Σελίδα 13 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 121 έως 130 από 425

Θέμα: Celestyal Crystal [Cristal Siljia Opera, Superstar Taurus, Leeward, Sally Albatross]

  1. #121

    Προεπιλογή

    Σ' ευχαριστώ για την τόσο γρήγορη απάντηση σου, αλλά και για τα σχόλια σου.

    Η εξέδρα αυτή μου έκανε πολύ εντύπωση. Απορρώ πράγματι που δεν έχουν δημιουργηθεί τέτοιες στην Σαντορίνη, για να μπορούν να αποεπιβιβάζονται ευκολότερα οι επιβάτες ελείψει λιμενικών υποδομών.

    Οι φίλοι μας οι Τούρκοι μας βάλαν τα γυαλιά σ΄αυτον τον τομέα (και στο Κουσάντασι ο λιμένας φαίνεται σε άριστη κατάσταση).

    Θα συμφωνήσω μαζί σου οτι οι τιμές των ποτών στο πλοίο είναι αρκετά υψηλές. Ειδικά για έναν ξένο ο οποίος σε άλλη εταιρία θα τα είχε free. Πχ. στα AIDA.

    Υπήρχε στο πλοίο δυνατότητα φαγητού επι 24ωρου βάσεως; Κάποιο μπουφέ;

    Για τις εκδρομές μπορώ να σε παρηγορήσω πως οι τιμές είναι φυσιολογικές. Όταν επισκέφτηκα το 2005 την Πόλη (όχι με κρουαζιέρα) οι εκδρομές που πρόσφερε το ξενοδοχείο τόσο είχαν πάνω κάτω.

    Πάντως απ΄οτι κατάλαβα το highlight της κρουαζιέρας είναι η Κωνσταντινούπολη?!

  2. #122
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΩΡΙΩΝ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπήρχε στο πλοίο δυνατότητα φαγητού επι 24ωρου βάσεως; Κάποιο μπουφέ;
    Πάντως απ΄οτι κατάλαβα το highlight της κρουαζιέρας είναι η Κωνσταντινούπολη?!
    Δεν ειχε φαγητο ολο το 24ωρο αλλα τοσο φαγητο πρωι-μεσημερι-βραδυ και ενδιαμεσα σνακς το απογευμα και τα μεσανυχτα ηταν υπερ αρκετο.
    Σιγουρα το highlight ειναι η Κωνσταντινουπολη γι αυτο υπαρχει και η διανυκτερευση εκει,αν και 26 ωρες για επισκεψη στην Πολη δεν αρκουν.
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

  3. #123

    Προεπιλογή

    Σίγουρα δεν αρκούν. Εδώ εμένα δε μου έφτασαν τότε 6 μέρες... !
    Και θέλω πολύ να ξαναπάω. Απο θαλάσσης βέβαια είναι μια ιδιαίτερη εμπειρία πιστέυω. Ειδικά την ώρα που φτάνει το πλοίο... ο πλούς μέσα απο τον Ελλήσπονδο και την θάλασσα του Μαρμαρά, μέχρι τον Βόσπορο θα είναι κάτι το μοναδικό! Θα την έβγαζα όλη την ώρα στο κατάστρωμα με την φωτογραφική!

  4. #124
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Λέρος
    Μηνύματα
    905

    Προεπιλογή

    Πολύ όμορφη φωτογραφία, και από εμένα ΠΟΛΛΕΣ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ απο το ΙΔΙΟ ΛΙΜΑΝΙ

  5. #125

    Προεπιλογή

    Καλημερα σας,
    Μολις εχθες γυρισα απο την κρουαζιερα με το Κρισταλ και σκεφτηκα να σας γραψω και εγω την γνωμη μου.....

    Οπως θα ξερεται ειχαμε ενα ατυχημα στον Πηραια και αντι για 5 το απογευμα ξεκινησαμε για Κωνσταντινουπολη στις 1 το βραδυ και φτασαμε Σαββατο το βραδυ.
    Ολες οι εκδρομες ακυρωθυκαν και μονο λιγοι βγηκαν το ιδιο βραδυ που φτασαμε.
    Την επομενη μερα εμεινε μεχρι το απογευμα αλλα δυστιχως ολα τα μαγαζια(και τα περισοτερα στην μεγαλη αγορα) ηταν κλειστα.Πραγμα που με στεναχωρισε αρκετα γιατι ως νεα κοπελα ηθελα να κανω και ψωνια........

    Για ολη αυτη την ταλαιπορια και αργοπορια η Λουις μας προσφερε δωρεαν κοκτειλ..............

    Κατα τα αλλα καλα περασαμε, ωραιο φαγητο ειχε, πολλες δραστηριοτητες, αριστη εξυπηρετηση οπως σας τα ειπε ο φιλος πιο πανω......
    Φυσικα δεν ηταν και Στελα Σολαρις αλλα απο οτι ακουσα ειναι το καλυτερο πλοιο της Λουης που υπαρχει αυτη την στιγμη.

  6. #126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mastrovasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πραγματικά απίστευτο το τι μετασκευή έχει δεχθεί αυτο το καράβι..
    Στην περίπτωση του Sally Albatros - Cristal o όρος μετασκευή δεν είναι ο πλέον δόκιμος, αφού στην ουσία το πλοίο ανακατασκευάστηκε και δεν μετασκευάστηκε.

    Μετά την καταστροφή από την φωτιά που υπέστη, το πλοίο χαρακτηρίστηκε ως TOTAL LOSS. Το μόνο που συνδέει το Albatros με το Cristal είναι η γάστρα του πλοίου πανω στην οποία κτιστήκαν εξ αρχής όλες οι υπερκατασκευές που υπάρχουν αυτή τη στιγμή στο πλοίο.

    ¶ρα δεν μιλάμε για μετασκευή, αλλά για ένα καινούργιο στην ουσία πλοίο που ''χτίστηκε'' πάνω σε μία ''παλιά'' γάστρα.

  7. #127
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Xθές στον Πειραιά, αποπλέοντας.

    DSC02364.JPG
    DSC02368.JPG

  8. #128
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από girl_from_gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σας,
    Οπως θα ξερεται ειχαμε ενα ατυχημα στον Πηραια και αντι για 5 το απογευμα ξεκινησαμε για Κωνσταντινουπολη στις 1 το βραδυ και φτασαμε Σαββατο το βραδυ.
    Ολες οι εκδρομες ακυρωθυκαν και μονο λιγοι βγηκαν το ιδιο βραδυ που φτασαμε.
    Την επομενη μερα εμεινε μεχρι το απογευμα αλλα δυστιχως ολα τα μαγαζια(και τα περισοτερα στην μεγαλη αγορα) ηταν κλειστα.Πραγμα που με στεναχωρισε αρκετα γιατι ως νεα κοπελα ηθελα να κανω και ψωνια....
    girl_from_gr...σταθηκες πολυ ατυχη γιατι εχασες στην Πολη τις καλυτερες ωρες.
    Οι 26-27 ωρες που μενει το πλοιο εκει ειναι πολυ λιγες και εσυ δεν πρεπει να εμεινες παραπανω απο 18...αν αφαιρεσουμε και τον υπνο δεν προλαβες να δεις σχεδον τιποτα!!!
    Ευχομαι να σου δοθει η ευκαιρια να ξανακανεις το ταξιδι αυτο γιατι αξιζει τον κοπο.
    Και μην ξεχνας, θελουμε....πολλες photos!!!
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

  9. #129

    Προεπιλογή

    καλημερα και απο εμενα.φιλε πολυ καλη η ξεναγηση σου και πολυ ομορφο το cristal .αν και σταθηκε αφορμη να καθηστερισουμε την αναχωρηση για τις διακοπεσμας μετα το ατυχημα που ειχε με το lissos.μου εδωσες ηδεα για τη δικη μου κρουαζιερα που θα κανω με το valor της καρνιβαλ στην καραιβικη τον ιανουαριο.μηπως ξερεις πιος ειναι καπετανιος στο cristal;

  10. #130
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νίκαια-Πειραιάς
    Μηνύματα
    171

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν γνωριζω τον καπετανιο του Cristal.
    Παντως σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια και μην ξεχασεις...περιμενουμε αφιερωμα απο το Valor.
    [URL="http://www.travelchat.gr"][B][SIGPIC][/SIGPIC][/B][/URL]
    [B][url]www.travelchat.gr[/url][/B]

Σελίδα 13 από 43 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας