Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 39

Θέμα: Γραμμή Πάτρα-Βενετία (Patras-Venice route)

  1. #21
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Naias II Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δείτε ποιο πλοίο θα δρομολογηθεί στη γραμμή από 14/12 :evil:

    Συνημμένο Αρχείο 63132
    Από το σύστημα κρατήσεων της ΑΝΕΚ
    Ποιό πλοίο θα αντικαταστήσει? το ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ? Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τη θεωρία περί μπαλαντέρ, όμως ας μη γελιόμαστε ή ναύλωση φέρνει απίστευτα έσοδα στην εταιρεία!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trakman : 25-11-2009 στις 12:41

  2. #22
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Αθήνα- Ραφήνα
    Μηνύματα
    373

    Προεπιλογή

    • Απο 14/12 έως 11/1/2010 ο Σοφοκλής Βενιζέλος ακτικαταστείται απο το Αριαδνη
    • Απο 7/1/2010 έως 7/2/2010 τα Λευκά Όρη αντικαταστούνται απο το Κρήτη I, το οποίο Κρήτη Ι θα αντικατασταθεί απο το Ελευθέριος Βενιζέλος

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.873

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ορφεας Εμφάνιση μηνυμάτων
    • Απο 14/12 έως 11/1/2010 ο Σοφοκλής Βενιζέλος ακτικαταστείται απο το Αριαδνη
    • Απο 7/1/2010 έως 7/2/2010 τα Λευκά Όρη αντικαταστούνται απο το Κρήτη I, το οποίο Κρήτη Ι θα αντικατασταθεί απο το Ελευθέριος Βενιζέλος
    Είχα αναφέρει σε παλιότερο post στο θέμα Αριάδνη ότι το συγκεκριμένο πλοίο θα αντικαταστήσει το Σοφοκλής Βενιζέλος, και νομίζω και το Hellenic Spirit αργότερα. Μου κάνει πάντως εντύπωση που μπαίνει το Κρήτη Ι και όχι το Ελ.Βενιζέλος στη θέση του Λευκά Όρη. Είναι νομίζω σαφέστατη ένδειξη του πόσο έχει πέσει η κίνηση στην Αδριατική

  4. #24
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Αθήνα- Ραφήνα
    Μηνύματα
    373

    Προεπιλογή

    Αλαγή στα πλοία της ΑΝΕΚ LINES για την γραμμή της Βενετίας θα έχουμε απο το νέο έτος. Έτσι στην γραμμή μένει ο ΣΟΦΟΚΛΗΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ και το ΚΡΗΤΗ I.

  5. #25

    Προεπιλογή

    Καλά δεν ήξερα οτι η ΑΝΕΚ ειναι γρηγοροτερη ΑΠΌ ΤΗΝ ΜΙΝΟΑΝ στην γραμμη βενετιας..

  6. #26
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα σε όλους, το βράδυ της 22ας/23ης Οκτωβρίου του 2009 ταξίδεψα από Πάτρα προς Κέρκυρα με το δρομολόγιο της Minoan για Βενετία. Προσπαθώ να θυμηθώ με ποιό πλοίο ακριβώς ταξίδεψα (Ίκαρος/Ολυμπία/Ευρώπη) αλλά χωρίς φωτογραφικό υλικό είναι αδύνατον...Όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ή και κάποια πηγή στην οποία θα μπορούσα να απευθυνθώ θα χαρώ να τον ακούσω!

    Ευχεριστώ για την βοήθεια!...

  7. #27
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #28
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    134

    Προεπιλογή

    Και πάλι ευχαριστώ hsw! Τελικά μάλλον είμαι τυχερός που τον πρόλαβα στην τελευταία του χειμερινή περίοδο στα μέρη μας, όπως διαβάζω σε άλλα topics αυτού του forum, ακριβώς 10 χρόνια μετά από το προηγούμενο ταξίδι μου με αυτόν στο δρομολόγιο της Ανκόνας.πριν ακόμα έρθουν τα παλάτια.

  9. #29
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Επίλογος και επισήμως για τα 2 Κρήτη στη γραμμή, αφου περάστηκε στο σύστημα κρατήσεων το 'νέο απόκτημα' Forza με πρώτο δρομολόγιο στις 21/12.

  10. #30
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.771

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΑΝΕΚ, τα πλοία της θα δένουν πια στην ηπειρωτική Βενετία (Porto Marghera). Υποθέτω θετική εξέλιξη για την εταιρεία και τους οδηγούς φορτηγών, αλλά νομίζω αρνητική για τους (λιγοστούς πια φαντάζομαι) τουρίστες από Ελλάδα για Βενετία. Ο διάπλους του κολπίσκου του San Marco και του Canal della Giudecca είναι εμπειρία ζωής! Επίσης οι τουρίστες για Βενετία μέχρι τώρα εξυπηρετούνταν πολύ εύκολα από τον σταθμό στην Piazzale Roma, ενώ τώρα η μεταφορά τους από το Porto Marghera υποθέτω είναι δυσκολότερη και σίγουρα πιο χρονοβόρα. Ένα ακόμη αρνητικό κατά τη γνώμη μου είναι ότι μέχρι τώρα απότελούσε εξαιρετική διαφήμιση για την εταιρεία η διέλευση πλοίων με τα χρώματα της ΑΝΕΚ έξω από το San Marco, με χιλιάδες κόσμο να απολαμβάνουν το θέαμα και τις φωτογραφικές να παίρνουν φωτιά!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας