Σελίδα 19 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920212969 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 190 από 716

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

  1. #181
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    χανια-πατρα
    Μηνύματα
    1.223

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sea world Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gi auto milame gia ploia megethous NISSOS CHIOS/MYKONOS! Otan htan sth grammh h HSW epairne kata meso oro ana taksidi peripou 20 forthga! Alla apo IX kai epivates, epairne arketh merida apo ton antagwnisth
    Ploia typou ARIADNH/BLUE STAR, fusika kai den mporoun na antapekselthoun sth sugkekrimenh grammh!!
    Εχεις απολυτο δικιο.Tα εν λογω πλοια ομως φιλε μου τα χει πλεον ο βαρδινογιαννης οποτε αποκλειονται.Οποτε απο τυχον υποψηφιες εταιριες εχουμε μονο τον ομιλο της attica ο οποιος ομως εχει βαποραρους.

  2. #182
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Marghera-Venezia
    Μηνύματα
    299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MILTIADIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις απολυτο δικιο.Tα εν λογω πλοια ομως φιλε μου τα χει πλεον ο βαρδινογιαννης οποτε αποκλειονται.Οποτε απο τυχον υποψηφιες εταιριες εχουμε μονο τον ομιλο της attica ο οποιος ομως εχει βαποραρους.
    Exoun gnwsh oi fulakes Gi auto h group Attica strafhke pros to Hrakleio kai oxi pros ta Xania!
    [I][B][FONT=Book Antiqua]Για που πάει το βαπόρι αρχές χειμώνα??[/FONT][/B][/I]
    [B][I][FONT=Book Antiqua]Για Κρήτη αρχικά πηγαίναμε, μετά κάποια άγονη θα χτυπάγαμε, λίγο Ιταλία πήραμε και φυσικά θα δούμε και τα αδέλφια μας στο εξωτερικό τί κάνουν......[/FONT][/I][/B]

  3. #183
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Το Κνωσός Παλάς στις 03/04 και το Φαιστός στις 07/04 θα εκτελέσουν έκτακτο δρομολόγιο από Πειραιά για Χανιά (με προέκταση το Ηράκλειο). Αναχώρηση στις 09:00 και άφιξη στις 14:30. Στις 18/04 το Λατώ θα φύγει από τον Πειραιά στις 12:30 (άφιξη στις 20:30) και στις 19/04 δεν θα εκτελέσει κανένα πλοίο δρομολόγιο για Χανιά.
    Στις 03/04 το Φαιστός Παλάς και στις 07/04 το Κνωσός Παλάς θα φύγουν από Χανιά 13:00 το μεσημέρι (προερχόμενα από Ηράκλειο) και θα φτάσουν στον Πειραιά 18:30 το απόγευμα. Επίσης, στις 11/04 το Φαιστός θα περάσει από Χανιά για Πειραιά (13:45-19:00), στις 18/04 ο Έλυρος θα φύγει στις 12:30 από Χανιά (άφιξη στις 20:00) και στις 19/04 δεν θα αναχωρήσει κανένα πλοίο για Πειραιά.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #184
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    μου μυριζουν 5ημερες...................

  5. #185
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Souda Port.....
    Μηνύματα
    2.401

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου μυριζουν 5ημερες...................
    Εμένα να δεις...ε ρε nautilia που θα πέσει εκείνες τις μέρες!!!

    Να τα δρομολόγια αναλυτικά....
    Έκτακτα Δρομολόγια για Χανιά.xls
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ndimitr93 : 08-03-2009 στις 21:28

  6. #186
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    108

    Προεπιλογή

    Τις τελευταιες μερες ταξιδευω συχνα Χανια-Πειραια.Το Ελυρος ρε παιδια πολυ βιασυνη το εχει πιασει.Πολλες φορες 5 παρα εχει δεσει στη Σουδα!Απο την μια παρα πολυ καλο για μερικους αλλα οχι για ολους(που δεν εχουν μεσο να φυγουν).
    Και στον Πειραια φτανει 5 πριν απο ολα τα αλλα Κρητικα πλοια.Πραγμα τελειο αφου γλιτωνεις την απελπιστικη κινηση στο δρομο!
    Θυμαμαι κατι εποχες(πριν 2 χρονια) του Λισσος που εμπαινε στο λιμανι 7-7.30 και αν!Φρικη!

    Eπισης αξεχαστα θα μου μεινουν τα ταξιδια με το highspeed 5.Πυραυλος!χεχε!
    Σε 3,5 ωρες εβλεπες Κρητη!Σε 4,5 εδενε.Αν υπηρχε ακομη στη γραμμη μονο αυτο θα προτιμουσα!Μετετρεπε το ταξιδι απο μια βαρετη νυχτα, σε παιχνιδακι....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη orisibios : 12-03-2009 στις 00:30

  7. #187
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Και την γραμμη των Χανιων σκεφτεται παλι ο ομιλος Attica...
    για ριχτε μια ματια εδω

  8. #188
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Καρέας-Σφακιά-Νέα Μάκρη
    Μηνύματα
    708

    Προεπιλογή

    φανταστειτε τι εχει να γινει το καλοκαιρι αν κανει αυτη την κινηση η attica...μας βλεπω με olympic champion-hellenic spirit στα χανια και τα εισιτιρια θα "χαριζονται" με 5 ευρω για τους επιβατες και 20 τα αυτοκινητα!!!
    Βγαλτε μου εισιτηριο να φυγω την τεταρτη,
    για δεν αντεχω να θορω την κρητη απ' το χαρτη...

  9. #189
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Souda Port.....
    Μηνύματα
    2.401

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kapas Εμφάνιση μηνυμάτων
    φανταστειτε τι εχει να γινει το καλοκαιρι αν κανει αυτη την κινηση η attica...μας βλεπω με olympic champion-hellenic spirit στα χανια και τα εισιτιρια θα "χαριζονται" με 5 ευρω για τους επιβατες και 20 τα αυτοκινητα!!!
    Να τα καταλογίσω ένα ένα να μην έχουμε μπλεξίματα....
    1) Αν μπει εδώ στα Χανιά θα μπει μετά το Σεπτέμβρη δλδ μετά την παράδοση του νεότευκτου.....
    2) Εισιτήρια δεν θα χαρίζονται απλά η μία εταίρεια θα έχει πιο ακριβό και η άλλη πιο χαμηλό....
    3) Δεν νομίζω, αν τελικά δρομολογηθεί και ισχύσουν τα παραπάνω, ότι θα βάλει η ΑΝΕΚ και τα δύο αδέρφια εδώ....είναι πολυδάπανο και θα χάσει κόσμο από την Ιταλία.....
    Αυτά είχα να πω...

  10. #190
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Καρέας-Σφακιά-Νέα Μάκρη
    Μηνύματα
    708

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ndimitr93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τα καταλογίσω ένα ένα να μην έχουμε μπλεξίματα....
    1) Αν μπει εδώ στα Χανιά θα μπει μετά το Σεπτέμβρη δλδ μετά την παράδοση του νεότευκτου.....
    2) Εισιτήρια δεν θα χαρίζονται απλά η μία εταίρεια θα έχει πιο ακριβό και η άλλη πιο χαμηλό....
    3) Δεν νομίζω, αν τελικά δρομολογηθεί και ισχύσουν τα παραπάνω, ότι θα βάλει η ΑΝΕΚ και τα δύο αδέρφια εδώ....είναι πολυδάπανο και θα χάσει κόσμο από την Ιταλία.....
    Αυτά είχα να πω...
    καταλαβες πιστευω οτι ολα αυτα τα ειπα για πλακα ετσι? αυτες τις μερες ολοι εχουμε λιγο κατεβασμενη διαθεση.... το λογικο ειναι αυτο που ειπες εσυ...
    Βγαλτε μου εισιτηριο να φυγω την τεταρτη,
    για δεν αντεχω να θορω την κρητη απ' το χαρτη...

Σελίδα 19 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920212969 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας