Σελίδα 11 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 344

Θέμα: Κάρυστος [Πόρτο Λάφια - Tracarrier, Karystos, Porto Lafia]

  1. #101

    Talking

    Roi να σαι καλά φίλε μου. Αλήθεια αυτό το πουλί στη φώτο λέτε να έπεσε πάνω στην πλώρη;

    Τελικά τόσοι οπαδοί και πιστοί του επιβάτες, μπορεί και να συνταξιδέψαμε καμιά φορά.

  2. #102
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    104

    Προεπιλογή

    Nα σου θυμήσω str79 ότι το πατάρι στο γκαράζ που έχει τη ράμπα ήταν κάποτε σαλόνι ,πριν τη μετασκευή την άνοιξη του 1984. Μάλλον δε θα το θυμάσαι λόγω ηλικίας.

  3. #103

    Προεπιλογή

    Μα δεν μπορούσα να καταλάβω γιατί το είχαν ως πατάρι. Για αυτό και τα παράθυρα στις παλιές φωτογραφίες που έχουν ανέβει εδώ.

    Επίσης αργότερα πρέπει να έκλεισαν και τα παράθυρα του σαλονιού στην πλώρη γιατί στις παλιές φώτο τα βλέπω μια χαρά στη θέση τους.

  4. #104
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    104

    Προεπιλογή

    Ναι, και αυτά τα καμπυλωτά τα έκλεισαν και μάλιστα μέσα στο σαλόνι είχαν βάλει ξύλα με άλλο χρώμα πιο ανοιχτό στα μπαλώματα. Βέβαια έκαναν το 1989 μια ολοκληρωτική ανακαίνιση στο σαλόνι και το έκαναν κυριλέ πολύ με αφράτες μοκέτες, τζαμένια δίφυλλη πόρτα, καθρέπτες στις κολόνες μοντέρνες πολυθρόνες και αφράτους καναπέδες.

  5. #105
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Τίποτα δεν είναι τυχαίο

    Τίποτα δεν είναι τυχαίο φίλε str79.
    Το πουλί ήρθε για να χαιρετήσει και αυτό το αγαπημένο "Καρυστάκι".

    Ανακοίνωση προς όλους τους συνταξιδιώτες: το ταξίδι με το "Κάρυστος" ξεκινά σύντομα.

  6. #106
    Εγγραφή
    Jul 2008
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    54

    Προεπιλογή

    Μερικές φωτογραφίες από τότε που το αφήσανε να σαπίζει δεμένο κοντά στον φάρο

    (Υ.Γ. ελπίζω να εμφανίζονται οι φωτογραφίες αν όχι ενημερώστε)
    KARYSTOS 6.jpg
    KARYSTOS 7.jpg
    karystos 3.jpg
    karystos 4.jpg
    karystos 5.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mastrokostas : 17-12-2008 στις 20:23

  7. #107

    Προεπιλογή

    Σαν να έχει ένα παράπονο ρε παιδιά. 32 χρόνια σας υπηρέτησα και με πετάξατε σε μια γωνιά.

    Μου είχε διηγηθεί κι ένα περιστατικό μια θεία μου η οποία κι αυτή παραθέριζε αιώνες στην Κάρυστο για κάποια φορά τη 10ετια του 70 που δεν άνοιγε η πλώρη.

    Αλήθεια, μπορούμε να το επισκεφθούμε; Η τωρινή πλοιοκτήτρια ένας Θεός ξέρει που βρίσκεται για να δώσει άδεια.

  8. #108
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Οι φωτογραφίες του φίλου Porto Lafia δείχνουν ένα καράβι που η πορεία του σταμάτησε απότομα. Έχει λεχθεί πως ο τωρινός του πλοιοκτήτης το προόριζε είτε για ταξίδια στην Αφρική είτε για χρήση σαν ρο-ρο.

    Αν θες να δοκιμάσεις να έρθεις σε επαφή με την πλοιοκτήτρια, είναι η ESSCO SEA-CARRIERS Ιrodotou Street 3, Piraeus. Τηλέφωνο δεν έχω.

  9. #109

    Προεπιλογή

    με ότι γνώσεις έχω δύσκολο μου φαίνεται για RO-RO. Αυτό με 4 φορτηγά γέμισε.

  10. #110

    Προεπιλογή

    και από εμένα μια φώτο. Ιούλιος 2003 με το Κάρυστος δεμένο στο φάρο.
    porto lafia.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 18-12-2008 στις 20:00

Σελίδα 11 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 91011121321 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας