Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 125

Θέμα: Ventouris Ferries

  1. #21
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Mια ενδιαφέρουσα παράθεση από το shipspotting, σχετικά με το πως αντέδρασαν οι ασφαλιστές στη βύθιση του GRECIA EXPRESS.

    " In March 1994, during winter lay-up at Aegion, she was sunk "by unknown persons acting maliciously", as her owners, Ventouris, held it. The underwriters refused to accept Ventouris's $10 million claim, however, stipulating that Mr. Ventouris has been connected with the loss of five vessels in recent years, two of them under suspicious circumstances. Among these was sister ship Italia Express, which sank in March 1988 at Drapetsona following an explosion caused by limpet mines attached to her hull. Ventouris won both cases against the underwriters, which failed to provide hard evidence that Mr. Ventouris had masterminded the sinkings."

  2. #22

    Προεπιλογή

    Nαι το διάβασα το άρθρο αλλά εντάξει είχε ακουστεί και παλεότερα αλλά έχω ανφιβολίες αλλά ξέρω σίγουρα ένα περιστατικό νομίζω (με το PATRA EXPRESS) δεν είμαι σίγουρος για το βαπόρι αλλά και καλά είχε κολλήσει το τιμονάκι και πήγε και έσκασε πάνω στο βράχο π έχει το λιμάνι της
    ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ αλλά όχι να βουλιάξει έσκασε από την μέρια π είχε άμμο με απότέλεσμα να πάρει λεφτά για να πάει γαι επισκευή το βαπόρι

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Athnes
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΛΑΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι το διάβασα το άρθρο αλλά εντάξει είχε ακουστεί και παλεότερα αλλά έχω ανφιβολίες αλλά ξέρω σίγουρα ένα περιστατικό νομίζω (με το PATRA EXPRESS) δεν είμαι σίγουρος για το βαπόρι αλλά και καλά είχε κολλήσει το τιμονάκι και πήγε και έσκασε πάνω στο βράχο π έχει το λιμάνι της
    ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ αλλά όχι να βουλιάξει έσκασε από την μέρια π είχε άμμο με απότέλεσμα να πάρει λεφτά για να πάει γαι επισκευή το βαπόρι
    ποτε εγινε αυτο και δεν το ξερω εγω ?
    Ο Ξενοφώντας:
    [B][I]« Σωστό και χρήσιμο είναι να τιμώνται οι καπεταναίοι και έμποροι με το να κάθονται στα πρώτα καθίσματα στο θέατρο και στους αγώνες.»[/I][/B]

  4. #24
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ε δέν γίνετε να τα ξέρουμε όλα! Στην ιστορία της ακτοπλοϊας ούτε το 1/10 δέν μαθαίνουμε

  5. #25

    Προεπιλογή

    Σωστός ο Apostolos

  6. #26
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή

    ...και συνέχεια με το 2000
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  7. #27

    Προεπιλογή

    και αφού βάλατε εσείς τα πιο παλιά ας βάλω εγώ του 2008
    [
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  8. #28
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    away from the sea
    Μηνύματα
    77

    Προεπιλογή

    Φίλε Νικόλα, δοκίμασε να ξαναβάλεις το φυλλάδιο με πιο υψηλή ανάλυση γιατί δε φαίνεται σχεδόν τίποτα!

  9. #29

    Προεπιλογή

    έχεισ δίκαιο φίλε ακόμα το δοκιμάζω το μηχάνημα αλλά θα το βρω που θα πάει:lol:

  10. #30

    Προεπιλογή

    και να το διαφημιστικό του ΒΕΝΤΟΥΡΗ για φέτος
    VENTOYRIS.jpg
    VENTOYRIS 2.jpg
    6.jpgh.jpg
    5.jpgp.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικόλας : 01-09-2008 στις 20:51

Σελίδα 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας