Σελίδα 21 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 1119202122233171 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 210 από 716

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

  1. #201
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sea world Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ που δούλεψε τέλεια, είχε μήπως περισσότερες?? Λέω τώρα!!
    κραταω μονο αυτο για να το ψαξεις..........τιποτα αλλο........οταν εχεις αποτελεσματα πες μου

  2. #202
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Marghera-Venezia
    Μηνύματα
    299

    Προεπιλογή

    Να ψάξω τί??? Έχω την έκθεση για τη συγκεκριμμένη γραμμή και το συγκεκριμένο πλοίο στα χέρια μου! Ποτέ δεν μιλάω αβάσιμα και ξέρω πολύ καλά πως πήγε το Blue star, πως πήγε το Νήσος Χίος και πώς το Αριάδνη!!
    Οπότε για την γραμμή Πειραιά-Χανιά, για να έχουν επιτυχία, πρέπει να βάλουν πλοίο μεγέθους Paros/Naxos!
    [I][B][FONT=Book Antiqua]Για που πάει το βαπόρι αρχές χειμώνα??[/FONT][/B][/I]
    [B][I][FONT=Book Antiqua]Για Κρήτη αρχικά πηγαίναμε, μετά κάποια άγονη θα χτυπάγαμε, λίγο Ιταλία πήραμε και φυσικά θα δούμε και τα αδέλφια μας στο εξωτερικό τί κάνουν......[/FONT][/I][/B]

  3. #203
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sea world Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ψάξω τί??? Έχω την έκθεση για τη συγκεκριμμένη γραμμή και το συγκεκριμένο πλοίο στα χέρια μου! Ποτέ δεν μιλάω αβάσιμα και ξέρω πολύ καλά πως πήγε το Blue star, πως πήγε το Νήσος Χίος και πώς το Αριάδνη!!
    Οπότε για την γραμμή Πειραιά-Χανιά, για να έχουν επιτυχία, πρέπει να βάλουν πλοίο μεγέθους Paros/Naxos!
    ωραια φιλε μου παρουσιασετα μας γιατι δεν τα γνωριζουμε............να σου επισημανω και κατι αλλο που μαλλον το χεις αμελησει.οτι το νησος χιος μπηκε καλοκαιρι...................

  4. #204
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    και για να σε βοηθησω λιγο ,επειδη βλεπω οτι εισαι "γνωστης" των θεματων.......δεν ξερω αν εχεις ακουσει ,η ΑΡΙΑΔΝΗ που εχει μακραν περισσοτερες καμπινες απο τα πλοια που προτεινεις για να ξαναμπει στη γραμμη πρεπει να προστεθουν κι αλλες καμπινες για να εξυπηρετει τη γραμμη........που πας με τα Blue Star...........

  5. #205
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Marghera-Venezia
    Μηνύματα
    299

    Προεπιλογή

    Έρευνες που γίνοντε για κάποιο σκοπό επί πληρωμή, μετά αποτελεί πνευματικό και νομικό δικαίωμα του εκάστοτε εντολέα (στη συγκεκριμένη περίπτωση, της όποιας ναυτιλιακής το ζήτησε) και δεν παρουσιάζοντε φάτσα κάρτα τα αποτελέσματα σε κάποιο site παγκοσμίου εμβέλειας!!
    Όσο για το ΧΙΟΣ, στη γραμμή δούλεψε 2 μήνες με πολύ μεγάλη επιτυχία!
    [I][B][FONT=Book Antiqua]Για που πάει το βαπόρι αρχές χειμώνα??[/FONT][/B][/I]
    [B][I][FONT=Book Antiqua]Για Κρήτη αρχικά πηγαίναμε, μετά κάποια άγονη θα χτυπάγαμε, λίγο Ιταλία πήραμε και φυσικά θα δούμε και τα αδέλφια μας στο εξωτερικό τί κάνουν......[/FONT][/I][/B]

  6. #206
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    χανια-πατρα
    Μηνύματα
    1.223

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από sea world Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έρευνες που γίνοντε για κάποιο σκοπό επί πληρωμή, μετά αποτελεί πνευματικό και νομικό δικαίωμα του εκάστοτε εντολέα (στη συγκεκριμένη περίπτωση, της όποιας ναυτιλιακής το ζήτησε) και δεν παρουσιάζοντε φάτσα κάρτα τα αποτελέσματα σε κάποιο site παγκοσμίου εμβέλειας!!
    Όσο για το ΧΙΟΣ, στη γραμμή δούλεψε 2 μήνες με πολύ μεγάλη επιτυχία!
    αν ειχε δουλεψει με τοσο μεγαλη επιτυχια οπως λες φιλε μου,γιατι εμεινε μονο 2 μηνες??δεν σου φαινεται περιεργο που δυο εταιριες αποχωρησαν μεσα σε διαστημα λιγων μηνων απο την γραμμη???αν ηταν τοσο βιωσιμη οπως λες θα την κρατουσαν με νυχια και με δοντια..ειδικα η μπλου σταρ.
    [LEFT][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=black][B][COLOR=darkgreen][SIZE=2][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

  7. #207
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    τι να πω !!με αφηνεις καταπληκτο με τις απαντησεις που εδωσες στα ερωτηματα μου.δυστυχως ο χρονος μου ειναι πολυτιμος και δεν θ αναλωθω αλλο σε ανουσια θεματα.σ ευχαριστω

  8. #208
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Το Blue Star ειχε ανεβασει περιπου στο 50% την κινηση σε επιβατες και αλλο τοσο σε ΙΧ αν δεν κανω λαθος... νταλικες ομως τιποτα στην συνεχεια ηρθε για πολυ λιγο το Νησος Χιος που πηγε καλα οντως αλλα λογο εποχης πιστευω, με το που ηρθε το Αριαδνη τιποτα... πλακωσε και η ΑΝΕΚ με το Champion και το ισωπεδωσε για τα καλα, σιγουρα μπορει να δουλεψει κι ενα δευτερο στη γραμμη και αυτη την φορα η Attica μπορει να παιξει το δικο της παιχνιδι μιας και ο ομιλος MIG εχει δικα του φορτηγα που πανε στην Κρητη, βλεπε Vivartia κτλ.

  9. #209
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Marghera-Venezia
    Μηνύματα
    299

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από MILTIADIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ειχε δουλεψει με τοσο μεγαλη επιτυχια οπως λες φιλε μου,γιατι εμεινε μονο 2 μηνες??δεν σου φαινεται περιεργο που δυο εταιριες αποχωρησαν μεσα σε διαστημα λιγων μηνων απο την γραμμη???αν ηταν τοσο βιωσιμη οπως λες θα την κρατουσαν με νυχια και με δοντια..ειδικα η μπλου σταρ.
    Όλοι δεν μπορούμε να είμαστε γνώστες για το τί πράττουν, πώς πράττουν και με ποιόν γνώμονα οι εταιρείες!
    Για μένα με την πορεία της εκάστοτε εταιρείας (Blue Star-HSW) ήταν αναμενόμενη η απομάκρυνση απο τη γραμμή!!
    Ειδικά απο την HSW. Αν είχε αφήσει πάντως το ΧΙΟΣ στη γραμμή και δεν γινόταν η αλλαγή διοίκησης, το πλοίο θα ήταν ακόμη εκεί!
    Το λήγω εδώ, γιατί γνωρίζω τί είδους πλοίο θα ήταν καλύτερο για τον εκάστοτε "εραστή της γραμμής" - καθώς αναφερόμαστε σε μια γραμμή με τοπικιστικό χαρακτήρα - και δεν μ'αρέσει να έρχομαι σε αντιπαράθεση με κανέναν!
    [I][B][FONT=Book Antiqua]Για που πάει το βαπόρι αρχές χειμώνα??[/FONT][/B][/I]
    [B][I][FONT=Book Antiqua]Για Κρήτη αρχικά πηγαίναμε, μετά κάποια άγονη θα χτυπάγαμε, λίγο Ιταλία πήραμε και φυσικά θα δούμε και τα αδέλφια μας στο εξωτερικό τί κάνουν......[/FONT][/I][/B]

  10. #210
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    χανια-πατρα
    Μηνύματα
    1.223

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Blue Star ειχε ανεβασει περιπου στο 50% την κινηση σε επιβατες και αλλο τοσο σε ΙΧ αν δεν κανω λαθος... νταλικες ομως τιποτα στην συνεχεια ηρθε για πολυ λιγο το Νησος Χιος που πηγε καλα οντως αλλα λογο εποχης πιστευω, με το που ηρθε το Αριαδνη τιποτα... πλακωσε και η ΑΝΕΚ με το Champion και το ισωπεδωσε για τα καλα, σιγουρα μπορει να δουλεψει κι ενα δευτερο στη γραμμη και αυτη την φορα η Attica μπορει να παιξει το δικο της παιχνιδι μιας και ο ομιλος MIG εχει δικα του φορτηγα που πανε στην Κρητη, βλεπε Vivartia κτλ.
    δηλαδη η MIG θα βγει κερδισμενη εαν βγαλει λεφτα απο τα ιδια της τα φορτηγααυτο εννοεις???γιαννης κερνα γιαννης πινει δηλαδη..
    [LEFT][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=black][B][COLOR=darkgreen][SIZE=2][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

Σελίδα 21 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 1119202122233171 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας