Σελίδα 40 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 303839404142 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 391 έως 400 από 430

Θέμα: Γραμμή Θεσσαλονίκης-Κυκλάδων-Κρήτης (Thessaloniki-Cyclades-Crete route)

  1. #391
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.147

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από meco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις προάλλες είδα διαφήμιση σε κρητικό τηλεοπτικό κανάλι για έναρξη δρομολογίων του Aqua blue στη γραμμή Ηράκλειο Θεσσαλονίκη. Να πληρώσουν διαφήμιση χωρίς να έχουν τη γραμμή μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο. Δεν θυμάμαι δυστυχώς ημερομηνία έναρξης δρομολογίων αλλά νομίζω ότι ήταν μέσα στον Ιούνιο. Γεγονός είναι πάντως πως ούτε εγώ βρήκα δρομολόγια σε ιστότοπους έκδοσης ακτοπλοϊκών εισιτηρίων.
    Η διαφήμιση είναι μικρό κακό, Πάλι καλά που είναι κλειστό και το σύστημα κρατήσεων..
    Ξέρεις τι είναι να κόβεις εισιτήρια για μια ημερομηνία και το καράβι να είναι σε επισκευή????
    Δύο φορές το έχω δει το έργο. Μια ως πλήρωμα και μία ως επιβάτης
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  2. #392

    Προεπιλογή

    Τα δρομολόγια του Aqua Blue έχουν εμφανιστεί στο openseas.gr και στο ferrytraveller.gr (με δυνατότητα κράτησης).
    Όχι ακόμη στο site της Seajets.

  3. #393
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow Έναρξη δρομολογίων από Θεσσαλονίκη.

    Όπως όλα δείχνουν, η έναρξη των δρομολογίων για το "Άκουα Μπλου[μ]"
    στο Θεσσαλονίκη - Σποράδες - Κυκλάδες - Κρήτη,
    είναι η 26η του μηνός!
    Βάλαμε τη Σκιάθο με ένα φίλο ως προορισμό μήπως και έβγαζε το δρομολόγιο της Δευτέρας 25/06, αλλά δε το έβγαλε.
    premiera.jpg

  4. #394

    Προεπιλογή

    Το βγάζει πάντως για Δευτέρα 02/07 (αναχ. 08:00).

    EDIT: Θα ορκιζόμουν ότι το έβγαζε πριν 30' που είδα...τώρα που πήγα να δω πού αλλού προσεγγίζει τις Δευτέρες, δεν βγάζει τπτ (το ferrytraveller.gr). Πάω να τσεκάρω openseas...(edit: ούτε εκεί).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PavlosA : 16-06-2018 στις 15:46

  5. #395
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    Θεσσαλονικη- Ηρακλειο 25 ωρες κ
    10 λεπτα...,τιμη 75¤...
    Screenshot_2018-06-16-19-42-01.jpg

  6. #396
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Αυτό το διάρκεια 01:10 θα νομίζει ο άλλος ότι πάει αεροπλάνο!!!!

  7. #397
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Είμαι περίεργος να δω πόσοι θα το προτιμήσουν! Ισως κάποια κίνηση να έχει στο σκέλος Θεσ/νικη-Σκιάθος και ίσως σε κάποια λίγα ενδοκυκλαδικά σκέλη (να μη σχολιάσω το Σύρος-Πάρος 3 ώρες μέσω Τήνου μες τα άγρια χαράματα). Γελάει ο κόσμος.... Αλλά είπαμε μη χάσει ο ημέτερός μας την επιδότηση

  8. #398
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thanos75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι περίεργος να δω πόσοι θα το προτιμήσουν! Ισως κάποια κίνηση να έχει στο σκέλος Θεσ/νικη-Σκιάθος και ίσως σε κάποια λίγα ενδοκυκλαδικά σκέλη (να μη σχολιάσω το Σύρος-Πάρος 3 ώρες μέσω Τήνου μες τα άγρια χαράματα). Γελάει ο κόσμος.... Αλλά είπαμε μη χάσει ο ημέτερός μας την επιδότηση

    35€ Θες από Θεσσαλονίκη για Σκιάθο [απλή μετάβαση] και η διαδρομή θα γίνεται σε 6 ώρες περίπου. Ούτε καν!
    Το ξαναλέω....
    Παίρνει την επιδότηση, δρομολογεί "πλωτό...........[μπιπ]............." δε το χρησιμοποιεί ο κόσμος για πολλούς λόγους, πατώνει η γραμμή κι άλλο,
    ισχυρίζονται του χρόνου ότι δεν έχει κίνηση η γραμμή και πάπαλα πλοίο από Θεσσαλονίκη για Κυκλάδες και Κρήτη.....
    Τι δεν καταλαβαίνουμε ;;

  9. #399

    Προεπιλογή

    Μα βγαινει τίποτα αν πάρει κάτι λιγότερο από πενήντα χιλιαδες για να πηγαίνοέρχεται ένα αδειο βαπόρι πανα κατω όλο το καλοκάιρι; Πάιζει 50.000 να μη φτάνουν ούτε για τα πετρέλαια (δεν ξέρω τι κατανάλωση εχει και σε τι κατασταση είναι οι μηχανές).

    Αλήθεια σε ποιο κοινό απευθύνεαι. Στα φορτηγά και τις μεταφορικές όπως παλιά ο Ανεμος του Νομικού ή απευθύνεται σε εκρομέις που δεν θελουν να οδηγήσουν το ΙΧ από Θεσσαλονίκη στον Πειραιά ή θέλουν να λιτώσουν τομ κόσοτος διοδίων και βενζίνης για ταξίδι σε Κρήτη ή Κυκλάδες με το ΙΧ αυτοκίνητό τους όπως το El Greco των Μινώικών ;

  10. #400
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΧΑΝΙΑ
    Μηνύματα
    104

    Προεπιλογή

    Ένα αυτοκίνητο για να πάει στην Αθήνα βενζίνη και διόδια θέλει ένα κατοστάρικο και 450 με 500 ευρώ το καράβι για Κρήτη για μια 4μελη οικογένεια, αν από Θεσσαλονίκη τα εισιτήρια κοστίζουν λιγότερο από 650 ευρώ γιατί να μην πάει απευθείας.

Σελίδα 40 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 303839404142 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας