Σελίδα 3 από 72 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 716

Θέμα: Γραμμή Πειραιάς - Χανιά (Piraeus - Chania route)

  1. #21
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    834

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από μιχαλης79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χα χα!! πλακα πλακα ωρα του ειναι να μας αφησει και να παει αλλου να βρει την τυχη του.

    Αχ μη μου λέτε τέτοια.
    Με πληγώνετε
    · Δυο μάτια. Πράσινο το ΅να, σμαραγδί. ΤΆ άλλο κόκκινο, ρουμπινί. Τα λενε πλευρικά. Φώτα γραμμής. Είναι μάτια. Τα καράβια δεν τα πάμε, μας πάνε

  2. #22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από μιχαλης79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και κατα την γνωμη μου δεν θα ηταν κακο να μπει Περαια-Κρητη-Κυπρο-Ισραηλ-Αλεξανδρεια και πισω παλι.μια χαρα θα του ερθει.
    Γιατί υπάρχει τέτοια γραμμή ?

  3. #23
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Neptune Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί υπάρχει τέτοια γραμμή ?
    Δεν πειράζει φίλε Neptune ..... ας ανοίξουμε μια να έχουμε . Ναααααα.... κάτι βαπόρες έρχονται να μην τις ταχτοποιήσουμε?

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναααααα.... κάτι βαπόρες έρχονται να μην τις ταχτοποιήσουμε?
    Και βέβαια να τους ταχτοποιήσουμε ... αλλά σε ποιους βάπορες αναφέρεσαι ?

  5. #25
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Κάτι ακούγεται για ένα μεγάλο και γρήγορο ρο-ρο που θα φέρει ο Αγαπητός... (περισσότερο πειράχτικό ήταν το μήνυμα μου), δεν πιστέυω σε τέτοια θαύματα...

  6. #26
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Φυσικά και υπάρχει! Εν καιρώ την κάνουν τα Ro/Ro του Αγπητού! Πειραιά - Ηράκλειο - Χάιφα - Αελξάνδρια - Πειραια! Όταν ανοίγει η αγορά της Αιγύπτου γίνονται συνέχεια τέτοια δρομολόγια και ζητάν και ποστάλι

  7. #27

    Προεπιλογή

    Τώρα που πλησιάζει άνοιξη και το Olympic champion σε δύο βδομάδες αποχεραιτάει την γραμμή θα δούμε κάποιο άλλο πλοίο πέρα απο το Λισσος-Βενιζέλος;Υπάρχει περίπτωση να κατέβει πάλι το Αριάδνη ή τουλάχιστον το Highspeed.Ειναι κρίμας μια τέτοια γραμμή να μην διαθέτει δεύτερη εναλλακτική πέρα απο την ΑΝΕΚ...

  8. #28

    Προεπιλογή

    Φίλε μου profitis, μου φαίνεται πως ξεχνάς ότι ή ''δεύτερη εναλλακτική πέρα απο την ΑΝΕΚ'', δηλαδή η HSW -μιας και αναφέρεις το Highspeed και την Αριάδνη-, αν δεν είναι και αυτή τώρα πια ''ΑΝΕΚ'', έχει τουλάχιστον το ίδιο αφεντικό, και άρα ανήκει στο ίδιο ιδιοκτησιακό καθεστώς.

  9. #29

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου profitis, μου φαίνεται πως ξεχνάς ότι ή ''δεύτερη εναλλακτική πέρα απο την ΑΝΕΚ'', δηλαδή η HSW -μιας και αναφέρεις το Highspeed και την Αριάδνη-, αν δεν είναι και αυτή τώρα πια ''ΑΝΕΚ'', έχει τουλάχιστον το ίδιο αφεντικό, και άρα ανήκει στο ίδιο ιδιοκτησιακό καθεστώς.
    Kαθόλου δεν το ξεχνάω, απλα υποτίθεται πως με τέτοια κίνηση που έχει η γραμμή απο ανοιξη εως φθινόπωρο,ανεξαρτήτως οτι η Αnek πλέον ελέγχει την HSW( και την συμπαθούσα τόσο σαν εταιρεία και πήγε στα χέρια της αντιπαθής ΑΝΕΚ με τα χάλια καράβια της), σηκώνει και δεύτερο καράβι και ειδικά ένα Highspeed...

    Θα μείνουμε λοιπον μόνο με τα κλασσικά πλοία φέτος της ΑΝΕΚ;

  10. #30
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    Εάν επιστρέψει η ΑΡΙΑΔΝΗ στα Χανιά, δεν θα φύγει από την γραμμή το CHAMPION (είναι θέμα γοήτρου ή αν θέλετε επίδειξη δύναμης για την γραμμή των Χανίων).

Σελίδα 3 από 72 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας