Σελίδα 11 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 716

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

  1. #101

    Προεπιλογή

    To Λατω είναι πολύ μεγάλο για το Θεσ/νικη Κρήτη (και με τα νησιά που αυτό συνεπάγεται) τόσο όσον αφορά τα λιμάνια που θα κληθεί να προσεγγίζει όσο και για την κίνηση που έχει αυτή η γραμμή. Προσωπική μου αποψη είναι οτι αν δεν παραμείνει σε κάποια γραμμή της Κρήτης ουσιαστικά μόνο Αδριατική μπορεί να μπει...
    Όχι βέβαια πως για Χιο Μυτηλίνη δεν κάνει αλλά νομίζω οτι αν η ΝΕΛ ζητούσε κάποιο καράβι (γιατί η ΑΝΕΚ δεν νομίζω να το έβαζε αυτόνομα) τότε θα έπαχνε για κάτι πιο αναβαθμισμένο

  2. #102

    Προεπιλογή

    Αν στις 30/9 βγούν τα ΑΡΙΑΔΝΗ-ΈΛΥΡΟΣ πού θα μπουν?? Και πές μπαίνει ΛΑΤΩ-ΛΙΣΣΟΣ και η ΑΡΙΑΔΝΗ παει πίσω στην HSW,ο ΈΛΥΡΟΣ πάει για ναύλωση ή για ακινησία? Προτιμότερο για ακινησία το ΛΙΣΣΟΣ ή σε άλλη γραμμή,παρά ο Έλυρος που έριξαν τόσα λέφτά για τη μετασκευή του.

  3. #103

    Προεπιλογή

    Τι εννοείς, επαναδιατύπωσε σε παρακαλώ...
    Σε κάθε περίπτωση η γραμμή του Ελυρός είναι τα Χανιά, όπως όλα δείχνουν τουλάχιστον. Γενικά Λατώ και Λισσος είτε αποχωρούν από την εταιρεία, είτε προωθούνται σε νέες γραμμές. Πχ για το Λισσός με την απουσία του Τεο (αλήθεια γίνεται τίποτα στον Τεο?) θα μπορούσα να οραματιστώ μια πολύ καλή καριέρα σε αυτή τη γραμμή, Ενώ για το Λατω, νότια Ιταλία ή δυτική Μεσόγειο είναι περιοχές που θα μπορούσε να δραστηροποιηθεί αξιοπρεπώς.
    Τώρα για το Αριάδνη δεν ξέρω αν θα μείνει στη γραμμή αλλά επί μονίμου δεν πιστεύω να ξαναδούμε τα παλιά πλοία.

  4. #104

    Προεπιλογή

    Τι να πώ! Μακάρι!!!

  5. #105
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Καρέας-Σφακιά-Νέα Μάκρη
    Μηνύματα
    708

    Προεπιλογή

    παιδια, ελυρο δεν νομιζω να εχουμε (μεχρι το τελος του μηνα τουλαχιστον) Η αριαδνη ποτε ξενοικιαζεται ξερουμε??? ρωταω για να δω τι θα γινει με τα δρομολογια... το λατο δεν ειναι πολυ αργο σε σχεση με την ελυρο????? κατα την γνωμη μου θα πρεπει να βαλουν 2 καραβια με την ιδια ταχυτητα οπως τα λατο-λισσος(οχι ΤΟΣΟ αργα ομως)

  6. #106
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Π.Φάληρο
    Μηνύματα
    193

    Προεπιλογή

    Αρα Ελυρος -Αριάδνη (αγορασμένο απο Ανεκ) νομίζω πληρούν τις προυποθέσεις σου!

  7. #107
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Μηνύματα
    639

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris! Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα Ελυρος -Αριάδνη (αγορασμένο απο Ανεκ) νομίζω πληρούν τις προυποθέσεις σου!
    Με περισότερες καμπίνες τις Αριάδνης αλλιώς δεν γίνεται.

  8. #108
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    κι επειδη υπηρχαν αμφιβολιες, για το blue star που κατεβαινε ,καποια στιγμη στα χανια ,οριστε η λυση του γριφου.Ας ειναι καλα το αρχειο...
    Συνημμένο Αρχείο 12530
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scoufgian : 09-12-2010 στις 16:06

  9. #109
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Καρέας-Σφακιά-Νέα Μάκρη
    Μηνύματα
    708

    Προεπιλογή

    τι ακριβως αμφιβολειες υπηρχαν???
    Βγαλτε μου εισιτηριο να φυγω την τεταρτη,
    για δεν αντεχω να θορω την κρητη απ' το χαρτη...

  10. #110
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kapas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ακριβως αμφιβολειες υπηρχαν???
    αν ηταν το 1 ή το 2 φιλε μου.........

Σελίδα 11 από 72 ΠρώτηΠρώτη ... 9101112132161 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας