Σελίδα 32 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 223031323334 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 311 έως 320 από 344

Θέμα: Κάρυστος [Πόρτο Λάφια - Tracarrier, Karystos, Porto Lafia]

  1. #311

    Προεπιλογή

    Ένα μικρό αφιέρωμα στη μεγάλη αγάπη των παιδικών μας χρόνων.

    Το καράβι των ονείρων των παιδικών μας χρόνων ήταν αυτό ο προορισμός μας! http://www.freepen.gr/2014/08/blog-post_839.html

  2. #312

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από str79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καράβι των ονείρων των παιδικών μας χρόνων ήταν αυτό ο προορισμός μας! http://www.freepen.gr/2014/08/blog-post_839.html
    Που να το ήξερα, που να το φανταζόμουν τότε, το 1994, όταν τράβαγα αυτό το βίντεο από το μπαλκόνι του σπιτιού του καπετάν Θανάση Νόβα (ο οποίος είχε διατελέσει επί χρόνια πλοίαρχος του ΚΑΡΥΣΤΟΣ), ότι είκοσι χρόνια μετά θα ήταν το μοναδικό βίντεο (τουλάχιστον γνωστό) στο οποίο έχει καταγραφεί το αγαπημένο πλοίο.......

    Από τη μιά στεναχωριέμαι που δεν έχω δει κάτι άλλο ανάλογο, από την άλλη πάλι...... νοιώθω μια υπερηφάνεια για αυτή την μοναδικότητα.

  3. #313
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    ................
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη capten4 : 07-08-2014 στις 16:33

  4. #314

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από capten4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπαμαι,αλλα θα σου "χαλασω" την μοναδικοτητα !! Το εχω καποιες σκηνες σε φουρτουνα και αναχωρησεις,αλλα δεν ξερω να τα ανεβασω !!....Ασπρο ομως ,υπο τα σινιαλα του Μιλιλη
    Εγώ πάλι φίλε μου δεν λυπάμαι καθόλου !!!!!

    Και ούτε είχα καμία αυταπάτη ότι υπήρχε περίπτωση να μην έχει καταγραφεί το πλοίο έστω και φευγαλέα σε κάποιο βίντεο (στο youtube πάντως δεν έχω δει άλλο μέχρι σήμερα). Γι αυτό και έγραψα "μοναδικό βίντεο (τουλάχιστον γνωστό)". Με πολύ μεγάλη μου χαρά λοιπόν θα περιμένω να ανεβάσεις τα πλάνα σου, όταν, αν, και όποτε μπορέσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Espresso Venezia : 07-08-2014 στις 17:59

  5. #315

    Προεπιλογή

    Να θυμησουμε και το μικρο φιλμακι 10 δευτερολεπτων απο την καθελκυση του πλοιου εδω http://mam.avarchive.gr/portal/digit...1135&thid=2035

  6. 07-08-2014, 07:35


  7. #316
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Προεπιλογή

    [QUOTE=Espresso Venezia;535571]Εγώ πάλι φίλε μου δεν λυπάμαι καθόλου !!!!!

    Και ούτε είχα καμία αυταπάτη ότι υπήρχε περίπτωση να μην έχει καταγραφεί το πλοίο έστω και φευγαλέα σε κάποιο βίντεο (στο youtube πάντως δεν έχω δει άλλο μέχρι σήμερα). Γι αυτό και έγραψα "μοναδικό βίντεο (τουλάχιστον γνωστό)". Με πολύ μεγάλη μου χαρά λοιπόν θα περιμένω να ανεβάσεις τα πλάνα σου, όταν, αν, και όποτε μπορέσεις.[/QUOTE....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη capten4 : 07-08-2014 στις 16:32

  8. #317
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από capten4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπαμαι,αλλα θα σου "χαλασω" την μοναδικοτητα !! Το εχω καποιες σκηνες σε φουρτουνα και αναχωρησεις,αλλα δεν ξερω να τα ανεβασω !!....Ασπρο ομως ,υπο τα σινιαλα του Μιλιλη
    Φίλε Τάσο(capten4) δεν νομίζω ότι ο φίλος Γιώργος(Espresso Venezia) το 1994 που τραβούσε το video .......έψαχνε για μοναδικότητα.
    Όπως έγραψε πάρα πάνω ......
    ότι είκοσι χρόνια μετά θα ήταν το μοναδικό βίντεο (τουλάχιστον γνωστό) στο οποίο έχει καταγραφεί το αγαπημένο πλοίο.......
    Θα ήθελα και γω όπως και πολλοί φίλοι του Nautilia.gr να δούμε τις σκηνές που έχεις τραβήξει και συ. Περιμένουμε λοιπόν το video, για να το θαυμάσουμε και αυτό.
    Φίλε str79 σ' ευχαριστούμε που μας έδειξες αυτό το υπέροχο video, όπως υπέροχο και γλαφυρό είναι και το κείμενο που το συντροφεύει.

  9. #318

    Προεπιλογή

    Capten4 το έχεις δηλαδή και σε μανούβρα στο λιμάνι με άνοιγμα του καταπέλτη; Εύχομαι να βρεις τρόπο τότε!!!!!!!!!!!

  10. #319

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Τάσο(capten4) δεν νομίζω ότι ο φίλος Γιώργος(Espresso Venezia) το 1994 που τραβούσε το video .......έψαχνε για μοναδικότητα.
    Ποιά μοναδικότητα Παντελή μου ??? Αστεία πράγματα !!! Υπήρχαν πριν είκοσι χρόνια Ιντερνετ, youtube, forums ??? Είχα δανειστεί τότε την βιντεοκάμερα ενός φίλου (δεν είχα δικιά μου), τράβαγα τις διακοπές μας και την τότε πεντάχρονη κόρη μου και έτυχε ένα απόγευμα να τραβήξω και το ΚΑΡΥΣΤΟΣ.

    Τώρα, για το ότι αυτό το βίντεο είναι το μοναδικό του πλοίου στο διαδίκτυο (εξαιρουμένων του δέκα δευτερολέπτων φιλμ της καθέλκυσης του από τα επίκαιρα - ειδήσεις του 1968, και της .....ξώφαλτσης εμφάνισης του για 1-2 δευτερόλεπτα σε 1-2 παλιές ταινίες), δεν μπορώ να .....κάνω κάτι. Ψέματα να πω ??? Αλήθεια είναι, μοναδικό είναι.

    Αλλά είναι πράγματι πολύ ευχάριστο που ο αγαπητός φίλος capten4 "κινητοποιήθηκε" από το ποστ μου και σύντομα ελπίζω θα μας παρουσιάσει και το δικό του βίντεο - πλάνα του πλοίου. Και μακάρι να βρεθούν και άλλα είκοσι βίντεο του αγαπημένου πλοίου, να τα βλέπουμε και να τα χαιρόμαστε, κι ας χάσω την ......μοναδικότητα, χαλάλι !!!!!!

  11. #320

Σελίδα 32 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 223031323334 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας