Σελίδα 4 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 128

Θέμα: Γραμμή Σποράδων (Sporades route)

  1. #31

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Eng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μας κουράζεις καθόλου!! Μου αρεσει ο τροπος που μιλάς, δεν ξερω και αν εισαι και από τη..περιοχη. Εγω αγαπητε μου φιλε ειμαι από Βόλο και εχω τους παππούδες μου στη Γλώσσα. Όπως καταλαβαίνεις βιώνω αυτή την...ιστορία χρόοονια τώρα. Ξερεις τι ειναι να ειναι χειμώνας να χρειαζεται να φερουμε τον παππού στο Βόλο και να μην μπορούμε, γιατι το "δελφίνι" δεν ταξιδευε και το "Χαρούλα" έφευγε από Σκόπελο??
    Αυτή τη στιγμή θεωρώ πολύ καλή τη κίνηση της γραμμής από τη στιγμή που υπάρχει και το "Χαρούλα" 3 φορες τη βδομάδα για Γλώσσα αλλά και το H/S 1 για τον ¶γιο. Όμως η ιστορία είναι πως θα έπρεπε αυτό που λέγεται Κράτος ή ΥΕΝΑΠ ή ΑΒΓΔ δεν ξερω τι, να έκανε καμια σοβαρή επιδότηση ωστε να μπορέσει κανενας ντοπιος - που ξερω πως υπάρχουν!!!! - να αγοραζε ενα σοβαρό καραβάκι σαν το Θεολογος Π που να πιάνει όλα τα λιμανια αλλά και παραπέρα, ΜΑΖΙ με το "Χαρούλα" σε Κοινοπραξία και οχι ανταγωνιστηκα με μοναδικό συμφέρων την ανάπτυξη της Γραμμής και την ένωση των νησιών με το υπόλοιπο Αιγαίο. Τωρα θα μου πείτε, ρε ENG τι πείνεις και δεν μας δείνεις???
    Τι να σας πω ρε παιδιά, για πολύ καιρό έκανα κάποια αρθράκια στον "Ε" περι της γραμμής ακόμα και στη Νομαρχία Μαγνησίας ειχα πάει με σκοπό τη πρόταση και συμετοχη σε κατασκευή Ε/Γ Ο/Γ για τη γραμμή αλλά μου είπαν..δεν πας στη Παραλια να πεις και κανα καφεδάκι να'ρθεις στα ίσια σου???
    Βρέθηκαν κατα το 96 κάποιοι έρημοι και αγοράσαν το "Παναγία Σκιάθου", βαπόρι που ο συγχωρεμένος Παπαδιαμάντης του τα ριχνε, και πηγαν να μπουν στη Γραμμη, που πάς ρε καημένε!!!! Δεν βλέπεις γυρω σου?? 5 καραβια και συ με τη καρούλα?? Μα και να το προτειμούσες και μονο να βλέπεις τον Παπαδιαμαντη να σε περναει αρκετα χαλαρα, το ειχες μετανιώσεις, 4 ωρες και κατι για Γλώσσα και 30 λεπτα για Σκόπελο.
    Τελωσπάντων, να ευχαριστησω εδω τον Λεο και το..δαίμονά του γιατι είχα την ευκαιρία να εκφραστώ καλύτερα στο θεμα!
    Ελπίζω η γραμμή να παραμείνει ως έχει και ευελπιστώ και τον Χειμώνα να μην ξεμείνουμε...

    φιλε τρεμει το φιλοκαρδυ καθε επαγγελματια το καλοκαιρι στα νησια των σποραδων μην γινει κατι και σταματησει η ακομα και ετσι ελλειματικη τροφοδοσια..

    επισης η νομαρχια μας κοιμαται βαθια!!!!!
    και φυσικα γνωριζεις οτι εδω και περιπου 10 χρονια δρομολογιο απο τις 21.30 και μετα απο βολο για σποραδες παρασκευη δεν εχει γινει!!!!

    πως να ερθουνε μωρε οι τουριστες με το ξυλο που πεφτει στην επιστροφη για τα εισητηρια? εεεεε????

    για να βρεις να φυγεις κανεις ταμα και οι τουριστες μια φορα την πατανε μετα ......

    η καλυτερη διαφημιση ειναι το στομα!!!!!

    εχουνε πεθανει τουριστικα τα νησια μας
    και εχουνε ριξει σε καταθλιψη τους μονιμους κατοικους.....

    ελεος.....

  2. #32
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Με την πληθώρα των πλοίων που υπάρχουν στον Βόλο δεν βγαίνουν τα ωράρια για να γίνει δρομολόγιο στις 21:30. Την ώρα αυτη έχει πέσει και η νύχτα οπότε κομματάκι δύσκολο τα ημερόπλοια (συμβατικό+ιπτάμενα) να αναχωρήσουν τέτοια ώρα.
    Κλασσικά θα τρέχουνε να βρούνε παντόφλα καλοκαιριάτικα.

  3. #33

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από captain 83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την πληθώρα των πλοίων που υπάρχουν στον Βόλο δεν βγαίνουν τα ωράρια για να γίνει δρομολόγιο στις 21:30. Την ώρα αυτη έχει πέσει και η νύχτα οπότε κομματάκι δύσκολο τα ημερόπλοια (συμβατικό+ιπτάμενα) να αναχωρήσουν τέτοια ώρα.
    Κλασσικά θα τρέχουνε να βρούνε παντόφλα καλοκαιριάτικα.
    capten
    γιατι το καλοκαιρι οταν δεν βγαινουνε τα δρομολογια φτανουνε βολο ακομα και στις 03.00 το πρωι? τα ημεροπλοια?

    αφου εχουνε φαει την καθυστερηση?
    μηπως επειδη τα εχουνε φτιαξει ετσι ουτως ωστε να βγαινει με 2 δρομολογια το εξπρες σκιαθος?

    ρωταω μην με παρεξηγησεις φιλε?

  4. #34
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Ναι αλλα δεν αναχωρούν από τον λιμένα αφετηρίας στις 03:00 το πρωί αλλά επιστρέφουν. Από τον λιμένα αφετηρίας αναχωρεί το ΕΞΠΡΕΣ ΣΚΙΑΘΟΣ στις 18:45 για το απογευματινό δρομολόγιο το καλοκαίρι και το ιπτάμενο στις 19:30. Εξαίρεση ήταν πέρυσι [πυ έφευγε το FLYING DOLPHIN 23 στις 20:30 από Βόλο λόγω της βλάβης του FLYING CAT 6 που όμως 20:30 είναι μέρα, ενώ 21:30 είναι νύχτα. Θα άλλαζε κάτι αν φεύγανε στις 21:30
    Εδώ με 2 δρομολόγια την μέρα το ΕΞΠΡΕΣ ΣΚΙΑΘΟΣ το κλαίγαμε τέλος της σεζόν με 3 θα είχε φύγει για καρφίτσες.

    Υ.Γ. Δεν παρεξηγώ, συζήτηση κάνουμε...

  5. #35

    Προεπιλογή

    captain

    με βαση τα μιλια που απεχουνε τα νησια
    και με την χωρητικοτητα του εξπρες σκιαθος
    πες μου ενα καραβι που πιστευεις θα καλυπτε απολυτα
    τις αναγκες των νησιων τους καλοκαιρινους μηνες
    κατα την αποψη σου?

    νομιζω το εξπρεσ σκιαθος εχει 18 μιλια ταχητυτα εδω πανω
    οχι τι λενε ετσι?

    και γκαραζ για 170 ι.χ

    και απο 4 νταλικες δεξια και 4 αριστερα εαν δεν κανω λαθος ετσι?

    το δημητρουλα δεν θα ητανε πολυ καλο με μια συντηρηση καλη για μονιμα εδω επανω??? χειμωνα καλοκαιρι??

    επισης εαν γνωριζεις τι καταναλωση εχει το εξπρεσ σκιαθος περιπου και
    τι το δημητρουλα

    ευχαριστω φιλαρακι μου...

  6. #36

    Προεπιλογή DROMOLOGIA!!!

    Παιδια θα μπορουσατε να μου πειτε δρομολόγια απο Βολο για Σκιάθο με απλο κ γρήγορο καράβι?

    Επισης κ τιμές απο θεσσαλονίκη για ΣΚιαθο

    Ενδιαφέρομαστε να έρθουμε 10-15 ατομα σαν group (να υποθέσω υπάρχουν εκπτώσεις σε ομαδικα

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  7. #37
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Λοιπόν.. απο Θεσσαλονίκη είναι 58 ευρώ η οικονομική.

    Από Βόλο τα ταχύπλοα της Hellenic Seaways και το Εξπρές Σκιάθος
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #38
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από iliaskexrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    captain

    με βαση τα μιλια που απεχουνε τα νησια
    και με την χωρητικοτητα του εξπρες σκιαθος
    πες μου ενα καραβι που πιστευεις θα καλυπτε απολυτα
    τις αναγκες των νησιων τους καλοκαιρινους μηνες
    κατα την αποψη σου?

    νομιζω το εξπρεσ σκιαθος εχει 18 μιλια ταχητυτα εδω πανω
    οχι τι λενε ετσι?

    και γκαραζ για 170 ι.χ

    και απο 4 νταλικες δεξια και 4 αριστερα εαν δεν κανω λαθος ετσι?

    το δημητρουλα δεν θα ητανε πολυ καλο με μια συντηρηση καλη για μονιμα εδω επανω??? χειμωνα καλοκαιρι??

    επισης εαν γνωριζεις τι καταναλωση εχει το εξπρεσ σκιαθος περιπου και
    τι το δημητρουλα

    ευχαριστω φιλαρακι μου...
    Θα σου τα απαντησω τα τεχνικα στοιχεια στο θεμα του Σκιαθος, εδω αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως η γραμμη θα ηθελε ενα καραβακι σαν το Λημνος μας στην αρχη του. Αλλα τωρα βλεπω σαν ΤΕΛΕΙΟ το Θεολογος Π. Αυτο ειναι καραβι για τη Γραμμη, γρηγορο οσο χρειαζεται, μαιτζεβελο και με καλα βυθισματα για να πιανει και τη Γλωσσα. Εγω στη Νομαρχια ειχα προτεινει ενα καραβι 98 * 17 * 3,8 ταχυτητα 21μ. βασισμενο στα σχεδια του Γεωργιος 2 αλλά με διπλο γκαραζ. Για μενα αυτο θα ηταν η προταση μου.

  9. #39

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από hsw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν.. απο Θεσσαλονίκη είναι 58 ευρώ η οικονομική.

    Από Βόλο τα ταχύπλοα της Hellenic Seaways και το Εξπρές Σκιάθος

    EYXARISTW POLY!!!!!

  10. #40
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    64

    Προεπιλογή

    to teleio karabi to exei sta plana ths mia etaireia pou ama to ulopoihsei tha allaxei olh h grammh!!!sumfwnw oti teleies diataeis einai 93 x 17 taxuthta 20 milakia kai autokinhta gurw sta 200 kai atoma 1000!!!

Σελίδα 4 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας