Σελίδα 86 από 96 ΠρώτηΠρώτη ... 36768485868788 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 851 έως 860 από 955

Θέμα: Γραμμή Ραφήνα - Άνδρος - Τήνος - Μύκονος [Rafina - Andros - Tinos - Myconos route]

  1. #851
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    flying in a blue dream...
    Μηνύματα
    100

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Νονός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι ακριβως ειναι.Γιαυτο λοιπον να μην βγαινουν μερικοι να λενε οτι τους κατεβει για να κανουν τους εξυπνους.Να δουλεψει το πλοιο να εχουμε δουλεια και τον χειμωνα γιατι τα πραγματα ειναι δυσκολα.Αλλωστε ο Κ.Στριντζης το Μυκονος το ηθελε απο τοτε που ξεκινησε να κατασκευαζετε για την Ραφηνα με επεκταση την Ικαρια και την Σαμο και ειχε βγαλει διαφημιστικο φυλλαδιο,και αφου δεν το εκανε τοτε θα το κανει τωρα.Ετσι ειναι.
    Κατ'αρχην καλησπερα σας!
    Θα ηθελα να σας ζητησω να ηρεμησετε,γιατι ο τροπος σας ειναι αρκετα επιθετικος.Αφου γνωριζατε οσα ειπε ο χρηστης φωτης,θα μπορουσατε να τα αναφερετε εξ'αρχης χωρις να γινετε κακος με καποιον,ενημερωνοντας παραλληλα και εμας που απλα παρακολουθουμε το φορουμ.
    Με καθε σεβασμο προς το προσωπο σας,θα σας ζητουσα να μην μας επιστρεψετε σε εποχες χρηστη βακονδιος.Μπορειτε να ειστε χρησιμος,χωρις να ειστε εριστικος,εκτοξευοντας κατηγοριες για κακους που δεν ενδιαφερονται για το πληρωμα.
    Σας ευχαριστω!

  2. #852
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Νονός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τα πουμε τον Νοεμβρη αυτα που λετε Κ.Ηλια.Αυτοι που δεν το θελουν το πλοιο στην γραμμη καλο ειναι να μην σχολιαζουν,γιατι καποιο δουλευουν στο πλοιο και παρακαλανε να δουλεψει εκει για το χειμωνα και οσο παει.Μερικοι δεν ξερουν το νοημα της δουλειας σε ενα πλοιο και το μονο που ξερουν ειναι να λενε κακογουστες φημες.Λοιπον αυτα να τα κρατησουν για τον εαυτο τους και να ευχομαστε να ερθει και να δουλεψει και το πλοιο αλλα και το πληρωμα του.

    Όσον αφορά εμένα προσωπικά είτε το πλοίο πάει Ραφήνα, είτε πουληθεί, είτε παροπλιστεί, είτε πάει στο φεγγάρι, δεν μου καίγεται καρφί όπως άλλωστε και των περισσότερων εδώ μέσα.
    Να θυμίσω σε όλα τα μέλη ότι ο καθείς έχει δικαίωμα γνώμης και ότι το φόρουμ έχει πολύ πιο ενδιαφέροντα θέματα και πακτωλό γνώσεων από τις φήμες που διακινούνται κατά καιρούς.

  3. #853
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Νονός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου λετε οτι θα πουληθει
    Καταρχην δεν ειπα οτι θα πουληθει , ειπα οτι υπάρχει ΚΑΙ το σεναριο να πουληθει , και αυτο το επιβεβαιωνουν ανθρωποι και απο την hsw, και απο την αλλη εταιρεία. Γιατι ομως κολλησες τόσο πολύ στο τελευταιο , και δεν έδωσες σημασια στα υπόλοιπα ;;

    Το πλοιο ΜΑΛΛΟΝ δε θα εμφανιστει στη Ραφηνα πριν το καλοκαιρι τουλαχιστον , απο σεπτεβρη θα ειναι στην Ε1 . Και ξεκαθαρίζω τη θεση μου , ΜΑΚΑΡΙ να δουλεψει το πλοιο και το χειμωνα και ολο το χρονο στη γραμμή, μακαρι να εχει δουλεια ο κοσμος, αλλα απο οτι ξερω πιθανως να μην ερθει και καθόλου και να ειναι παλι του χρονου στην ιδια γραμμη απο πειραια- ας μην προτρέχουμε τόσο πολυ λοιπον αλλα ας περιμενουμε να δουμε τι θα γινει.

  4. #854
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    855

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ilias 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά εμένα προσωπικά είτε το πλοίο πάει Ραφήνα, είτε πουληθεί, είτε παροπλιστεί, είτε πάει στο φεγγάρι, δεν μου καίγεται καρφί όπως άλλωστε και των περισσότερων εδώ μέσα.
    Να θυμίσω σε όλα τα μέλη ότι ο καθείς έχει δικαίωμα γνώμης και ότι το φόρουμ έχει πολύ πιο ενδιαφέροντα θέματα και πακτωλό γνώσεων από τις φήμες που διακινούνται κατά καιρούς.
    Το ότι όλοι έχουν δικαίωμα έκφρασης , δεν σημαίνει ότι μπορούν να εκφράζουν γνώμη ακόμα και οι άσχετοι , πολύ δε περισσότερο να τη γράφουν , βγάζοντας μάτι με ανορθόγραφα κείμενα και απόψεις που είναι πέραν κάθε φαντασίας...
    Υπάρχουν κι άλλοι τρόποι για να κεντρίσει κάποιος το ενδιαφέρον του συνομιλιτή - συνακροατή !

  5. #855
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ απόλυτα, όμως το δικό μου κείμενο δεν κατάλαβα γιατί έγινε παράθεση?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ilias 92 : 18-06-2014 στις 21:33

  6. #856
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    855

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ilias 92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απόλυτα, όμως το δικό μου κείμενο δεν κατάλαβα γιατί έγινε παράθεση?
    Περί αναφοράς στο δικαίωμα ΟΛΩΝ...

  7. #857
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από proussos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ δε περισσότερο να τη γράφουν , βγάζοντας μάτι με ανορθόγραφα κείμενα
    Eγώ κάποτε που έκανα διορθωση σε ορθογραφικά ή άλλα γλωσσικά λάθη,ούτε λίγο ούτε πολύ μου είπαν ότι εδώ δεν είναι φιλολογικό φόρουμ κ αποφεύγω να το επαναλάβω γιά να μην νομίσουν ότι κάνω τον δάσκαλο.

  8. #858
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Μηνύματα
    1.108

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από proussos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί αναφοράς στο δικαίωμα ΟΛΩΝ...
    Μα και εγώ το δικό μου δικαίωμα γνώμης υπερασπίστηκα έναντι τέτοιων συμπεριφορών που αναφέρεις αρχικά, όπου μας είπαν να μην μιλάμε και ότι είμαστε κακοπροαίρετοι και άσχετοι με την γραμμή και τις εταιρείες.
    Εν πάση περιπτώσει η ΧΕΛΛΕΝΙΚ δεν φαίνεται από πουθενά να θέλει να μπει στην γραμμή και μάλιστα μέσα στο χειμώνα με πλοίο που καίει τα δίπλα από τους ανταγωνιστές του και στην Ικαρία Σάμο έχει άλλο καράβι από Πειραιά.

  9. #859
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Ανδρός Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    74

    Προεπιλογή

    Θα ήθελα να καταθέσω την άποψη μου σχετικα με την γραμμή την οποία ταξιδεύω το καλοκαίρι τουλάχιστον τριάντα φορές και καμία δεκαριά τον χειμώνα με απόλυτα καλοπροαίρετη διάθεση.
    Πιστεύω ότι το δρομολόγιο της Παρασκευής του superferry στις 17:00 που άλλαξε ωρα ήταν μεγάλο λάθος γιατι το πλοιο πάντα έφευγε γεματο και ειχε δρομολόγιο μέχρι Μύκονο.Παντα το πρώτο απογευνατινο δρομολόγιο Παρασκευής ειχε κόσμο απο την εποχή του aqua ακόμα.Επισης η πρωινή αναχώρηση Σαββάτου των δυο πλοιων της fast ferries προς το παρών ειναι λιγο ανούσια γιατι φεύγουν και τα δυο μισό άδεια.
    Δευτερον θα ήθελα να πω στα αδέρφια Στέφανου ότι θα ήταν καλο τουλάχιστον για την αξιοπιστία της εταιρίας να γίνονται τα δρομολόγια που έχουν δηλωθεί στο site της εταιρίας γιατι ενω ακόμα και σημερα απο 23 του ιουνιου και μετα υπαρχει τοπικο δρομολόγιο για Ανδρό καθε Πέμπτη το οποίο δεν εκτελείται.
    Τριτον θα ήθελα να αναφερθώ στο θέμα της τιμολογιακής πολιτικής των εταιριών .
    Οταν βλέπεις ότι τα δρομολόγια επιστροφής θεολόγος και αικατερινη την κυριακη ακόμα και το τοπικο να έχουν άδειο το γκαράζ και να ειναι σχεδόν πρωτόκολλο απο επιβάτες η ακόμα και πλήρης κατι δεν παει καλα ειδικα τον Ιούνιο που υπαρχουν οι εκδρομεις του σαββατοκυριακου.Και ολα αυτά με ενα πλοιο λιγοτερο φέτος και δυο απο πρόπερσι.
    Ισως ενας καινούργιος σχεδιασμός των δρομολογίων η της τιμής τους να βοηθούσε.
    Οπως είπα και πιο πάνω ολα αυτά τα λέω καλοπροαίρετα χωρις κανένα ίχνος προκαταλήψης.

  10. #860
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από DOMUS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να καταθέσω την άποψη μου σχετικα με την γραμμή την οποία ταξιδεύω το καλοκαίρι τουλάχιστον τριάντα φορές και καμία δεκαριά τον χειμώνα με απόλυτα καλοπροαίρετη διάθεση.
    Πιστεύω ότι το δρομολόγιο της Παρασκευής του superferry στις 17:00 που άλλαξε ωρα ήταν μεγάλο λάθος γιατι το πλοιο πάντα έφευγε γεματο και ειχε δρομολόγιο μέχρι Μύκονο.Παντα το πρώτο απογευνατινο δρομολόγιο Παρασκευής ειχε κόσμο απο την εποχή του aqua ακόμα.Επισης η πρωινή αναχώρηση Σαββάτου των δυο πλοιων της fast ferries προς το παρών ειναι λιγο ανούσια γιατι φεύγουν και τα δυο μισό άδεια.
    Δευτερον θα ήθελα να πω στα αδέρφια Στέφανου ότι θα ήταν καλο τουλάχιστον για την αξιοπιστία της εταιρίας να γίνονται τα δρομολόγια που έχουν δηλωθεί στο site της εταιρίας γιατι ενω ακόμα και σημερα απο 23 του ιουνιου και μετα υπαρχει τοπικο δρομολόγιο για Ανδρό καθε Πέμπτη το οποίο δεν εκτελείται.
    Τριτον θα ήθελα να αναφερθώ στο θέμα της τιμολογιακής πολιτικής των εταιριών .
    Οταν βλέπεις ότι τα δρομολόγια επιστροφής θεολόγος και αικατερινη την κυριακη ακόμα και το τοπικο να έχουν άδειο το γκαράζ και να ειναι σχεδόν πρωτόκολλο απο επιβάτες η ακόμα και πλήρης κατι δεν παει καλα ειδικα τον Ιούνιο που υπαρχουν οι εκδρομεις του σαββατοκυριακου.Και ολα αυτά με ενα πλοιο λιγοτερο φέτος και δυο απο πρόπερσι.
    Ισως ενας καινούργιος σχεδιασμός των δρομολογίων η της τιμής τους να βοηθούσε.
    Οπως είπα και πιο πάνω ολα αυτά τα λέω καλοπροαίρετα χωρις κανένα ίχνος προκαταλήψης.
    Σχετικά με το δρομολόγιο της Παρασκευής, είτε 17:00 μέχρι Μύκονο, είτε 19:15 τοπικό, πάντα σχεδόν γεμάτο θα είναι! Επιπλέον, προσωπικά σαν επιβάτη με βολεύει πολύ περοσσότερο στις 19:15 αφού τα άλλα (και κυρίως των 17:00) μου είναι πολύ δύσκολο να τα προλάβω.

Σελίδα 86 από 96 ΠρώτηΠρώτη ... 36768485868788 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας