Σελίδα 41 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 313940414243 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 401 έως 410 από 452

Θέμα: ΕΓ/ΟΓ Θάσου - Κεραμωτής - Καβάλας (Ferries in Thassos - Keramoti - Kavala route)

  1. #401

    Προεπιλογή

    Θάσος I, Θάσος II, Θάσος ΙΙΙ & Άγιος Ραφαήλ....
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  2. #402

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από billyferry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα! Ευχάριστα τα νέα που η ΑΝΕΘ αγόρασε το Πρωτοπόρος VIII, αλλά έχω μία απορία...
    Που θα το βάλει; Το λέω γιατί έχει 3 πλοία στον Λιμένα και 1 στον Πρίνο... Εκτός και αν πούλησε κανένα άλλο....
    Δεν είναι ανάγκη να πούλησε - πουλήσει κανένα άλλο φίλε μου. Αν διαβάσεις στο παρόν θέμα μόλις λίγα ποστ πιό πάνω, και η ΘΑΣΟΣ ΦΕΡΡΥΣ (Ναυτιλιακή Εταιρεία Καβάλας) έχει επίσης τρία πλοία στον Λιμένα και ένα στον Πρίνο, και εκτός από το νέο αμφίπλωρο ΜΙΝΙΟΝ που ήδη κατασκευάζει στην Αμαλιάπολη έχει αναγγείλει (στις τακτικές δηλώσεις δρομολόγησης) την μελλοντική ναυπήγηση ακόμα δύο πλοίων !!!

    Συνυπολόγισε και την πρόθεση της THASSOS LINK (κ. Φιλιάγκος) εκτός των δύο πλοίων της που ήδη δουλεύουν στην Θάσο να δρομολογήσει μελλοντικά και τρίτο, και θα έχεις την απάντηση σου. Η οποία απάντηση συνοψίζεται σε τρεις μόνο λέξεις : "Και όποιος αντέξει" !!! Μακάρι βέβαια να αντέξουν όλοι, και να κερδίζουν όλοι, και να δουλεύουν πληρώματα, και να εξυπηρετείται ο κόσμος και να είναι όλοι ευχαριστημένοι !!!

  3. #403

    Προεπιλογή

    Δεν λέω αυτό προς Θεού, αλλά καλά καλά δεν χωράνε στον Λιμένα τα ήδη υπάρχοντα πλοία... Για αυτό το ανέφερα κυρίως..

  4. #404

    Προεπιλογή

    Ε τότε ...μάλλον δεν κατάλαβα εγώ καλά φίλε μου.

    Είχα την εντύπωση πως με την διατύπωση σου : "η ΑΝΕΘ αγόρασε το Πρωτοπόρος VIII, αλλά έχω μία απορία... Που θα το βάλει; Το λέω γιατί έχει 3 πλοία στον Λιμένα και 1 στον Πρίνο..." εννοούσες το αυτονόητο, δηλαδή που θα το δρομολογήσει. Τώρα αν εννοούσες -όπως κατόπιν συμπλήρωσες- το που θα ...το δένει (!!!), ε νομίζω πως κάτι τέτοιο είναι αστείο και να το συζητάμε καν.

  5. #405

    Προεπιλογή

    Άιντες μπρε καρντάσια, με το καλό να το δεχθείτε !!!

    Άκουσαν σήμερις τα μεγάλα μπιρμπιλωτά αυτάκια μου, ότι ηγοράσθη από την Κύπρον πλοίο ανοικτού τύπου, προοριζόμενον δια τας γραμμάς της Θάσου, και η τιμή αγοράς που μου ειπώθηκε με οδηγεί αυτομάτως στο να κάμνω ....μαντεψιές !!!! Για να δούμε, θα επαληθευθούν οι .....χρησμοί μου ???

  6. #406

    Προεπιλογή

    30 Δεκεμβρίου του 2015.
    Ημέρα απαγορευτικού στη Θάσο...
    Για καλό και για κακό το δρομολόγιο των 09.00 έγινε κανονικά (λόγω κυρίως τον προμηθευτών που ήταν στο νησί).
    Το δρομολόγιο έγινε με το Θάσος III που πλέον μπορώ να πω πως στον καιρό (την συγκεκριμένη μέρα είχε 7 μποφόρ), έχει πολύ καλό ταξίδεμα...
    Οι δύο φωτογραφίες δείχνουν:
    η 1η το Άγιος Ραφαήλ να έρχεται από την Κεραμωτή και το Πλατυτέρα Θάσου προερχόμενο από Πέραμο (για το δρομολόγιο των βυτιοφόρων) και
    η 2η τραβηγμένη από την γέφυρα του Θάσος III και στο βάθος το Άγιος Ραφαήλ έξω από το λιμάνι περιμένοντας να φύγει το III για να δέσει αυτό... (αυτό γίνεται κάθε φορά που έχει καιρό γιατί η συγκεκριμένη θέση είναι η πιο ασφαλής στο καινούριο λιμάνι)...

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  7. #407

    Προεπιλογή

    Τι γίνεται με την γραμμή Καβάλας - Πρίνου, έχει μείνει χωρίς δρομολόγια ??? Το ΑΓΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ είναι εκτός την τελευταία εβδομάδα λόγω βλάβης, το ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑΣΟΥ εκτελεί δρομολόγια στην γραμμή της Κεραμωτής, και τουλάχιστον στο marinetraffic δεν βλέπω να τα έχει αντικαταστήσει κάποιο αμφίπλωρο. Μήπως γι αυτό έφυγε σήμερα το ΝΙΚΗΤΗΣ από τον Λιμένα, για να αναλάβει δρομολόγια στην γραμμή του Πρίνου ??? Δεν ξέρω κάτι σίγουρο, υποθέσεις μόνο κάνω.

  8. #408

    Προεπιλογή

    Και εγώ το υποθέτω αυτό. Πάντως μέχρι στιγμής δρομολόγια δεν γίνονται, πράγμα που σημαίνει πως για να μπει κάποιος Θάσο, πρέπει να κάνει παραπάνω χιλιόμετρα μέχρι την Κεραμωτή. Παραθέτω ένα σχετικό άρθρο που δημοσιεύθηκε χθες... https://www.kokkinokavalas.gr/choris...kavala-prinos/

  9. #409

    Προεπιλογή

    Ως THASSOS IV αναφέρεται το Dimitrios X ;;
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  10. #410

    Προεπιλογή

    Καλό, πράγματι πολύ καλό !!! Ισχύει άραγε στην συγκεκριμμένη περίπτωση το "Γλώττα λανθάνουσα τ' αληθή λέγει" ???

Σελίδα 41 από 46 ΠρώτηΠρώτη ... 313940414243 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας