Σελίδα 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 190 από 193

Θέμα: Δελτίο Μώλου Δραπετσώνας (Drapetsona Docks report)

  1. #181
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα επιβατηγά πλοία που βρίσκονται στον μώλο Δραπετσώνας σε μία σημερινή φωτό.

    Συνημμένο Αρχείο 183868
    16 Ιουλίου 2017

    Τραβηγμένη βέβαια "αφ υψηλού" από σημείο που θα πρέπει να συνηθίσουμε στο μέλλον να βλέπουμε φωτό από τον μώλο, μιας και σήμερα παρατήρησα έργα σε εξέλιξη για τοποθέτηση νέου φυλακίου και μπάρας, όχι εκεί που βρίσκονται τα παλιά φυλάκια, αλλά στο σημείο ακριβώς όπου αρχίζει ουσιαστικά ο μώλος.
    εγω 10ετια του 70 εκει πηγαινα,ειχε μια φιλη σπιτι!!!!τωρα εγινε πολυκατοικια,ας το κλεισουνε κανενα προβλημα!!!

  2. #182

    Προεπιλογή

    Εσύ Ανδριανέ μου μπορεί να μην έχεις πρόβλημα, τους έρμους όμως τους ....ψαράδες τους ρώτησες ???

    Κατά δεκάδες τους βλέπεις στην άκρη ειδικά του μώλου. Και μάλιστα από ότι έχω καταλάβει από προσωπικές εμπειρίες, περιέργως αυτοί αποτελούν το μεγάλο πρόβλημα για τους φύλακες και τους λιμενικούς, και όχι κάποιος που θα τους πει ευγενικά ότι πάει μια βολτίτσα απλά και μόνο για να χαζέψει τα παπόρια.

  3. #183
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τραβηγμένη βέβαια "αφ υψηλού" από σημείο που θα πρέπει να συνηθίσουμε στο μέλλον να βλέπουμε φωτό από τον μώλο, μιας και σήμερα παρατήρησα έργα σε εξέλιξη για τοποθέτηση νέου φυλακίου και μπάρας, όχι εκεί που βρίσκονται τα παλιά φυλάκια, αλλά στο σημείο ακριβώς όπου αρχίζει ουσιαστικά ο μώλος.
    Απλώς ήλθε η σειρά του διότι ποιά η διαφορά του από την ΝΕΖ ή τον μώλο της ΔΕΗ...Από την ώρα που μπήκαν οι Κινέζοι στο λιμάνι,ήταν αναμενόμενο.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αφήνουν τους ψαράδες.Έτσι του...κάπνισε σε κάποιον αρμόδιο ή είναι οι εμφανώς άσχετοι με τον χώρο;;
    Θέλω να πιστεύω οι καραβολάτρες θα συνεχίσουμε να μπαίνουμε με τον α ή β τρόπο αφού ουσιαστικά δεν είναι ιδιωτικός χώρος όπως τα ναυπηγεία.
    Θυμίζω ότι πριν 3-4 χρόνια πήγαν να βάλουν πάσο στο Πέραμα αλλά φαίνεται δεν ήταν πρακτικά εφαρμόσιμο.Αυτό όμως τίποτα δεν αποκλείει στο μέλλον.

  4. #184
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    H αλήθεια είναι ότι και πριν απο 20+ χρόνια, εάν για κάποιο λόγο δεν μπορούσες να μπείς στο ΝΜΔ, κάπου εκεί ψηλά, πάνω απο τις εγκαταστάσεις της πάλαι ποτέ ΕΛΒΥΝ, υπήρχε ένας μικρός χώρος, πλατεία με δέντρα και παγκάκια, όπυ μπορούσες να αγναντέψεις, να φωτογραφίσεις και να διαλογιστείς με θέα τα παπόρια. Εχω να το επισκεφθώ από τότε, ελπίζω να μην αξιοποιήθηκε ως ακίνητο !
    [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][I]Mal du depart.[/I][/SIZE][/FONT]

  5. #185
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ Ανδριανέ μου μπορεί να μην έχεις πρόβλημα, τους έρμους όμως τους ....ψαράδες τους ρώτησες ???

    Κατά δεκάδες τους βλέπεις στην άκρη ειδικά του μώλου. Και μάλιστα από ότι έχω καταλάβει από προσωπικές εμπειρίες, περιέργως αυτοί αποτελούν το μεγάλο πρόβλημα για τους φύλακες και τους λιμενικούς, και όχι κάποιος που θα τους πει ευγενικά ότι πάει μια βολτίτσα απλά και μόνο για να χαζέψει τα παπόρια.
    Γιώργο εγω εχω λύσεις,αν θελω να φωτογραφίσω τα αγαπημένα μου καράβια,για τους ψαράδες δεν με ενδιαφέρει,καθόλου μα καθόλου,πιστεψε με!!!!!!

  6. #186
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από a.molos Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αλήθεια είναι ότι και πριν απο 20+ χρόνια, εάν για κάποιο λόγο δεν μπορούσες να μπείς στο ΝΜΔ, κάπου εκεί ψηλά, πάνω απο τις εγκαταστάσεις της πάλαι ποτέ ΕΛΒΥΝ, υπήρχε ένας μικρός χώρος, πλατεία με δέντρα και παγκάκια, όπυ μπορούσες να αγναντέψεις, να φωτογραφίσεις και να διαλογιστείς με θέα τα παπόρια. Εχω να το επισκεφθώ από τότε, ελπίζω να μην αξιοποιήθηκε ως ακίνητο !
    Noμίζω ότι είμαι ο πιό παλιός στον ΝΜΔ αφού τον "ανακάλυψα" το 1976 μισοτελειωμένο με πολλά μπλόκια σε απόσταση μεταξύ τους κ με τη θάλασσα να περνάει ανάμεσα.Ήταν τότε που μπατάρισε το ΣΟΦΙΑ μιά ώρα πριν ήμουν εκεί,το ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ υπό συμπλήρωση κ το ΝΕPTUNIA (ex-DUKE OF ARGYLL) μόλις είχε έλθει από την Αγγλία. Ο χώρος που λες,υπάρχει κ από εκεί πρέπει να τράβηξε την φωτό ο φίλος EV.
    Όλα αυτά τα χρόνια ποτέ δεν είχε πρόβλημα να μπει κανείς στον μώλο.

  7. #187
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο εγω εχω λύσεις,αν θελω να φωτογραφίσω τα αγαπημένα μου καράβια,για τους ψαράδες δεν με ενδιαφέρει,καθόλου μα καθόλου,πιστεψε με!!!!!!
    Φίλε Ανδριανέ δεν είναι μόνο η φωτογράφιση γιά την οποία σαφώς υπάρχουν λύσεις στις περισσότερες περιπτώσεις από μακρυά.Είναι η φωτογράφιση από κοντά αλλά κ η επιθυμία να πλησιάσoυμε,να περιεργαστούμε το πλοίο.
    Αλλά γιατί τα βάζεις με τους ψαράδες κ εγώ πώς θα δουλέψω;

  8. #188
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Ανδριανέ δεν είναι μόνο η φωτογράφιση γιά την οποία σαφώς υπάρχουν λύσεις στις περισσότερες περιπτώσεις από μακρυά.Είναι η φωτογράφιση από κοντά αλλά κ η επιθυμία να πλησιάσoυμε,να περιεργαστούμε το πλοίο.
    Αλλά γιατί τα βάζεις με τους ψαράδες κ εγώ πώς θα δουλέψω;
    Ε Μα θεατρο να παιζουμε,οι ψαραδες νοιαστηκαν για εμας!!!!!Εμεις γιατι? μας εχουνε χαλάσει πολλες φωτογραφίες και βιντεο!!!!

  9. #189
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε Μα θεατρο να παιζουμε,οι ψαραδες νοιαστηκαν για εμας!!!!!Εμεις γιατι? μας εχουνε χαλάσει πολλες φωτογραφίες και βιντεο!!!!
    Θα σου έχει τύχει,εμένα έχουν κάνει στην άκρη.

  10. #190

    Προεπιλογή Ασυνήθιστη εικόνα...

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Talaton την νύχτα ζήλεψε από το Θεόφιλος και έκανε ....βόλτες στο ΝΜΔ. Παρά λίγο απ' ότι λένε να έπεφτε επάνω στο Aqua Blue αλλά τα ρυμουλκά έσωσαν την κατάσταση.
    Δεν γνωρίζω αν το μόνο πρόβλημα που δημιουργήθηκε ήταν από το ΛΑΤΩ, πάντως αυτήν την ώρα (Σάββατο μεσημέρι) χαμός γίνεται από ρυμουλκά εν κινήσει στον μώλο Δραπετσώνας, και μάλιστα όχι σε ένα μόνο σημείο αλλά σχεδόν σε όλο το πλάτος του.

    01.jpg

Σελίδα 19 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας