Σελίδα 4 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 223

Θέμα: Πληροφορίες ή φήμες για αγοραπωλησίες ΕΓ/ΟΓ (Info or rumours for RoPax transactions)

  1. #31
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    1.089

    Προεπιλογή

    Αρκετά μεγάλο, άρα οι πιθανές γραμμές περιορίζονται!

  2. #32
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από noulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετά μεγάλο
    Ε, και παλιό και κουτί και, γενικά, "σιγά τ΄αυγά"! Ας έρθει κανένα νεότευκτο ξανά, να χαρούμε! Το μόνο ενδιαφέρον με τετοια πλοία είναι το "extreme make over" που ενδεχομένως θα υποστούν, κάτι αντίστοιχο με το ομώνυμο show!! :mrgreen:

  3. #33
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Το ότι περιορίζονται οι γραμμές είναι λογικό λόγω μεγέθους. Τώρα πραγματικά προτειμώ τέτοια βαπόρια απο τα καινούργια γιατι απο καραβολατρικής άποψης είναι πολύ ποιο άσχημα απο τα παλαιά! Ακόμα και μετά τον βιασμό του Έλυρου θα είναι πολύ ποιο όμορφο απο τα Ιταλικά Παλάς και τα Σούπερφαστ.

  4. #34

    Προεπιλογή

    Από ότι βλέπω πάντως όλοι συμφωνούμε ότι είναι μεγάλο πλοίο, άρα εκτός της Κρήτης δύσκολα μπορεί να δρομολογηθεί κάπου στο Αιγαίο.

  5. #35
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Το πλοίο ξέχασα να σας πώ λέγετε Shuttle Yokosuka
    Μερικές ακόμα φώτο του. Είναι βάπορας όμως... Ότι πρέπει για Ρόδο ή Μυτιλήνη!

    Shuttle Yokosuka.jpg
    Shuttle Yokosuka (1).jpg

  6. #36
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή Διαφωνία

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    .........................Ακόμα και μετά τον βιασμό του Έλυρου θα είναι πολύ ποιο όμορφο απο τα Ιταλικά Παλάς και τα Σούπερφαστ.
    Αγαπητέ μου Απόστολε, διαφωνώ κάθετα μαζί σου οτι υπάρχει βιασμός στην μετασκευή του Έλυρος. Νομίζω ότι το αποτέλεσμα θα με δικαιώσει. Το κλείσιμο του πλωριού καταπέλτη δεν μπορεί να θεωρηθεί βιασμός για μένα αλλά καλλωπισμός. Ακόμη θα διαφωνήσω μαζί σου για την ομορφιά των Παλατιών και Σουπερφάστ. Για μένα είναι πανέμορφα και αυτά... Τώρα αν εσύ διαλέγεις να πάς ταξίδι με το Λισσός (ασ πούμε) στο Ηράκλειο... εγώ πάω Παλάτι δαγκωτό.

  7. #37

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Ότι πρέπει για Ρόδο ή Μυτιλήνη!...
    Καλόοοοοοοο !!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

    Προφανώς αστειεύεσαι φίλε Απόστολε, έτσι ? :mrgreen:

  8. #38
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Αναφέρθει απο καραβολατρικής απόψεως... Τουλάχιστο στο Λισσός μπορείς να περπατήσεις γύρω γύρω να ανέβεις σε όλα τα ντέκ και να χαρείς το ταξίδι...
    Το ότι είναι πλέον σαβουρία δέν πρέπει να μας κάνει να συμπαθήσουμε τα κουτιά. Και πάλι είπα πως tο Ελυρος θα είναι πολυυυ ομορφότερο όλλων των νεότευκτων...

  9. #39
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    PIRAEUS-SANTORINI
    Μηνύματα
    86

    Wink SEAJET ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

    TO HSC THUNDERCAT1 http://www.faktaomfartyg.se/cat_link_I_1995.htm
    ΠΡΩΗΝ HSC CATLINK I ΑΓΟΡΑΣΕ Ο ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ ΜΑΡΤΙΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟ!!!!!

    ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΔΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠ ΕΥΘΕΙΑΣ ΠΛΟΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ!!!!

  10. #40
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πραγματικά προτειμώ τέτοια βαπόρια απο τα καινούργια γιατι απο καραβολατρικής άποψης είναι πολύ ποιο άσχημα απο τα παλαιά! Ακόμα και μετά τον βιασμό του Έλυρου θα είναι πολύ ποιο όμορφο απο τα Ιταλικά Παλάς και τα Σούπερφαστ.
    Συμφωνώ με το Leo.
    Apostolos, το "απο καραβολατρικής αποψης είναι πιο άσχημα από τα παλιά", που αναφέρεις χαρακτηριστικά, δεν ισχύει. Ποιά ειναι δλδ τα "καραβολατρικά κριτήρια" κι από πότε αυτά είναι αντικειμενικά? :mrgreen:
    Ο καθένας έχει δική του άποψη, δική του αισθητική, αλλά και την ηλικία του (που παίζει σημαντικό ρόλο). Εγώ ανδρώθηκα με τα Superfast. Λογικό να λατρεύω αυτά!Τα θαυμάζω, είναι σχεδιαστικά η κορυφή (κρίνοντας με την τάση και τα κριτήρια αισθητικής της εποχής μου). Ωστόσο μ' αρέσουν και άλλα πλοία, και κουτιά και άσχημα και οτι να ΄ναι, γιατί ειναι... πλοία! Ή ακόμη, πολλά από τα παλιά πλοία που βλέπω να τα εγκωμιάζουν συνεχώς κτλ. κτλ., εμένα δε μου λένε τίποτα. Θέλω δλδ να σου εξηγήσω ότι... γούστα είναι αυτά. Καραβολατρικά κριτήρια δεν υπάρχουν συγκεκριμένα, κι αν υπάρχουν, καθορίζονται από τους παραπάνω παράγοντες.

Σελίδα 4 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας