Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 128

Θέμα: Γραμμή Σποράδων (Sporades route)

  1. #21

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitrisvolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ οτι φαίνεται φέτος οι Σποραδες θα εχουν την τημιτικη τους.....
    ΕΞ.ΣΚΙΑΘΟΣ απο Βολο
    HIGHSPEED 1 απο Αγιο Κων/νο
    ΡΟΜΙΛΝΤΑ απο Βολο
    JET FERRY 1 απο ΑΓ.Κων/νο
    ΠΑΝ.ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ απο Βολο και Αγιο Κων/νο
    FLYING CAT ,SPEED CAT και ΔΕΛΦΙΝΙΑ απο Βολο και Αγιο
    καλο αυτο αλλα μου φαινονται πολλα τα πλοια........

    Πρόσθεσε και τον Αχιλλέα από Κύμη...

  2. #22
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    804

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από marioskef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσθεσε και τον Αχιλλέα από Κύμη...
    Ο Αχιλλέας δεν κάνει μόνο Κύμη - Σκύρο - Κύμη? Δηλαδή δεν πάει Σκιάθο, Σκόπελο, Αλόνησο...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #23
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Volos - Greece
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nickosps Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Αχιλλέας δεν κάνει μόνο Κύμη - Σκύρο - Κύμη? Δηλαδή δεν πάει Σκιάθο, Σκόπελο, Αλόνησο...
    Εκανε και τις δυο το περσυνο καλοκαιρι .... καθημερινα για Σκυρο και 2 φορες την εβδομαδα Κυμη-Αλοννησο-Σκοπελο

  4. #24
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Volos - Greece
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ HSW ΣΠΟΡΑΔΩΝ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2009


  5. #25
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Volos - Greece
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Απο την εφημερίδα ΘΕΣΣΑΛΙΑ σήμερα
    img526.jpg

  6. #26
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Volos - Greece
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Συμφωνα με το δημοσίευμα το ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ θα έχει 3 δρομολογια απο Βολο και το ΡΟΜΙΛΝΤΑ 11......

  7. #27
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Volos - Greece
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Αλλαξαν τα δρομολογια των ταχυπλοων της HELLENIC SEAWAYS στις Σποράδες .......
    Το HIGHSPEED 1 του κοβουν τα διπλα δρομολογια που ειχαν και θα κανει διπλο μονο την Παρασκευη......Υπαρχουν και αλλες αλλαγες.....
    Περισσοτερα εδω http://www.hellenicseaways.gr/media/drom2009/spor17.pdf

  8. #28
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Τέτοια δρομολόγια έχουν να δουν οι Σποράδες από την εποχή των ΜΑΚΕΔΩΝ , ΠΑΠΑΔΙΑΜΑΝΤΗΣ , ΛΗΜΝΟΣ κτλπ. Τότε είχαν πολύ καλή συγκοινωνία. Φέτος θα έχουν καλύτερη απ' ότι βλέπω.
    http://www.rafinavessels.webs.com

  9. #29

    Προεπιλογή

    πιστευω οτι οι τιμες στις σποραδες ειναι εξωπραγματικα ακριβες στα ταχυπλοα που μεταφερουνε μονο επιβατες....

    επισης οι τιμες με τα καραβια ειναι πολυ ακριβες για τα ι.χ και νταλικες

    μαλιστα δεν νομιζω οτι αξιζουμε τετοιας αντιμετωπισεις απο τις εταιρειες και αποψη μου ειναι οτι θα επρεπε να βαλουνε ενα μεγαλο καραβι απο βολο για σποραδες και γρηγορο..

    δεν γινετε να πεφτει ξυλο το καλοκαιρι για ενα εισητηριο για ι.χ στα λιμανια
    ουτε να παιρνει ο τουριστας και να του λενε δεν εχει για ι.χ ειναι ξεφτιλα....

    καποτε υπηρχαν στην γραμμη τα
    παπαδιαμαντης
    λημνος
    σκοπελος απο βολο

    και μακεδων απο αγιο κωσταντινο

    και αυτα που λεω ηταν εαν θυμαμαι καλα το 95-96 περιπου
    και ρωταω τωρα εγω
    το παπαδιαμαντης
    σκοπελος
    λημνος
    ποσσους επιβατες επαιρναν ολα μαζι απο βολο και ποσσα οχηματα?

    διοτι το 2009 εχουμε ενα καραβι που κανει διπλα δρομολογια ξεθεωνετε το πληρωμα και δουλεια δεν γινετε!!!!!

    τι πρεπει να εχει σπουδασει κανεις για να το καταλαβει αυτο?

    τελος πιστευω οτι η λυση ειναι απλη!!!!!!
    αφου θελουνε ενα καραβι απο βολο
    το supertornado express skiathos ας το κρατησουμε εδω με βολο αφετηρια
    αλλα να μπει ενα περιπου ιδιας χωρητικοτητας απο θεσσαλονικη καθημερινα για σποραδες

    και το hispeed 1 οπως ειναι απο αγιο κωσταντινο
    αλλα χωρις τα καραγκιοζιλικια που γινονταν τοσσα χρονια με το

    SUBSONIC JET FERRY και τις τρελες τιμες στα εισητηρια λογο ταχυτητας που καθοσουνα εξω στην γεφυρα και αναβες τσιγαρο με bic!!!!

    τουλαχιστον αυτο ας το ανοιξουνε και ας το αφησουνε να κανει σωστα την δουλεια του....

    τοτε ολοι θα ειναι ευτιχισμενοι στις σποραδες και πιστευω και οι θεσσαλονικεις αξιζουνε να μπορουνε να την κανουνε ενα τριημερακι για σποραδες χωρις ξενυχτια στα λιμανια και χωρις αγχος εαν δευτερα πρωι θα πανε για δουλεια...

    υ.ς συγνωμη εαν σας κουρασα.

  10. #30
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Βόλος, Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.003

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από alligariesbeach Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστευω οτι οι τιμες στις σποραδες ειναι εξωπραγματικα ακριβες στα ταχυπλοα που μεταφερουνε μονο επιβατες....

    επισης οι τιμες με τα καραβια ειναι πολυ ακριβες για τα ι.χ και νταλικες

    μαλιστα δεν νομιζω οτι αξιζουμε τετοιας αντιμετωπισεις απο τις εταιρειες και αποψη μου ειναι οτι θα επρεπε να βαλουνε ενα μεγαλο καραβι απο βολο για σποραδες και γρηγορο..

    δεν γινετε να πεφτει ξυλο το καλοκαιρι για ενα εισητηριο για ι.χ στα λιμανια
    ουτε να παιρνει ο τουριστας και να του λενε δεν εχει για ι.χ ειναι ξεφτιλα....

    καποτε υπηρχαν στην γραμμη τα
    παπαδιαμαντης
    λημνος
    σκοπελος απο βολο

    και μακεδων απο αγιο κωσταντινο

    και αυτα που λεω ηταν εαν θυμαμαι καλα το 95-96 περιπου
    και ρωταω τωρα εγω
    το παπαδιαμαντης
    σκοπελος
    λημνος
    ποσσους επιβατες επαιρναν ολα μαζι απο βολο και ποσσα οχηματα?

    διοτι το 2009 εχουμε ενα καραβι που κανει διπλα δρομολογια ξεθεωνετε το πληρωμα και δουλεια δεν γινετε!!!!!

    τι πρεπει να εχει σπουδασει κανεις για να το καταλαβει αυτο?

    τελος πιστευω οτι η λυση ειναι απλη!!!!!!
    αφου θελουνε ενα καραβι απο βολο
    το supertornado express skiathos ας το κρατησουμε εδω με βολο αφετηρια
    αλλα να μπει ενα περιπου ιδιας χωρητικοτητας απο θεσσαλονικη καθημερινα για σποραδες

    και το hispeed 1 οπως ειναι απο αγιο κωσταντινο
    αλλα χωρις τα καραγκιοζιλικια που γινονταν τοσσα χρονια με το

    SUBSONIC JET FERRY και τις τρελες τιμες στα εισητηρια λογο ταχυτητας που καθοσουνα εξω στην γεφυρα και αναβες τσιγαρο με bic!!!!

    τουλαχιστον αυτο ας το ανοιξουνε και ας το αφησουνε να κανει σωστα την δουλεια του....

    τοτε ολοι θα ειναι ευτιχισμενοι στις σποραδες και πιστευω και οι θεσσαλονικεις αξιζουνε να μπορουνε να την κανουνε ενα τριημερακι για σποραδες χωρις ξενυχτια στα λιμανια και χωρις αγχος εαν δευτερα πρωι θα πανε για δουλεια...

    υ.ς συγνωμη εαν σας κουρασα.
    Δεν μας κουράζεις καθόλου!! Μου αρεσει ο τροπος που μιλάς, δεν ξερω και αν εισαι και από τη..περιοχη. Εγω αγαπητε μου φιλε ειμαι από Βόλο και εχω τους παππούδες μου στη Γλώσσα. Όπως καταλαβαίνεις βιώνω αυτή την...ιστορία χρόοονια τώρα. Ξερεις τι ειναι να ειναι χειμώνας να χρειαζεται να φερουμε τον παππού στο Βόλο και να μην μπορούμε, γιατι το "δελφίνι" δεν ταξιδευε και το "Χαρούλα" έφευγε από Σκόπελο??
    Αυτή τη στιγμή θεωρώ πολύ καλή τη κίνηση της γραμμής από τη στιγμή που υπάρχει και το "Χαρούλα" 3 φορες τη βδομάδα για Γλώσσα αλλά και το H/S 1 για τον ¶γιο. Όμως η ιστορία είναι πως θα έπρεπε αυτό που λέγεται Κράτος ή ΥΕΝΑΠ ή ΑΒΓΔ δεν ξερω τι, να έκανε καμια σοβαρή επιδότηση ωστε να μπορέσει κανενας ντοπιος - που ξερω πως υπάρχουν!!!! - να αγοραζε ενα σοβαρό καραβάκι σαν το Θεολογος Π που να πιάνει όλα τα λιμανια αλλά και παραπέρα, ΜΑΖΙ με το "Χαρούλα" σε Κοινοπραξία και οχι ανταγωνιστηκα με μοναδικό συμφέρων την ανάπτυξη της Γραμμής και την ένωση των νησιών με το υπόλοιπο Αιγαίο. Τωρα θα μου πείτε, ρε ENG τι πείνεις και δεν μας δείνεις???
    Τι να σας πω ρε παιδιά, για πολύ καιρό έκανα κάποια αρθράκια στον "Ε" περι της γραμμής ακόμα και στη Νομαρχία Μαγνησίας ειχα πάει με σκοπό τη πρόταση και συμετοχη σε κατασκευή Ε/Γ Ο/Γ για τη γραμμή αλλά μου είπαν..δεν πας στη Παραλια να πεις και κανα καφεδάκι να'ρθεις στα ίσια σου???
    Βρέθηκαν κατα το 96 κάποιοι έρημοι και αγοράσαν το "Παναγία Σκιάθου", βαπόρι που ο συγχωρεμένος Παπαδιαμάντης του τα ριχνε, και πηγαν να μπουν στη Γραμμη, που πάς ρε καημένε!!!! Δεν βλέπεις γυρω σου?? 5 καραβια και συ με τη καρούλα?? Μα και να το προτειμούσες και μονο να βλέπεις τον Παπαδιαμαντη να σε περναει αρκετα χαλαρα, το ειχες μετανιώσεις, 4 ωρες και κατι για Γλώσσα και 30 λεπτα για Σκόπελο.
    Τελωσπάντων, να ευχαριστησω εδω τον Λεο και το..δαίμονά του γιατι είχα την ευκαιρία να εκφραστώ καλύτερα στο θεμα!
    Ελπίζω η γραμμή να παραμείνει ως έχει και ευελπιστώ και τον Χειμώνα να μην ξεμείνουμε...

Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας