Σελίδα 12 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 716

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

  1. #111
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Καρέας-Σφακιά-Νέα Μάκρη
    Μηνύματα
    708

    Προεπιλογή

    μα η blue star οταν ειχε πρωτομπει στην γραμμη ειχε το 1 και την επομενη χρονια το 2 ή αναποδα. το ξερω γιατι ειχα ταξιδεψει και με τα δυο...
    Βγαλτε μου εισιτηριο να φυγω την τεταρτη,
    για δεν αντεχω να θορω την κρητη απ' το χαρτη...

  2. #112
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kapas Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα η blue star οταν ειχε πρωτομπει στην γραμμη ειχε το 1 και την επομενη χρονια το 2 ή αναποδα. το ξερω γιατι ειχα ταξιδεψει και με τα δυο...
    αυτο δεν το γνωριζω ,αλλα αμα το λες εσυ ,παω πασο.........

  3. #113
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Ειχε μπει και το 1 οταν το 2 πηγαινε δωδεκανησα,μαλιστα ειχα ταξιδεψει με το 1 για χανια.
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  4. #114
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    639

    Προεπιλογή

    Εγώ ειδικά σε αυτήν την γραμμή δεν θα ταξίδευα με καμία άλλη εταιρεία πέρα από την Ανέκ.

  5. #115
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kastro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ειδικά σε αυτήν την γραμμή δεν θα ταξίδευα με καμία άλλη εταιρεία πέρα από την Ανέκ.
    μηπως φιλε kastro ,μπορεις να μας τεκμηρειωσεις ,την αποψη σου?οι αλλες εταιριες τι εχουν?μηπως ειναι δυσκολη η γραμμη?μηπως οι αλλες εταιρειες δεν εχουν ομοια ή καλυτερα πλοια?

  6. Προεπιλογή

    Εδω που τα λεμε , ο ανταγωνισμος βοηθαει, και "ξυπναει " εταιριες γιατι αναγκαζονται να προσφερουν καλυτερες υπηρεσιες προς οφελος του επιβατη , οποτε ακομα κι αν ο φιλος μας kastro δεν επιλεξει ποτε αλλη εταιρια να ταξιδεψει , πιθανως να οφελειθει !!! ;-)

  7. #117
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σαντορινη-Ν.Σμυρνη
    Μηνύματα
    1.419

    Προεπιλογή

    Eγω οταν ειχα παει η Ανεκ ειχε το Λισσος και το Απτερα στα τελευταια του.Οποτε η επιλογη μου ηταν το Blue Star 1 οντας πολυ καλυτερο πλοιο απο τα αλλα 2.Οποτε φιλε Κastro δεν νομιζω να στεκει αυτο που λες οτι'' για αυτη τη γραμμη δεν θα ταξιδευα με καμια αλλη εταιρια περα απο την Ανεκ''...
    [B][I][COLOR=navy] RODANTHI[/COLOR][/I][/B]
    [SIGPIC][/SIGPIC] [COLOR=DarkGreen][/COLOR]

  8. #118

    Προεπιλογή

    Εχω ταξιδέψει απο Χανιά και με το Blue star 2 και με το Λατώ....
    Σύγκριση μεταξύ τους δεν υπάρχει...το Βlue star ήταν πολύ καλύτερο απο το Λατώ...
    Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι το Blue star 2 θα ήταν και η επιλογή μου την επόμενη φορά που θα ταξίδευα...
    Πέρυσι που κατέβηκα μία βόλτα επέλεξα το Νήσος Χίος αντί για Λισσός ή Λατώ....
    Το Λατώ δυστυχώς έχει μία εικόνα εγκατάληψης στο εσωτερικό του παρόλο που κάποτε διαφημιζόταν ως το μεγαλύτερο και πολυτελέστερο φέρυ της Μεσογείου...
    Θα μου πείτε τα χρόνια πέρασαν...κ.λ.π....όμως σε αντίθεση με το Λατώ το Λισσός που ταξίδεψαν πέρυσι οι γονείς μου είναι πολύ πιο καλοδιατηρημένο εσωτερικά...
    Συμφωνώ απολυτα και με το σχόλιο του φίλου Orion V...

  9. #119
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Κοιταξε,ταξιδευω πολλες φορες το χρονο οποτε εχω γνωμη.Το Λισσος ειναι σε καλη κατασταση οπως ΚΑΙ το Λατω.Σε προσφατο ταξιδι μου ηταν σε ικανοποιητικοτατη κατασταση,μην τα παραλεμε.Επισης το Λατω αν και τις τελευταιες μερες εχει πεσει στο 19,5 στην αρχη του καλοκαιριου χτυπουσε ανετα 20,5 στο ταξιδι,δηλαδη μια πολυ καλη ταχυτητα...Δεν εχω πει βεβαια ακομα το κυριοτερο.Στις 12/7 ταξιδεψα σε ημερησιο με οκταρι και δεν καταλαβαινε τιποτα...Μαζι με το Πασιφαη ηταν το καλυτερο βαπορι στον καιρο που εχω ταξιδεψει ποτε.Σαφως και το Blue Star ειναι νεοτερο και ανανεωμενο,αλλα μην μηδενιζουμε το Λατω.Ειναι ενα εξαιρετρικο βαπορι και το Blue Star δεν ειναι πολυ καλυτερο του.Ειναι καλυτερο αλλα δεν ειναι δα και τεραστια η διαφορα...

  10. #120
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι - Άλικα Λακωνίας - Χανιά
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kastro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ειδικά σε αυτήν την γραμμή δεν θα ταξίδευα με καμία άλλη εταιρεία πέρα από την Ανέκ.
    Θα συμφωνησω χωρις να θελω να μειωσω τις αλλες εταιριες
    και τα αλλα πλοια.
    Εχω ταξιδεψει για χανια με το Κνωσσος αλλα και με το BS2.
    Αλλα οπως και να εχει, αν πηγαινεις με ΑΝΕΚ υπαρχει ενας
    "αλλος αερας", κατι το ανεξηγητο αλλα οπωσδηποτε καταλαβαινεις
    οτι πας χανια.

Σελίδα 12 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας