚΟΡΝΑΡΟΣ δε θα το υποδεχτούν με ροδοπέταλα.....Μας χαρίζανε τον γάιδαρο και τον κοιτούσαμε στα δόντια.

  10. #130
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από captain 83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bαπόρι της ΑΝΕΚ είναι ο ΚΟΡΝΑΡΟΣ δε θα το υποδεχτούν με ροδοπέταλα.....Μας χαρίζανε τον γάιδαρο και τον κοιτούσαμε στα δόντια.
    Κρητικός τοπικισμός σε όλο του το μεγαλείο

Σελίδα 13 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας