Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 19

Θέμα: ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΦΟΥΣΚΩΤΩΝ ΓΙΑ ΑΝΑΨΥΧΗ ΚΑΙ ΨΑΡΕΜΑ

  1. #1

    Προεπιλογή ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΦΟΥΣΚΩΤΩΝ ΓΙΑ ΑΝΑΨΥΧΗ ΚΑΙ ΨΑΡΕΜΑ

    ΖΩ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΩ 3 ΦΟΥΣΚΩΤΑ 2 7ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ 8.40 ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΕΙΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΓΧΕΙΡΙΜΑ ΑΥΤΟ
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΣΤΕΜΑ : 09-07-2008 στις 13:33

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Πολύ καλή ιδέα, αρκεί να την αναπτύξεις καλά. Σίγουρα θα υπάρχει κόσμος που θα ενδιαφερθεί...
    Έχεις σκεφτεί κάποιους τρόπους ανάπτυξης του ενγχειρήματός σου;
    Υπάρχει αντίστοιχη αγορά στη πριοχή ή είσαι ο πρώτος;
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως αν είσουν Πειραιά θα το νοίκιαζα για μιά φωτογραφική τσάρκα! Πόσο ναύλο θα πηγαίνει? Με την ώρα? Με την ημέρα? Leasing?

  4. #4

    Προεπιλογή

    Στο Ναυτικό Σαλόνι ήταν μια εταιρεία που νοίκιαζε φουσκωτά με το τρήμερο αν θυμάμαι καλά και είχαμε πάρει και φυλάδιο. Πάντως πολλοί νοικιάζουν όχι μόνο για βόλτες αλλά και για μετακίνηση σε νησιά θυμάμαι σε μια εταιρεία που ήμουν και ψάχνανε να νοικιάσουν φουσκωτό για να πάνε στη Σύρο σε ένα διαγωνισμό τότε μα την απεργία των πλοίων.

  5. #5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως αν είσουν Πειραιά θα το νοίκιαζα για μιά φωτογραφική τσάρκα! Πόσο ναύλο θα πηγαίνει? Με την ώρα? Με την ημέρα? Leasing?
    ΄
    ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ

  6. #6

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Παναγιώτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Ναυτικό Σαλόνι ήταν μια εταιρεία που νοίκιαζε φουσκωτά με το τρήμερο αν θυμάμαι καλά και είχαμε πάρει και φυλάδιο. Πάντως πολλοί νοικιάζουν όχι μόνο για βόλτες αλλά και για μετακίνηση σε νησιά θυμάμαι σε μια εταιρεία που ήμουν και ψάχνανε να νοικιάσουν φουσκωτό για να πάνε στη Σύρο σε ένα διαγωνισμό τότε μα την απεργία των πλοίων.
    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

  7. #7

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΣΤΕΜΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΖΩ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΩ 3 ΦΟΥΣΚΩΤΑ 2 5ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ 8.40 ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΕΙΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΓΧΕΙΡΙΜΑ ΑΥΤΟ
    Kαλή επιτυχία! Δύσκολο εγχείρημα, δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά.....
    Αστο αφού το έχεις πάρει απόφαση δοκιμασέ το!

  8. #8

    Προεπιλογή

    'ΣΤΕΜΑ', τι έγινε τελικά με το εγχείρημα; Εγώ είμαι ένας 'στεριανός' αλλά επειδή με τρώει το σαράκι να αγοράσω κάποτε ένα σκαφάκι, μπήκα στην παρέα σας να ενημερώνομαι. Αν και αργεί η αγορά, σκέφτομαι για ένα φουσκωτό περί τα 8 μέτρα (όπως και το δικό σου) αλλά με προβληματίζει πόση απόσταση θα μπορώ να καλύψω σε ανοικτή θάλασσα με αυτό. Με το δικό σου, για παράδειγμα, θα μπορούσε κάποιος να έρθει Κύπρο;
    [COLOR=black]Ο Καπτάν Παναής έμεινε να κοιτάζει την κοκκινοάσπροπράσινη παντίερα μουτρωμένος. Ως πότε άραγε θα συνεχιστεί τούτη η αφύσικη ιστορία! Να σαλπάρουν από τη μικρή τους πόλη (την Κερύνεια) με εγγλέζικη σημαία στην πρύμη, ν'αρμενίζουν πανάρχαιες θάλασσες που βρέχουν ελληνικά ακρογιάλια, κι όμως πάντα να σηκώνουν ξένες παντιέρες, εγγλέζικες, γαλλικές, τούρκικες, ιταλικές... ούλλες άσχετες με τα καθαρά χρώματα του γαλάζιου περίγυρου![/COLOR]
    [COLOR=black]- [I]Αντρέας Κελέσης[/I] ( 2008 ) [U]Ναυτικά κιάλια[/U][/COLOR]
    [SIZE=1](ιστορ. μυθιστ. 1915-16)[/SIZE]

  9. #9

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Κυριάκος Μαύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    'ΣΤΕΜΑ', τι έγινε τελικά με το εγχείρημα; Εγώ είμαι ένας 'στεριανός' αλλά επειδή με τρώει το σαράκι να αγοράσω κάποτε ένα σκαφάκι, μπήκα στην παρέα σας να ενημερώνομαι. Αν και αργεί η αγορά, σκέφτομαι για ένα φουσκωτό περί τα 8 μέτρα (όπως και το δικό σου) αλλά με προβληματίζει πόση απόσταση θα μπορώ να καλύψω σε ανοικτή θάλασσα με αυτό. Με το δικό σου, για παράδειγμα, θα μπορούσε κάποιος να έρθει Κύπρο;
    ΑΔΕΛΦΕ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΩ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΜΕ ΠΗΓΑΝ ΠΙΣΩ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ.
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΟΥΣΚΟΤΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΤΑΞΗΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΚΑΙ 5ΜΕΤΡΑ.ΦΟΥΣΚΩΤΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ 7 ΜΕΤΡΑ ΜΟΝΟ ΘΕΜΑ ΑΝΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ 6 ΚΑΙ 7 ΜΠΟΦΟΡ.ΘΕΜΑ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ.ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΑΦΗ

  10. #10

    Προεπιλογή

    Καλές επιτυχίες με την ενοικίαση, ίσως είναι καλή ιδέα να ετοιμάσεις κάποια διαφημιστικά για να δώσεις σε γραφεία ενοικιάσεως αυτοκινήτων. Κάποιος που θα τα δει στην βιτρίνα τους ή κάποιος από τους πελάτες τους μπορεί να ενδιαφερθεί και οι αυτοκινητάδες θα πάρουν την προμήθεια τους (έτσι γίνεται πάντα όταν υπάρχει χρήμα στην μέση).
    Όταν καταφέρω να αγοράσω το δικό μου, πολύ πιθανόν να το ρίξω και εγώ στο εμπόριο. Η σκέψη μου (είπαμε αργεί πολύ η αγορά) είναι για ένα 8-10 μέτρα το οποίο θα έχει και την καμπίνα του. Μου αρέσει για παράδειγμα το Skipper 95 (cabin), και τελευταίως είδα μια φωτογραφία του Heaven 34, το οποίο με ενθουσιάσε. Αγοράζω που και που κανένα περιοδικό (συνήθως το "Σκάφος") αλλά ακόμη δεν έχω σχηματίσει ξεκάρη άποψη για το κόστος αγοράς ενός σκάφους (μέ τις μηχανές και τα υπόλοιπα συστήματα πλοήγησης) και το κόστος να κάνω ένα ταξίδι/διακοπές στα ελληνικά νησιά, έστω μέχρι Ρόδο πίσω (στην Κύπρο εννοείται).
    [COLOR=black]Ο Καπτάν Παναής έμεινε να κοιτάζει την κοκκινοάσπροπράσινη παντίερα μουτρωμένος. Ως πότε άραγε θα συνεχιστεί τούτη η αφύσικη ιστορία! Να σαλπάρουν από τη μικρή τους πόλη (την Κερύνεια) με εγγλέζικη σημαία στην πρύμη, ν'αρμενίζουν πανάρχαιες θάλασσες που βρέχουν ελληνικά ακρογιάλια, κι όμως πάντα να σηκώνουν ξένες παντιέρες, εγγλέζικες, γαλλικές, τούρκικες, ιταλικές... ούλλες άσχετες με τα καθαρά χρώματα του γαλάζιου περίγυρου![/COLOR]
    [COLOR=black]- [I]Αντρέας Κελέσης[/I] ( 2008 ) [U]Ναυτικά κιάλια[/U][/COLOR]
    [SIZE=1](ιστορ. μυθιστ. 1915-16)[/SIZE]

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας