Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 100

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς -Δωδεκάνησα (Piraeus - Dodecanese route)

  1. #11
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Λέρος
    Μηνύματα
    905

    Προεπιλογή

    Απλά θα προτιμούσα άλλη εταιρεία, δεν έχω κάτι πρωσοπικό με την GA
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eliasaslan : 08-05-2008 στις 15:32

  2. #12
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Λέρος
    Μηνύματα
    905

    Προεπιλογή

    Πιστεύω ότι οι Λειψοί καλύπτονται με το BS2 την Κυριακή... Τισ άλλες μέρες τι γίνεται???
    (με ανταπόκριση BS2 με PATMOS STAR)

  3. #13

    Προεπιλογή

    Τη γραμμη πλεων τη καλυπτει το ΜΑΡΙΝΑ ..... Αναβαθμηζετε σε σχεση με το ΜΙΛΕΝΑ αλλα και παλι πολυ αργο ειναι ............
    [COLOR=#ff4400][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Palatino Linotype][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"][I][B][SIZE=4][COLOR=darkred]Να'χω το νου μου αδειανο[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [I][B][SIZE=4][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#ff4400]Να΄χω και πριμο τον καιρο[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I]
    [/URL][/COLOR][/COLOR][/FONT]
    [/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [/URL]

  4. #14
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    639

    Προεπιλογή

    ¶γονη γραμμή είναι οπότε δεν είναι σημαντική η ταχύτητα για την εταιρεία.

  5. #15
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Ναι, αλλα ειναι για τους επιβατες! Ειναι που ειναι αποκομμενοι, να κανουν και 500 ωρες να φτασουν, αστα να πανε!! Εδω ενας γνωστος μου, εφυγε την Πεμπτη με Ροδανθη, κατευθειαν για Πατμο. 17.15 και φτασανε 05.20!! 12 ωρες? ΕΛΕΟΣ!!! Και υποτιθεται οτι ειναι κορμος! Στο κατω κατω, τα παιρνουν τα λεφτακια! Αν ΔΕΝ μπορουν να εχουν καποια standards, ας το παρατησουν το ρημαδι, να ερθει αλλος!
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  6. #16
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Που είναι αυτός ο άλλος; Εδώ φεύγουν κακήν κακώς.

  7. #17
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Finnpartner_1966 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ΔΕΝ μπορουν να εχουν καποια standards, ας το παρατησουν το ρημαδι, να ερθει αλλος!

    Για αυτά τα στάνταρτ πραγματοποιείται από όσο γνωρίζω μία έρευνα από το Ινστιτούτο Τοπικής Αυτοδιοίκησης με την συνεργασία των Πανεπιστημίων Πειραιώς και Αιγαίου.
    [B]ignoramus et ignorabimus[/B]

  8. #18
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Λέρος
    Μηνύματα
    905

    Προεπιλογή

    Παιδιά εγώ ξέρω ότι το Δημητρούλα ήταν το καλύτερο μέχρι στιγμής από την εταιρία. όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο, το πιο συνεπές πλοίο που πέρασε αυτό τον καιρό από το νησί. 1.20 έλεγε το δρομολόγιο? 1.23 ήταν έξω από το λιμάνι. Εξυπηρέτηση λοιπόν τεράστια για τις νταλίκες κ.λ.π, ώρες πολύ καλές και οι εντυπώσεις από τους κατοίκους που ρώτησα (και από το δήμαρχο του νησιού) ήταν πολύ καλές... Με το Μιλένα οι άνθρωποι έπαθαν πλακα... μακάρι το Μαρίνα να είναι καλύτερο - το ελπίζω και το πιστεύω-

  9. #19

    Προεπιλογή

    Το Δημητρουλα ειναι γρηγοροτερο απο το Μαρινα ..........
    Αρα .........................................
    [COLOR=#ff4400][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][FONT=Palatino Linotype][FONT=Verdana][FONT=Verdana][COLOR=#000000][FONT=Palatino Linotype][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"][I][B][SIZE=4][COLOR=darkred]Να'χω το νου μου αδειανο[/COLOR][/SIZE][/B][/I][/URL][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [I][B][SIZE=4][FONT=Palatino Linotype][COLOR=#ff4400]Να΄χω και πριμο τον καιρο[/COLOR][/FONT][/SIZE][/B][/I]
    [/URL][/COLOR][/COLOR][/FONT]
    [/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/FONT][/COLOR][URL="http://kyriakidis.fotopic.net/"]
    [/URL]

  10. #20
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς - Λειψοί
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Γεια σας παιδιά. Θα σας πω εγώ ακριβώς τι συμβαίνει με την ακτοπλοία των Λειψών γιατι είμαι από αυτό το νησί. Αρχικά, να είναι καλά ο καπτά-Μάκης γιατί είναι ο μόνος που έχει κρατήσει, έστω και σε σπαστά διαστήματα, τους Λειψούς με καράβι. Όσο για τα πλοία που έχει βάλει, περίπου το 1998 είχε βάλει το Ρομίλντα και πηγαίναμε στους Λείψους μέσα σε 10 ώρες. Μετά από πολλά χρόνια, με κάτι δρομολόγια απο Σάμο, Ικαρία και μετά Λειψούς κάναμε 20-22 ώρες είτε με το ¶νεμος και νυν Μυρτιδιώτισσα, είτε με το Εξπρές Ολύμπια, το περασμένο καλοκαίρι πηγαίναμε με το Δημητρούλα σε 11 ώρες, όσες ακριβώς έλεγε το δρομολόγιο. Ήταν το καλύτερο πλοίο που έχει μπει, μετά από το Ρομίλντα στην πρώτη του φορά. Και από Σεπτέμβρη πάλι με το Νταλιάνα σε 14 ώρες. Γενικά το ταξίδι ήταν πολύ κουραστικό και απ'ο,τι βλέπω, έτσι πάλι θα καταντήσει με τα επιπλέον λιμάνια που μπαίνουν. Γιατί, αυτά που σας προείπα με 10 ή 11 ώρες, ήταν στη γραμμή Πάτμος, Λειψοί και συνέχιζαν τα άλλα λιμάνια των Δωδεκανήσων. Αυτό είναι το μόνο κακό που έχει ο καπτα-Μάκης. ΑΝ βάλει κάποιο καράβι θα είναι παλιό, ή αν είναι κάποιο καλό, τύπου Μαρίνα, θα πηγαίνει το πολύ με 14 μίλια. Γι'αυτό αναγκάζονται οι κάτοικοι των Λειψών να πηγαίνουν Με τα ΒS. Ελπίζω να καταφέρει η Blue Star να πάρει τελικά την άγονη των Δωδεκανήσων να πηγαίνουμε σαν άνθρωποι στο νησί μας. Σας ευχαριστώ που με διαβάσετε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Melis7 : 25-03-2009 στις 22:29

Σελίδα 2 από 10 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας