Σελίδα 12 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 425

Θέμα: Celestyal Crystal [Cristal Siljia Opera, Superstar Taurus, Leeward, Sally Albatross]

  1. #111
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστω πολυ ολους για τα καλα σας λογια.
    Μarioskef,οντως και εγω ετσι το φανταστηκα...μια πρωτοτυπη ιδεα αλλα δεν θελησα να γραψω περισσοτερα για να μην κουρασω.
    Στα επομενα αφιερωματα(ελπιζω να μου δοθει η ευκαιρια και για αλλες κρουαζιερες)θα γραψω περισσοτερες λεπτομερειες.
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

  2. Προεπιλογή

    Εννοεις ενα trip report , που να περιεχει σχολια απο την επιβιβαση μεχρι την αποβιβαση και ενδιαμεσα οπτικο υλικο , δεν μου φαινεται ασχημη ιδεα , αλλωστε εχω δει να γινεται σε φορουμ ( αεροπορικου ενδιαφεροντος ) και φανταζομαι σε ενα πλοιο εχεις και περισοτερους χωρους να κινηθεις και να φωτογραφισεις και χωρις περιορισμους

    Edit : το ποστ μου αφορα αυτα που εγραψε ο marioskef !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Orion_v : 05-08-2008 στις 23:10

  3. #113

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimk Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια πρωτοτυπη ιδεα αλλα δεν θελησα να γραψω περισσοτερα για να μην κουρασω.
    Στα επομενα αφιερωματα(ελπιζω να μου δοθει η ευκαιρια και για αλλες κρουαζιερες)θα γραψω περισσοτερες λεπτομερειες.
    Κούρασέ μας, κούρασέ μας
    Και γιατί να περιμένουμε μεχρι την επόμενη κρουαζιέρα/ταξίδι....?

  4. #114
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Οι εικόνες ήταν χορταστικές και ζηλέψαμε! :-) Παρόλαυτά, το post-cruise debriefing επιβάλλεται, αφού οι φωτογραφίες αποκαλύπτουν ένα μικρό φάσμα από την εμπειρία σου. Περιμένουμε περισσότερες λεπτομέρειες από το ταξίδεμα του πλοίου, το service, την ποιότητα φαγητού, και φυσικά αν το cruise schedule ήταν ικανοποιητικό.
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  5. #115
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Boston
    Μηνύματα
    1.350

    Προεπιλογή

    καλημέρα σε όλους. φίλε dimk σ΄ευχαριστούμε πολύ. πολύ ωραία η κρουαζιέρα που μας πρόσφερες.. .
    [I][COLOR="Blue"][B]Πανί δερμάτινο, αλειμμένο με κερί,
    οσμή από κέδρο, από λιβάνι, από βερνίκι,
    όπως μυρίζει αμπάρι σε παλιό σκαρί
    χτισμένο τότε στον Ευφράτη στη Φοινίκη[/B].[/COLOR][/I]

  6. #116

    Προεπιλογή

    Σ' ευχαριστούμε πολύ dimk! Υπέροχες οι φώτος σου. Απολαμβάνοντας τες, μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορρίες τις οποίες θα ήθελα να σου θέσω.

    Στην Κωνσταντινούπολη την πρώτη μέρα δέσατε αράδο και βγήκατε με τις λάντζες; Στις αντίστοιχες φώτο φαίνεται το disemparkation να γίνεται μέσω μια πλωτής εξέδρας. Αυτή ήταν του πλοίου ή τοπική; Έψαξα χθες το βράδυ στο google earth αλλά δε φάνηκε τίποτα στο σημείο αυτό.
    ΄
    Θα χαρώ και γω βέβαια όπως και οι υπόλοιποι φίλοι να μοιραστείς τις εντυπώσεις σου μαζί μας. Και πάλι σ' ευχαριστούμε πολύ!

  7. #117

    Προεπιλογή

    Πολύ όμορφες φωτογραφίες dimk!

    Σε σημείο που φαντάστηκα ότι δεν πήγες να κάνεις κρουαζιέρα αλλά ρεπορτάζ

    Μας έδωσες την δυνατότητα να ταξιδέψουμε έστω και εικονικά!
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  8. #118
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paroskayak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι εικόνες ήταν χορταστικές και ζηλέψαμε! :-) Παρόλαυτά, το post-cruise debriefing επιβάλλεται, αφού οι φωτογραφίες αποκαλύπτουν ένα μικρό φάσμα από την εμπειρία σου. Περιμένουμε περισσότερες λεπτομέρειες από το ταξίδεμα του πλοίου, το service, την ποιότητα φαγητού, και φυσικά αν το cruise schedule ήταν ικανοποιητικό.
    Νομιζω εχετε δικιο!!!
    Πρεπει να γραψουμε λιγα πραγματακια ακομη.
    Το πλοιο οπως ολοι θα ειδατε ειναι πανεμορφο,τουλαχιστον ετσι το χαρακτηριζω εγω χωρις να εχω πολυ μεγαλη εμπειρια πλοιων.
    Το service τελειο δεν γινεται καλυτερο!!!
    Το ιδιο και το φαγητο,πολυ καλο,τελειο θα ελεγα...και απο ποσοτητες δεν το συζητω...γυρισα με επιπλεον κιλα.
    Οι δραστηριοτητες εντος πλοιου πολλες.
    Δεν προλαβαιναμε να παιρνουμε μερος σε διασκεδαστικα παιχνιδια με πολυ γελιο.
    Οι διασκεδασεις ακομη περισσοτερες...παντου τραγουδια και χοροι...δεν σας κρυβω οτι δεν μπορεσα να τα παρακολουθησω ολα.
    Οι ωρες εξοδου οταν πιαναμε λιμανια ικανοποιητικοτατες...προλαβαιναμε τα παντα...δεν μας χρειαζονταν περισσοτερες ωρες.
    Το πληρωμα απο τον πρωτο μεχρι και τον τελευταιο...ευγενικοτατοι,περιποιητικοι,εξυπηρετικ οι,φιλικοι με ολο το κοσμο...τελειοι θα ελεγα...και επι της ευκαιριας μεσα απο το σαιτ θελω να τους ευχαριστησω ολους για αυτα που μου προσφεραν.

    Το μοναδικο αρνητικο που εντοπισα εχει να κανει με χρηματα,δηλαδη οι εκδρομες που αγοραζες απο το πλοιο ηταν πανακριβες...εξωφρενικες θα ελεγα πχ μια οικογενεια 4 ατομων με μεγαλα παιδια,για να ξεναγηθει στη Κωνσταντινουπολη επρεπε να πληρωσει 4Χ86=344 ευρω,φανταστητε αν αγοραζαν και αλλες εκδρομες πχ Κουσαντασι(Εφεσσο),Ροδο,Πατμο,Κρητη,Μυκονο,Σαντορι νη ποσο θα επρεπε να πληρωσουν!!!
    Επισης ενδεικτικα σας αναφερω οτι τα αναψυκτικα(κουτι 330ml) και το μεγαλο μπουκαλι εμφιαλωμενο νερο(1,5 lit) στοιχιζαν 2.75 ευρω εκαστο.
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

  9. #119
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε πολύ για το φωτογραφικό υλικό dimk, πραγματικά το ρεπορτάζ που μας παρουσίασες ήταν απίθανο... Αλλά επείδη ανέφερες ότι δεν προλάβαινες να πάρεις μέρος στα διασκεδαστικά παιχνίδια, μήπως φταίει επειδή εσύ είχες στο μυαλό σου να φωτογραφίζεις συνέχεια??? Τώρα για τις τιμές έχει και χειρότερα (κρουαζιερόπλοιο είναι αυτό), σκέψου μόνο τις τιμές στα αεροδρόμια για παρυγοριά!!!
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  10. #120
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΩΡΙΩΝ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστούμε πολύ dimk! Υπέροχες οι φώτος σου. Απολαμβάνοντας τες, μου δημιουργήθηκαν κάποιες απορρίες τις οποίες θα ήθελα να σου θέσω.

    Στην Κωνσταντινούπολη την πρώτη μέρα δέσατε αράδο και βγήκατε με τις λάντζες; Στις αντίστοιχες φώτο φαίνεται το disemparkation να γίνεται μέσω μια πλωτής εξέδρας. Αυτή ήταν του πλοίου ή τοπική; Έψαξα χθες το βράδυ στο google earth αλλά δε φάνηκε τίποτα στο σημείο αυτό.
    ΄
    Θα χαρώ και γω βέβαια όπως και οι υπόλοιποι φίλοι να μοιραστείς τις εντυπώσεις σου μαζί μας. Και πάλι σ' ευχαριστούμε πολύ!
    Στην Κωνσταντινουπολη φτασαμε την προβλεπομενη ωρα(οσοι ηθελαν βγηκαν με λαντζες,μαζι και εγω γιατι με περιμενε νοικιασμενο αυτοκινητο)αλλα δεν υπηρχε χωρος να δεσει το πλοιο...ηταν πολλα τα κρουαζιεροπλοια.
    Τελικα εδεσε στις 7 το απογευμα.
    Η πλωτη εξεδρα ηταν ντοπια και πολυ εξυπηρετικη θα ελεγα!!!
    Στην Πατμο και την Σαντορινη βγηκαμε με τον ιδιο τροπο αλλα χωρις εξεδρα.
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

Σελίδα 12 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 2101112131422 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας