Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 79

Θέμα: Γραμμή Ελλάδα - Κύπρος - Μέση Ανατολή (Greece - Cyprous - Med East route)

  1. #21
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Το ξέρω επίσεις πολύ καλά μιάς πού ξεκίνησα εγώ την γραμμή αλλα είναι ιδιαίτερα πολύπλοκο το θέμα του επιβατηγού. Απλά άποψη μου είναι ότι ΔΕΝ κάνει αυτο το πλοίο. Θέλει νέτο ψηλό γκαράζ

  2. #22
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή Γραμμή Πειραιά - Κύπρος - Μέση Ανατολή

    Εδώ θα μπορούμε να αναφερόμαστε στις γραμμές Πειραιά - Κύπρου - Μέσης Ανατολής

  3. #23
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Βρείτε τίποτα από την εποχή Σολωμονίδη .

  4. #24
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Είχε μια βαπόρα που το έλεγαν ΑΙΟΛΙΣ κι έκανε τη γραμμή Κύπρου... Το θυμάται κανείς?8-)

  5. #25
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Aμ δε που το ελεγαν Αιολις.... Sol Phryne λεγοταν! Και φυσικα, ειχε και καποια πλοια ακομα. Το RoRo Sol Georgios (Limassol-Haifa), το Sol Express (Eλλαδα Ιταλια. Το πλοιο υπαρχει ακομα σαν πλωτο night club στην Αγγλια), το Sol Olympia, για τη γραμμη Ελλαδας-Κυπρου-Ισραηλ, (και μεχρι Βενετια), το Sol Christina (Ελλαδα-Κυπρος-Αιγυπτος. Αργοτερα μετονομαστηκε Kypros Star, και σημερα λεγεται Ocean Majesty), και το Sol Olympia II, που καηκε το 1986.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Finnpartner_1966 : 15-01-2008 στις 13:45
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  6. #26
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.263

    Προεπιλογή

    ΙΑΛΥΣΣΕ το σωστό είναι SOL CHRISTIANA και όχι SOL CHRISTINA γιατί εκεί που το διάβασες το έχουν γραμμένο λάθος.

  7. #27
    Εγγραφή
    Feb 2007
    Περιοχή
    Pireaus
    Μηνύματα
    1.157

    Προεπιλογή

    Aγαπητε Linz, επειδη και το Fakta καποιες φορες δεν τα γραφει σωστα, κατι θα ξερεις για να το λες! (Δεν ειχε και φωτο με αυτο το ονομα για να δω το ονομα). Ευχαριστω για τη διορθωση παντως!
    [FONT=Arial][SIZE=4]FINNPARTNER (1966) OY Wartsila AB, Helsinki #380[/SIZE][/FONT]

  8. #28
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή Καλά Νέα?

    Να κι ένα ενδιαφέρον νέο για το θέμα απο την Ναυτεμπορική. Αντε τώρα ψάξτε να βρείτε πλοίο κατάλληλο γι ατην γραμμή (το Λισσός ας πόυμε?):twisted:. Δεν ξέρω κάτι... απλά μια σκέψη έκανα επειδή άναψε χθές μια φωτιά γύρο απο αυτό το πλοίο (Λισσός) ως πρός το τι θα γίνει, που θα πάει κλπ.

  9. #29
    uddox Guest

    Προεπιλογή

    Σωστά, το Σολφρυνη το πρώην Αιολίς του Ευθυμιάδη, γνωστό στην γραμμή Χίου Μυτιλήνης για πολλά χρόνια.
    Πειραιά - Λαττάκεια μέσω Ρόδου και Λεμεσσού, Ταξείδι κυκλικό 6 ημερών.

  10. #30
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    34.55.020Ν, 33.37.470Ε
    Μηνύματα
    383

    Προεπιλογή

    To Σολφρύνη έχω την εντύπωση πως κάηκε (ή ίσως και βυθίστηκε) στην Χάιφα. Πάντως αυτή η γραμμή είναι μια πονεμένη ιστορία. Εξέφρασα ξανά την άποψη μου. Παίζονται συμφέροντα από καρχαρίες γι' αυτό και 'καταργήθηκε'. Και αν ακούσετε κάποιους να λένε "...μα δεν υπήρχε ζήτηση" απλά πάρτε τηλέφωνο να κλείσετε κρουαζιέρα για Ρόδο. Χαμός γίνεται.
    Και τα μυαλά στα ρέλια.....

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας