Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 41 έως 50 από 128

Θέμα: Γραμμή Σποράδων (Sporades route)

  1. #41
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tsali Εμφάνιση μηνυμάτων
    to teleio karabi to exei sta plana ths mia etaireia pou ama to ulopoihsei tha allaxei olh h grammh!!!sumfwnw oti teleies diataeis einai 93 x 17 taxuthta 20 milakia kai autokinhta gurw sta 200 kai atoma 1000!!!
    Μακαρι αλλά δεν το βλεπω.. Δυστυχως δεν το βλεπω, γιατι αν δεν αλλάξει κάτι σ'αυτους που μας.....κυβερνανε :lol: δεν υπαρχει πιθανοτητα να γινει κατι. Ειμαστε έρμαια στα χερια των Ακτοπλοϊκων Εταιριων του Πειραια. Αναλογα αυτοι πως τη βλεπουν τη δουλεια, φερνουν βαπορι, στραβώνουν και δεν θελουν αλλό? Το ξαναοπέρνουν.
    Κατσε ομως να δεις τι θα γινει στα επόμενα χρονια που θα γινει το λιμανι της Λαρισας στον Αγιοκαμπο. Και τοτε θα λεμε και η Λαρισα εχει λιμανι..
    Ο πρωτος θα ειμαι που θα κανω αφιερωμα και τι αφιερωμα...

  2. #42
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    http://www.anek.gr/greek/dromol/sporades.html

    ΑΠΟΡΙΑ : Γιατί στο HIGHSPEED 1 από 06/07/2009 έως 06/09/2009 αλλάζουν οι χρόνοι άφιξης σε σχέση με τους χρόνους από 22/06/2009 έως 05/07/2009 ενω οι προορισμοί είναι ίδιοι ????

  3. #43
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Volos - Greece
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τοξότης Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.anek.gr/greek/dromol/sporades.html

    ΑΠΟΡΙΑ : Γιατί στο HIGHSPEED 1 από 06/07/2009 έως 06/09/2009 αλλάζουν οι χρόνοι άφιξης σε σχέση με τους χρόνους από 22/06/2009 έως 05/07/2009 ενω οι προορισμοί είναι ίδιοι ????
    Μαλλον θα μειωθει αρκετα η ταχυτητα του πλοιου. Οι τιμες ιδιες μενουν ?
    [URL="http://www.nautilia.gr"][/URL]

  4. #44
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    Απ' ότι φαίνεται από τον ιστοτόπο της ΑΝΕΚ οι τιμές είναι ίδιες από 22/06/2009.
    Η αύξηση έρχεται από τη μείωση της ταχύτητας προφανώς.

  5. #45

    Προεπιλογή

    διωξανε η φαγανε τον αγουδημο(τζετ φερυ)
    για να ερθει το χαισπιντ????????

    αυτο ειναι κατι πολυ κλασσικο σαν παραδειγμα απο την ζωη!!!!!!!!

    εχω φραγκα πολλα και δυναμη αλλα ειμαι κοτα???!!!!

    βαζω εναν που το λεει η ψυχη του μου ανοιγει τον δρομο και ειμαι ετοιμος να τρωω με χρυσα κουταλια μετα σωστος????

    25 λεπτα διαφορα δρομολογιου????

    καντο μιση ωρα μωρε ετσι και αλλιως εχουμε την στρογγυλοποιηση με το ευρω δεν μας πειραζει....

    αντε και σε ανωτερα.............

  6. #46
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Αθήνα - Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    2.570

    Προεπιλογή

    Εκτός λάθους δε νομίζω ότι η διαφορά δρομολογίου (αναφέρομαι στο δρομολόγιο Αγ.Κων/νος Αλόννησος) να είναι σε αναλογία τόσο μικρή.
    Νομίζω ότι σε αυτό το δρομολόγιο πρέπει να έχουν δύο (2) ώρες διαφορά σύμφωνα με τα δρομολόγια που δίνει το OPEN SEAS
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη τοξοτης : 03-08-2009 στις 22:34

  7. #47

    Προεπιλογή

    παει τελειωσε και αυτο το καλοκαιρι σχεδον και εχουμε και λεμε

    απο βολο το εξπρες σκιαθος με 184 ι.χ χωρητικοτητα και διπλα δρομολογεια δεν εξυπηρετησε απο ιουλιο μεχρι αυγουστο....
    παρα πολυς κοσμος προσπαθουσε να κλεισει εισητηρια αλλα δεν υπηρχανε για ι.χ ουτε για δειγμα....

    το παναγια θαλλασινη με τιμη ταχυπλοου και με γκαραζ 140 ι.χ βοηθησε αρκετα με πληροτητες παρα πολυ καλες ιουλιο και αυγουστο
    αλλα και αυτο δεν μπορεσε να εξυπηρετησει τοσσο κοσμο.....

    απο αγιο κωσταντινο το χαισπιντ 1 με 150 ι.χ ταχυπλοο
    και το νταλιανα με 200 -220 βοηθησανε αρκετα φετος διοτι αυξηθηκε κατακορυφα η χωρητικοτητα σε ι.χ οποτε ο κοσμος μπορουσε να ερθει
    τωρα μια μερα πριν μια μετα ολα καλα δοξα το θεο....

    και ρωταω εγω τωρα γιατι του χρονου δεν βαζουνε ενα πλοιο απο βολο με χωρητικοτητα σε ι.χ 230-240 με ταχυτητα που να βγαινει και δευτερο δρομολογιο ιουλιο και αυγουστο... 22 -23 μιλια ειναι μια χαρα και ετσι και η εταιρεια θα κονομαει και οι τουριστες θα μπορουνε να ταξιδεψουνε και
    οι νταλικες να μεταφερουνε τα προιοντα....

    και απο αγιο κωσταντινο ενα ιδιας χωρητικοτητας με τα ιδια στοιχεια και με την ιδια χρηση....

    επισης το αιολος κεντερης θα ηταν κορυφη να ξεκιναει απο θεσσαλονικη το καλοκαιρι απο ιουνιο μεχρι σεπτεμβριο για δρομολογιο
    θεσσαλονικη αλλονησο σκοπελο σκιαθο μυκονο τηνο παρο ναξο σαντορινη
    ηρακλειο η χανια και πισω την επομενη
    πιστευω οτι οι μακεδονες αξιζουνε ενα τετοιο καραβι σε μια τετοια γραμμη και ειμαι σιγουρος οτι θα την τιμησουνε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iliaskexrias : 23-08-2009 στις 06:09

  8. #48
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Volos - Greece
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από iliaskexrias Εμφάνιση μηνυμάτων
    παει τελειωσε και αυτο το καλοκαιρι σχεδον και εχουμε και λεμε

    απο βολο το εξπρες σκιαθος με 184 ι.χ χωρητικοτητα και διπλα δρομολογεια δεν εξυπηρετησε απο ιουλιο μεχρι αυγουστο....
    παρα πολυς κοσμος προσπαθουσε να κλεισει εισητηρια αλλα δεν υπηρχανε για ι.χ ουτε για δειγμα....

    το παναγια θαλλασινη με τιμη ταχυπλοου και με γκαραζ 140 ι.χ βοηθησε αρκετα με πληροτητες παρα πολυ καλες ιουλιο και αυγουστο
    αλλα και αυτο δεν μπορεσε να εξυπηρετησει τοσσο κοσμο.....

    απο αγιο κωσταντινο το χαισπιντ 1 με 150 ι.χ ταχυπλοο
    και το νταλιανα με 200 -220 βοηθησανε αρκετα φετος διοτι αυξηθηκε κατακορυφα η χωρητικοτητα σε ι.χ οποτε ο κοσμος μπορουσε να ερθει
    τωρα μια μερα πριν μια μετα ολα καλα δοξα το θεο....

    και ρωταω εγω τωρα γιατι του χρονου δεν βαζουνε ενα πλοιο απο βολο με χωρητικοτητα σε ι.χ 230-240 με ταχυτητα που να βγαινει και δευτερο δρομολογιο ιουλιο και αυγουστο... 22 -23 μιλια ειναι μια χαρα και ετσι και η εταιρεια θα κονομαει και οι τουριστες θα μπορουνε να ταξιδεψουνε και
    οι νταλικες να μεταφερουνε τα προιοντα....

    και απο αγιο κωσταντινο ενα ιδιας χωρητικοτητας με τα ιδια στοιχεια και με την ιδια χρηση....

    επισης το αιολος κεντερης θα ηταν κορυφη να ξεκιναει απο θεσσαλονικη το καλοκαιρι απο ιουνιο μεχρι σεπτεμβριο για δρομολογιο
    θεσσαλονικη αλλονησο σκοπελο σκιαθο μυκονο τηνο παρο ναξο σαντορινη
    ηρακλειο η χανια και πισω την επομενη
    πιστευω οτι οι μακεδονες αξιζουνε ενα τετοιο καραβι σε μια τετοια γραμμη και ειμαι σιγουρος οτι θα την τιμησουνε...
    Διπλά δρομολόγια βγάζει το ΕΞΠΡΕΣ ΣΚΙΑΘΟΣ αλλα θα χρειαζόταν ακόμα ενα συμβατικο απο ιουνιο μεχρι σεπτεμβριο με ενα δρομολογιο τη μερα και 2 τισ μερεσ με κινηση ...
    [URL="http://www.nautilia.gr"][/URL]

  9. #49
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Volos - Greece
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ HSW Σποράδων

    Τα δρομολόγια για τις σποραδες απο 1/11/09 εως 31/03/09

    Το Εξπρές Σκιαθος
    ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 9.00
    ΔΕ , ΠΕ , ΚΥ για Σκιαθο, Γλωσσα , Σκόπελο , Αλόννησο
    ΤΡ , ΣΑ για Σκιαθο , Σκόπελο
    ΤΕ , ΠΑ για Σκιαθο , Σκόπελος , Αλόννησος

    Τα Ταχύπλοοα FLYINGCAT 5-FLYINGCAT 6-FLYINGDOLPHIN XXIII
    καθε μερα 14.30
    για ΣΚΙΑΘΟ - ΓΛΩΣΣΑ - ΣΚΟΠΕΛΟ - ΑΛΟΝΝΗΣΟ

    ΠΗΓΗ http://www.hellenicseaways.gr/index.asp?a_id=953
    [URL="http://www.nautilia.gr"][/URL]

  10. #50

    Προεπιλογή

    καλο χειμωνα να εχουμε με υγεια και καλες θαλασσες.

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας