Σελίδα 55 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 545535455565765 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 541 έως 550 από 716

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

  1. #541
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσε κάποιος να αναφέρει οποιαδήποτε πληροφορία για αυτή την συμφωνία ¶ττικα - Ανεκ και το πώς αυτή θα επηρεάσει την γραμμή προς Χανιά, ή και άλλες;

  2. #542
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    χανια-πατρα
    Μηνύματα
    1.223

    Προεπιλογή

    Σε πρωτη φαση αυτο που εχει συμφωνηθει ειναι να φυγει ο ομιλος Βαρδινογιαννη απο τα Δωδεκανησα με το Νησος Ροδος και το Μπλου Οραιζον της Blue Star απο τα Χανια.Απο κει και περα υπαρχουν και αλλες φωνες που μιλανε για περαιτερω μοιρασμα γραμμων σε αδριατικη-ηρακλειο και για εισοδο της MIG στη μετοχικη συνθεση της ΑΝΕΚ.Θα μαθουμε στο μελλον για το δευτερο..
    [LEFT][FONT=Arial Black][SIZE=5][COLOR=black][B][COLOR=darkgreen][SIZE=2][COLOR=#000000][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

  3. #543
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ Μιλτιάδη! Αυτό που αναρωτιέμαι είναι το κατά πόσο μια τέτοια συμφωνία είναι νόμιμη από την στιγμή που επωφελεί το μονοπώλιο και στις δυο γραμμές. Καρτέλ μου μυρίζει, με άλλα λόγια.

    Κρίμα πάντως, θα μου λείψει το πλώριο μπαλκόνι του Blue Horizon στο επόμενο ταξίδι για Χανιά...

  4. #544
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    736

    Προεπιλογή

    Ο ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ αποδεσμεύεται από Δωδεκ'ανησα στις 14 Απριλίου. Δεδομένου πως δεν υπάρχει άλλη γραμμή (Κρήτη-θεσσαλονίκη απορρίφθηκε ως ασύμφορη), πιστεύω πως θα τον ξαναβάλουν Χανιά με την ελπίδα πως θα τον πουλήσουν εντός του έτους.

  5. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gpap2006 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ αποδεσμεύεται από Δωδεκ'ανησα στις 14 Απριλίου. Δεδομένου πως δεν υπάρχει άλλη γραμμή (Κρήτη-θεσσαλονίκη απορρίφθηκε ως ασύμφορη), πιστεύω πως θα τον ξαναβάλουν Χανιά με την ελπίδα πως θα τον πουλήσουν εντός του έτους.

    Δηλαδή με το λεγόμενο σενάριο που αναφέρεις, είναι να φύγει από τα Χανιά μέσα του καλοκαιριού??? Και γιατί το βάζουν Χανιά ?? μια και υπάρχει το βαπόρι και δεν έχει η εταιρεία τι να το κάνει?? Λίγο απίθανα μου φαίνονται αυτά τα σενάρια!!

  6. #546

    Προεπιλογή

    το κοβω να παει να κανει παρεουλα με τα υολοιπα γιαπωνεζακια του περαματος.....
    υπαρχει νομιζω και γιαυτο θεση....
    η φωτογραφια ειναι του φιλου Παντελη απο το θεμα του ΛΙΣΟΣ

  7. #547
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά όπως φαίνεται άλλαξαν τα σχέδια της Blue Star και έτσι όπως αναφέρει στο site της
    "Τα δρομολόγια δεν θα εκτελούνται την περίοδο 07/02/11-10/04/11, λόγω ετήσιου δεξαμενισμού του πλοίου
    ."
    Το μύνημα στο site της εταιρίας έχει αλλάξει και πλέον λέει:
    - Τα δρομολόγια δεν θα εκτελούνται την περίοδο 07/02/11-13/04/11, λόγω ετήσιου δεξαμενισμού του πλοίου.

    οπότε για να διορθωθεί η ημερομηνία νομίζω ότι θεωρείτε και σίγουρη η επιστροφή του πλοίου στην γραμμή παρά της φήμες για αποχώρηση που νομίζω ότι δεν βασιζόντουσαν κάπου παρά μόνο στην "δήθεν" συμφωνία ΑΝΕΚ - ΑΤΤΙΚΑ, που δεν ξέρουμε κατα πόσο υπάρχει μια τέτοια συμφωνία γιατί και εδώ εκτός απο τις φήμες δεν είδαμε κάτι ποιο επίσημο!!!

  8. #548

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από speedrunner Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μύνημα στο site της εταιρίας έχει αλλάξει και πλέον λέει:
    - Τα δρομολόγια δεν θα εκτελούνται την περίοδο 07/02/11-13/04/11, λόγω ετήσιου δεξαμενισμού του πλοίου.

    οπότε για να διορθωθεί η ημερομηνία νομίζω ότι θεωρείτε και σίγουρη η επιστροφή του πλοίου στην γραμμή παρά της φήμες για αποχώρηση που νομίζω ότι δεν βασιζόντουσαν κάπου παρά μόνο στην "δήθεν" συμφωνία ΑΝΕΚ - ΑΤΤΙΚΑ, που δεν ξέρουμε κατα πόσο υπάρχει μια τέτοια συμφωνία γιατί και εδώ εκτός απο τις φήμες δεν είδαμε κάτι ποιο επίσημο!!!
    ε καλα,τετοιες συμφωνιες γινονται συνηθως κατω απο το τραπεζι,δεν νομιζω να εβγαινε κατι επισημο.....
    οποτε αν οντως δεν ισχυει αυτο να περιμενουμε και το ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ στα δωδεκανησα;

  9. #549
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Folegandros
    Μηνύματα
    1.756

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Εργης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε καλα,τετοιες συμφωνιες γινονται συνηθως κατω απο το τραπεζι,δεν νομιζω να εβγαινε κατι επισημο.....
    οποτε αν οντως δεν ισχυει αυτο να περιμενουμε και το ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ στα δωδεκανησα;
    Μα η HSW στο τελευταίο ΣΑΣ είχε ζητήσει αποδρομολόγηση του Νήσος Ρόδος ενώ η Bluestar ποτέ δεν ζήτησε κάτι τέτοιο, άσε που εγώ πιστεύω ότι αν υπάρχει κάποια συμφωνία θα έχει σχέση με τις τιμές των εισιτηρίων ώστε να μην είναι πολύ χαμηλές και αιμορραγούν και οι 2 εταιρίες!!!!

  10. #550
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    συμφωνα με το site της blue star το μπλου οριζον θα ξαναγυρισει στα χανια στις 10-6 :roll:
    http://www.bluestarferries.gr/site/c...24&loc=1&query=

Σελίδα 55 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 545535455565765 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας