Σελίδα 4 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 430

Θέμα: Γραμμή Θεσσαλονίκης-Κυκλάδων-Κρήτης (Thessaloniki-Cyclades-Crete route)

  1. #31
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    913

    Προεπιλογή

    Σωστά. Προσωπικά μου έχει τύχει να ταξιδέψω πάρα πολλές φορές σε νομούς που δεν έχουν σχέση με την έδρα του Πανεπιστημίου που σπούδαζα (΄πήγαινα για λόγους αναψυχής), αλλά την φοιτητική έκπτωση μου την έδιναν κανονικά.
    [B]ignoramus et ignorabimus[/B]

  2. #32
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    1.057

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από gvaggelas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά. Προσωπικά μου έχει τύχει να ταξιδέψω πάρα πολλές φορές σε νομούς που δεν έχουν σχέση με την έδρα του Πανεπιστημίου που σπούδαζα (΄πήγαινα για λόγους αναψυχής), αλλά την φοιτητική έκπτωση μου την έδιναν κανονικά.
    ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟ ΠΛΟΙΟ ΘΑ ΜΠΕΙ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΥΚΛΑΔΕΣ-ΘΕΣ/ΝΙΚΗ??

  3. #33
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Eκτός από του καπτα Μάκη, δε βλέπω κανέναν άλλον πρόθυμο να αναλαμβάνει την γραμμή.

  4. #34
    moutsokwstas Guest

    Προεπιλογή

    χοντρικα ποσες ωρες ειναι το ταξιδι θεσσαλονικη-ηρακλειο, με ενα ταχυπλοο συμβατικο, μη βαλουμε καποιο αργο συμβατικο. μιλαμε για να μεταφερει φορτηγα στην προκειμενη περιπτωση. μια χαρα γραμμη αν σκεφτει κανεις οτι τα φορτηγα θα φευγουν εξω για βουλγαρια-ρουμανια, μεσω θεσσαλονικης-εγνατιας οδου και μιλαμε για ηρακλειο και θεσσαλονικη δυο μεγαλουπολεις, αλλα πρεπει να δουμε αν συμφερει απο αποψη κοστους-εισιτηριων και χρονου διανυσης του ταξιδιου κι απο θαλασσης και απο ξηρα..

  5. #35

    Προεπιλογή

    Πιστεύω ότι κάλλιστα θα μπορούσε να δραστηροποιηθεί η Blue Star Ferries με τον Διαγόρα!Κ πολυτελές είναι για τα δεδομένα της γραμμής,κ αρκετό αριθμό κρεβατιών εχει,επίσης έχει μια καλή υπηρεσιακή ταχύτητα κ αρκετό γκαράζ για φορτηγά!!!!!!Την τον έχει στα δωδεκάνησα μαζι με τα μεγάλα Blue Star?Μήπως δεν αρκούν για την γραμμή?Απορώ πως δεν το έχει σκεφτεί ακόμα.........Τι να σου κάνει κ η κακομοίρα η ΝΤΑΛΙΑΝΑ.....μόνη της σε αυτό το δρομολόγιο?Αφού τα καταφέρνει πάλι καλα να λέμε..Άσε που ο Διαγόρας μπένει παντού!

  6. #36
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    332

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από artmios sintihakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι κάλλιστα θα μπορούσε να δραστηροποιηθεί η Blue Star Ferries με τον Διαγόρα!Κ πολυτελές είναι για τα δεδομένα της γραμμής,κ αρκετό αριθμό κρεβατιών εχει,επίσης έχει μια καλή υπηρεσιακή ταχύτητα κ αρκετό γκαράζ για φορτηγά!!!!!!Την τον έχει στα δωδεκάνησα μαζι με τα μεγάλα Blue Star?Μήπως δεν αρκούν για την γραμμή?Απορώ πως δεν το έχει σκεφτεί ακόμα.........Τι να σου κάνει κ η κακομοίρα η ΝΤΑΛΙΑΝΑ.....μόνη της σε αυτό το δρομολόγιο?Αφού τα καταφέρνει πάλι καλα να λέμε..¶σε που ο Διαγόρας μπένει παντού!
    Συμφωνω φιλε

  7. #37
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    mytilene
    Μηνύματα
    197

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από artmios sintihakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι κάλλιστα θα μπορούσε να δραστηροποιηθεί η Blue Star Ferries με τον Διαγόρα!Κ πολυτελές είναι για τα δεδομένα της γραμμής,κ αρκετό αριθμό κρεβατιών εχει,επίσης έχει μια καλή υπηρεσιακή ταχύτητα κ αρκετό γκαράζ για φορτηγά!!!!!!Την τον έχει στα δωδεκάνησα μαζι με τα μεγάλα Blue Star?Μήπως δεν αρκούν για την γραμμή?Απορώ πως δεν το έχει σκεφτεί ακόμα.........Τι να σου κάνει κ η κακομοίρα η ΝΤΑΛΙΑΝΑ.....μόνη της σε αυτό το δρομολόγιο?Αφού τα καταφέρνει πάλι καλα να λέμε..¶σε που ο Διαγόρας μπένει παντού!
    Η Blue Star Ferries προτίθεται να δρομολογήσει πλοίο της στη γραμμή από Θεσσαλονίκη μέχρι Ρόδο. Όπως ενημερώνει τους Νομάρχες Λέσβου και Χίου, η Blue Star Ferries προτίθεται να δρομολογήσει πλοίο της από την 1η Μαΐου έως τις 30 Οκτωβρίου του 2009 στη γραμμή Θεσσαλονίκη – Μυτιλήνη – Χίο – Σάμο – Κω – Ρόδο. Επίσης τους ενημερώνει ότι η εταιρεία συμφωνεί με την προσέγγιση του πλοίου στο λιμάνι της Μυτιλήνης αντί του λιμανιού του Σιγρίου με το ίδιο μίσθωμα.

    Πηγή: http://news.ert.gr/local/localmapDet.asp?id=435601

    Αυτός νομίζω είναι και ο βασικότερος λόγος που δεν ενδιαφέρεται η BLUE STAR FERRIES για τη γραμμή Θεσσαλονίκη - Ηράκλειο.

  8. #38

    Προεπιλογή

    Δεν νομίζω όμως να έχει την κίνηση που έχει η γραμμή Ηρακλειο-Κυκλάδες-Θεσ/νικη.Λόγω καταγωγής μου απο Σαντορίνη ανεβωκατεβαινα μια ζωή με τον Δαιδαλο κ πάντα θυμάμαι το γκαράζ του γεμάτο απο φορτηγά κ ασυνόδευτα για Θεσ/νικη.(Χειμώνα -Καλοκαίρι)...και είχε κ μια ικανοποιητική επιβατική κίνηση(Χειμώνα).Για το καλοκαίρη δεν το συζητάμε,υπήρχε περίπτωση να μην βρεις κ εισητήριο.....Παρόλα αυτά το μόνο σίγουρο είναι οτί η γραμμή θέλει πλοίο κ οτι όποια εταιρεία κ να δραστηροποιηθεί δεν θα χάσει!!!!!!!!!

  9. #39
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από artmios sintihakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω όμως να έχει την κίνηση που έχει η γραμμή Ηρακλειο-Κυκλάδες-Θεσ/νικη.Λόγω καταγωγής μου απο Σαντορίνη ανεβωκατεβαινα μια ζωή με τον Δαιδαλο κ πάντα θυμάμαι το γκαράζ του γεμάτο απο φορτηγά κ ασυνόδευτα για Θεσ/νικη.(Χειμώνα -Καλοκαίρι)...και είχε κ μια ικανοποιητική επιβατική κίνηση(Χειμώνα).Για το καλοκαίρη δεν το συζητάμε,υπήρχε περίπτωση να μην βρεις κ εισητήριο.....Παρόλα αυτά το μόνο σίγουρο είναι οτί η γραμμή θέλει πλοίο κ οτι όποια εταιρεία κ να δραστηροποιηθεί δεν θα χάσει!!!!!!!!!

    Συμφωνώ με τον προλαλήσανατα, είναι ακριβώς όπως τα λέει. Όταν την γραμμή την δούλευαν οι Μινωικές ήταν τίνγκα τα βαπόρια. Από τη στιγμή που στη γραμμή δραστηροποιούνται άλλοι .... πήραμε την κάτω βόλτα ... όμορφμη μου Παναγιώτα . Μια βομάδα πήγαινε έλα... πάνε οι διακοπές τις πήρε το μελτέμι απο τα καταστρώματα

  10. #40
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Να υπενθυμισω οτι την εποχη που υπηρχαν δυο πλοια στη γραμμη και περνουσαν απο την Τηνο η παρουσια στο λιμανι πουλμαν γνωστης εταιριας εκδρομων απο τη Θεσσαλονικη ηταν μονιμη και οι εκδρομεις πολλοι. Καλα εμας εκει μας εφαγε και το λιμανι...

Σελίδα 4 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας