Σελίδα 140 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 4090130138139140141 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.391 έως 1.400 από 1405

Θέμα: Δελτίο Πειραιά - ΟΛΠ (Piraeus - PPA report)

  1. #1391
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχαν ένα σεκιουριτά, ο οποίος μου είπε ότι απαγορεύεται. Δεν τον άκουγα κιόλας, γιατί φορούσα ακουστικά και τον πέρασα για παρατρεχάμενο (ταξί, λεωφορείο τουριστικό κλπ).
    Μου ανέφερε ότι θα είναι εκεί μέχρι τις 7 το βράδυ, χωρίς διευκρίνιση αν θα συνεχιστεί η φύλαξη.

    Μα κι εγώ τουλάχιστον τρεις φορές την εβδομάδα περνάω από εκεί.
    A φίλε μου...να η εξήγηση.Μόλις είδα στο ΑΙS ότι είναι εκεί το CROWN IRIS,ισραηλινών συμφερόντων.Καλά κατάλαβα.

    Άσχετο,είδα τελευταία ότι έχουν γράψει τα κ...παιδα στο λιοντάρι.Όχι ότι θα τους γλύτωνε δλδ. Είχε μείνει καθαρό γιά πολύ καιρό κ ίσως συνέβαλε σε αυτό η ύπαρξη της καφετέριας.

  2. #1392
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    A φίλε μου...να η εξήγηση.Μόλις είδα στο ΑΙS ότι είναι εκεί το CROWN IRIS,ισραηλινών συμφερόντων.Καλά κατάλαβα.

    Άσχετο,είδα τελευταία ότι έχουν γράψει τα κ...παιδα στο λιοντάρι.Όχι ότι θα τους γλύτωνε δλδ. Είχε μείνει καθαρό γιά πολύ καιρό κ ίσως συνέβαλε σε αυτό η ύπαρξη της καφετέριας.
    Eυχαριστώ για την εξήγηση, φίλε Βίκτωρα.

    Το λιοντάρι είναι αρκετό καιρό γραμμένο, πάντως. Σίγουρα μετά την καφετέρια.

    Άκυρη η αντίσταση αδέρφια..

  3. #1393
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Φωτιά σε πλοίο ......μάλλον ζωάδικο αυτή την ώρα στο ΝΜΔ δίπλα στο Olympus (ex. Elli T).

  4. #1394
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το πλοίο που άρπαξε τώρα φωτιά στο ΝΜΔ είναι το BOI BRANCO (Livestock Carrier) μεταφοράς ζώων με ΙΜΟ 7527306 κατασκευής 1976 με μήκος 137,27 και πλάτος 18,34. Ας ελπίσουμε να μην υπάρχουν θύματα. Πολλά ρυμουλκά και πυροσβεστικά οχήματα είναι εκεί.(τις φωτο μου τις έστειλε φίλος).

    BOI-BRANCO-01-30-05-2019.jpg BOI-BRANCO-02-30-05-2019.jpg BOI-BRANCO-03-30-05-2019.jpg

  5. #1395
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πλοίο που άρπαξε τώρα φωτιά στο ΝΜΔ είναι το BOI BRANCO (Livestock Carrier) μεταφοράς ζώων με ΙΜΟ 7527306 κατασκευής 1976 με μήκος 137,27 και πλάτος 18,34. Ας ελπίσουμε να μην υπάρχουν θύματα. Πολλά ρυμουλκά και πυροσβεστικά οχήματα είναι εκεί.(τις φωτο μου τις έστειλε φίλος).

    BOI-BRANCO-01-30-05-2019.jpg BOI-BRANCO-02-30-05-2019.jpg BOI-BRANCO-03-30-05-2019.jpg
    Mετασκευή από αυτοκινητάδικο είναι.
    Λιβανέζικο με σημαία Τόγκο.Μάλιστα...

  6. #1396
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Smile

    Επιασαν φωτιά τα σανά !
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  7. #1397
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από a.molos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιασαν φωτιά τα σανά !
    Συνήθως τα ζωάδικα είναι από μουσουλμανικές χωρες κ βασικά μεταφέρουν πρόβατα.

  8. #1398
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και η ανακοίνωση από το ΥΕΝ.

    Πυρκαγιά εκδηλώθηκε, από άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία, πρωινές ώρες σήμερα, στο M/V “BOI BRANCO” σημαίας Τόγκο, το οποίο ελλιμενιζόταν, κενό φορτίου, στο νέο μόλο Δραπετσώνας του λιμένα Κερατσινίου.
    ¶μεσα στο σημείο μετέβησαν τρία (03) περιπολικά σκάφη Λ.Σ-ΕΛ.ΑΚΤ. έντεκα (11) ρυμουλκά-ναυαγοσωστικά ιδιωτικών εταιρειών και ένα (01) πλοιάριο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας, ενώ από ξηράς οκτώ (08) πυροσβεστικά οχήματα, τα οποία προέβησαν στην κατάσβεση της πυρκαγιάς.
    Επί του πλοίου επέβαιναν 41 αλλοδαποί, μέλη πληρώματος του “BOI BRANCO”, οι οποίοι αποβιβάστηκαν με ασφάλεια, χωρίς να αναφερθεί τραυματισμός, ενώ από το περιστατικό δεν παρατηρήθηκε θαλάσσια ρύπανση.
    Από το Β' Λιμενικό Τμήμα Κερατσινίου του Κεντρικού Λιμεναρχείου Πειραιά, που διενεργεί την προανάκριση, απαγορεύτηκε ο απόπλους του “BOI BRANCO”, μέχρι προσκόμισης βεβαιωτικού διατήρησης κλάσης-αξιοπλοΐας από το νηογνώμονα που το παρακολουθεί, ενώ πέριξ του πλοίου, τοποθετήθηκε προληπτικά πλωτό αντιρρυπαντικό φράγμα.

  9. #1399
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos.... : 19-07-2019 στις 16:18

  10. #1400

    Προεπιλογή

    Μα και βέβαια ισχύει Παντελή. Στην φωτογραφία φαίνεται καθαρά ότι έχει καταρρεύσει πολύ μεγάλο μέρος της παλιάς κατασκευής.

Σελίδα 140 από 141 ΠρώτηΠρώτη ... 4090130138139140141 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας