Σελίδα 13 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 716

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

  1. #121
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Αν είσαι χανιώτης θα πας με ΑΝΕΚ, αν είσαι Μυτηληνιός θα πας με ΝΕΛ, αν είσαι ηρακλιώτης θα πας με minoan και εγώ αν υπήρχε η ΔΑΝΕ εκεί θα πήγαινα!!! Αν δεν στηρίξεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει...
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  2. Talking

    Και εμεις οι υπολοιποι να παμε με αεροπλανο !!! :mrgreen:

  3. #123
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι χανιώτης θα πας με ΑΝΕΚ, αν είσαι Μυτηληνιός θα πας με ΝΕΛ, αν είσαι ηρακλιώτης θα πας με minoan και εγώ αν υπήρχε η ΔΑΝΕ εκεί θα πήγαινα!!! Αν δεν στηρίξεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει...
    Σπίτι σου, φίλε μου, είναι αν είσαι μέτοχος. Αν δε είσαι και ταξιδεύεις με σαπιοκάραβα (όταν μιλάμε για σαπιοκάραβα) έναντι νεοτεύκτων στη ίδια γραμμή, είσαι -επιεικώς- κορόιδο.

  4. #124
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    639

    Προεπιλογή

    Καλοκαίρι 2002 ήταν το Blue star 2 αλλά αποχώρησε γιατί δεν έπερνε φορτηγά και για τα επόμενα πέντε καλοκαίρια τα Highspeed 4 και 5,και μετά την αποτυχία του Αριάδνη στην γραμμή με τα χρώματα της Hsw δεν υπάρχει ανταγωνισμός.
    Τα έγραψα καλά;

  5. #125
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Φίλε μου kastro καλά τα γράφεις ! Αλλά να ξέρεις ότι ο ανταγωνισμός ωφελεί σχεδόν πάντα τον επιβάτη... Όταν ήταν η Αριαδνη στα κόκκινα και Champion στα Χανιά αγόραζα εισητήρια σε τιμές που τώρα ούτε στο όνειρό μου δεν βλέπω... Επίσης ταξίδευα με την ησυχία μου και την άνεσή μου. Ταξίδευα σαν να ήμουν μόνος στο καράβι !
    Για την ΑΝΕΚ είναι επιτυχία να είναι μόνη της στην Σούδα, για τον επιβάτη όμως είναι ταλαιπωρία...

  6. #126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kastro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοκαίρι 2002 ήταν το Blue star 2 αλλά αποχώρησε γιατί δεν έπερνε φορτηγά και για τα επόμενα πέντε καλοκαίρια τα Highspeed 4 και 5,και μετά την αποτυχία του Αριάδνη στην γραμμή με τα χρώματα της Hsw δεν υπάρχει ανταγωνισμός.
    Τα έγραψα καλά;
    Δεν ξέρω το Blue star 2 αν ήταν απο το 2002 στη γραμμή...
    Ξερω σίγουρα όμως ότι το καλοκαίρι του 2004 γύρισα απο Χανιά με αυτό...

  7. #127
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Το κορυφαίο που είχε κάνει η ΑΝΕΚ όταν είχε πρωτομπεί το Blue Star 2, ήταν πως λίγο πριν την έξοδο από το καράβι το πρωί, έδινε δωρεάν φυσικό χυμό πορτοκάλι που τον έστιβαν εκείνη την ώρα. Ήταν τέτοιος ο πανικός της εταιρίας....
    ΕΡΕΤΗΝ ΧΡΗΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΕΣΘΑΙ, ΠΡΙΝ ΠΗΔΑΛΙΟΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ

  8. #128
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Α ναι? Κάποιος χθές σε κουβέντα μου πέταξε κάτι για χυμό και καφέ αλλά δεν γνώριζα και δεν έδωσα συνέχεια στο θέμα . Τώρα κατάλαβα τι μου έλεγε

  9. #129
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Ναι ναι...Μιλάμε για γέλια...Περίοδος διακοπών Χριστουγέννων, να γίνεται χαμός από κόσμο που περίμενε να κατέβει στον Πειραιά και το πλήρωμα να στίβει χυμούς, λες και μόνο αυτό έλειπε από τους επιβάτες...
    ΕΡΕΤΗΝ ΧΡΗΝΑΙ ΠΡΩΤΑ ΓΕΝΕΣΘΑΙ, ΠΡΙΝ ΠΗΔΑΛΙΟΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ

  10. Προεπιλογή

    Νομιζω οτι αν εχετε την υπομονη να περιμενετε λιγακι και οχι να στριμωχνεσται στην εξοδο για να βγειτε γρηγορα και χυμο και καφε προσφερει η ΑΝΕΚ
    Φετος δεν ειχε ανταγωνιστη στη γραμμη κι αν θυμαμαι καλα το καφεδακι μας και τον χυμο μας τον ηπιαμε πριν κατεβουμε απο το καραβι.
    [URL]http://phorion.blogspot.com/[/URL]

Σελίδα 13 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας