Σελίδα 1 από 72 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 716

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

  1. #1

    Post Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΛΟΙΟ ΤΗΣ HELLENIC SEAWAYS ΜΕ ΟΝΟΜΑΣΙΑ (ΑΡΙΑΔΝΗ) ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙ ΤΟΝ ΜΑΙΟ Ή ΙΟΥΝΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΧΑΝΙΑ.ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΑΓΡΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΜΕΤΑΞΥ HELLENIC SEAWAYS ΚΑΙ ΑΝΕΚ.ΤΟ ΑΡΙΑΔΝΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΤΗΣ ΑΝΕΚ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΧΩΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 700 ΑΜΑΞΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΤΗΣ ΑΝΕΚ!!!!ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΧΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sylver23 : 10-02-2013 στις 20:54
    [COLOR=navy]ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΟΥΜΕ ,ΤΩΝ ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ....[/COLOR]
    [COLOR=#000080]ΠΙΑΣΕ ΠΙΝΕΛΑ ΑΝ ΘΕΣ ΕΣΥ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΜΟΝΟ ....[/COLOR]

  2. Προεπιλογή

    Ε οχι και 700 παραπανω.... το ελ βενιζελος χωραει 1,100 οχηματα.... δηλαδη το αριαδνη χωραει 1,700?????????????????????????/ μην τρελαθουμε................... ελεος..... δεν ειναι λιγο υπερβολικος ο αριθμος?

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Ψυχραιμία ρε παιδιά!
    Διαβάστε και λίγο εδώ: http://forum.naytilia.gr/showthread.php?t=1129
    Τα έχουμε πει αναλυτικά για το βαπόρι.

  4. #4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντυπωσιακή αύξηση κατά 85,8% σημείωσαν τα καθαρά κέρδη της εταιρείας στο διάστημα Ιανουαρίου – Σεπτεμβρίου.
    Εγώ φίλε μου Paralia στο δελτίο τύπου της HSW, εκτός από την πράγματι εντυπωσιακή αύξηση στα καθαρά κέρδη της εταιρείας, πρόσεξα και μία άλλη παράγραφο η οποία περιέχει μία πολύ ενδιαφέρουσα φράση :

    ...η Hellenic Seaways εδραιώνει την παρουσία της στη γραμμή Πειραιά-Χανίων, καλύπτοντας σε δωδεκάμηνη βάση μία από τις σημαντικότερες γραμμές της ελληνικής ακτοπλοίας...
    ''ΣΕ ΔΩΔΕΚΑΜΗΝΗ ΒΑΣΗ'' (!!!) ¶ραγε μήπως αυτή η ..αθώα παρατήρηση βάζει οριστικό τέλος στα σενάρια που κυκλοφορούσαν τον τελευταίο καιρό περί ναύλωσης της Αριάδνης στις Μινωικές τον Ιανουάριο, ως προς προσωρινή αντικατάσταση των ''παλατιών'' για όσο αυτά θα έκαναν την ετήσια τους ???

  5. #5

    Προεπιλογή

    Η δωδεκάμηνη παρουσία της HSW στη γραμμή δεν αποκλείει τη δρομολόγηση του Νήσος Χίος. Η προσωρινή δρομολόγηση του Αριάδνη στην Αδριατική είναι γεγονός αφού ήδη εμφανίζεται στο πρόγραμμα δρομολογίων των Μινωικών Γραμμών.

    Η φράση αυτή πάντως βάζει τέλος στα σενάρια που μιλούσαν για αποχώρηση της HSW από τη γραμμή.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Φίλε Paralia έχεις απόλυτο δίκιο, εγώ βιάστηκα να βγάλω συμπεράσματα.
    Και μάλιστα το πλοίο θα παραμείνει στην Αδριατική μέχρι τις 10 Μαρτίου του 2008. Προσωπικά πιστεύω ότι δεν είναι και η πιο ενδεδειγμένη κίνηση από την HSW, μιας από την μία προσπαθεί να καθιερώσει το πλοίο στην γραμμή και στην προτίμηση των Χανιωτών, και από την άλλη το στέλνει έστω και προσωρινά σε μια άλλη γραμμή, έστω και αν φέρει σε αντικαταστασή του το Νήσος Χίος.

    Ένα άλλο που μου έκανε πάντως εντύπωση είναι ότι σε μία σελίδα αναφέρει κανονικά το όνομα του πλοίου, και σε μία άλλη το αναφέρει ως ''ARIADNE PALACE''. (???)

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    σήμερα άκουσα ότι το HIGHSPEED 5 τελικά θα πάει στην γραμμή γνωρίζει κανείς τίποτα ?

  8. #8
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    Εγώ ξέρω για Ν.Χίος

  9. #9
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    νομίζω ότι δεν είναι ποιά στα πλάνα αν κάνω λάθος να με διορθώσουν οι ειδικοί.

  10. #10
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    340

    Προεπιλογή

    Και εγω νομιζω οτι θα αφησει την γραμμη, γι΄αυτο εξαλου και ο πρακτορας στα Χανια απολυει κοσμο,αν ισχυε κατι με αντικατασταση θα το ηξερε αυτος.

Σελίδα 1 από 72 1231151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας