Σελίδα 2 από 27 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 266

Θέμα: Jetferry 1 [Express Ionion, Berlin Express, Gomera Jet, Kattegat]

  1. #11
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Μηνύματα
    852

    Προεπιλογή

    #10
    18-02-08, 09:49
    captain 83
    Ναύτης
    Εγγραφή: 29-05-2007
    Μηνύματα: 151



    Εγώ που ταξίδεψα το καλοκαίρι μαζί του δεν είδα να έχει τα χάλια του. Και το πλήρωμα έκανε φιλότιμες προσπάθειες να το διατηρεί καθαρό. Οι εξωτερικοί χώροι του είναι αυτοί που θέλουν συμμάζεμα.
    Και εγώ ταξίδεψα το Καλοκαίρι. Μιά χαρά μου φάνηκε.

  2. #12

    Προεπιλογή

    Μήπως γνωρίζει κανείς φίλος τον λόγο που το φουγάρο (ψεύτικο φυσικά) του πλοίου είναι τόσο ακαλαίσθητο ?

    Βλέποντας το στο λιμάνι πριν λίγο καιρό πίστευα ότι πρόκειται για κάποια προσθήκη που θα κλεινότανε, αλλά βλέποντας την φώτο του φίλου Tsentzos το θυμήθηκα, και ανατρέχοντας στο FAKTA διαπίστωσα ότι ήταν πάντα έτσι, από την κατασκευή του πλοίου.

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Piraeus Port
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    Μιας και το ανεφεραι ο φιλος Espresso Venezia, εγω προσωπικα δεν ειχα προσεξει ποτε οτι ειναι ψευτικη η τζιμινιερα, μονο και μονο για τον λογο του οτι δεν το παρατηρισα, ασχετος αυτο εχω να πω και εγω με τη σειρα μου οτι συμφονω απολυτα μαζι σου φιλε Espresso, και πιστευω οτι θα ηταν καλυτερο [εμφανησιακα] με μια τζιμινιερα τυπου Aqua Jewel σε μικροτερο μεγεθος

  4. #14

    Προεπιλογή

    Εμενα παλι να σας πω δεν με χαλαει και πολυ. Ουσιαστικα ειναι ο ιστος του πλοιου καμουφλαρισμενος, αν ηταν σκετος θα ηταν πολυ χειροτερος. Απο την αλλη μην ξεχνατε οτι μπορει μια αλλου ειδους ψευτικη τσιμινιερα να ταιριαζει περισσοτερο οπως λετε, αλλα και το βαρος της μπορει να ηταν ισως μεγαλυτερο. Ενα ταχυπλοο αποφευγει κατι τετοια περιττα βαρη...

  5. #15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως γνωρίζει κανείς φίλος τον λόγο που το φουγάρο (ψεύτικο φυσικά) του πλοίου είναι τόσο ακαλαίσθητο ?
    Αγαπητέ espresso, την επόμενη φορά που θα κατέβεις στο λιμάνι του Πειραιά, παρατήρησε καλύτερα το φουγάρο, μπορεί στο ενδιάμεσο διάστημα να φύτρωσε καμμία εξαγωγή καυσαερίων...Τα φαινόμενα μπορεί και να απατούν από την μία πλευρά μόνο.

  6. #16
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    και το jetferry μεταφερθηκε λιγο πιο μπροστα απο την θεση που το ειχαμε συνηθισει,ακριβως μπρoστα απο τα γραφεια της hellenic seaways.o λογος οπως εχει αναφερθει και στο forum απο φιλους ειναι η εκβαθυνση του λιμανιου στο σημειο που ηταν δεμενο μεχρι τωρα
    Συνημμένο Αρχείο 3446
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scoufgian : 09-12-2010 στις 16:08

  7. #17

    Προεπιλογή

    Παντως εκει, κολλητηλικι με την προβλητα εχει εδω και χρονια το Jetferry I, δεν την αποχωριζεται με τιποτα. Παλια θυμαμαι ηταν η αγαπημενη προβλητα του Highspeed 4. Περα απο αυτα, η εκβαθυνση του λιμανιου ειναι απαιραιτητη, γαιτι εδω και χρονια οι επεικαθησεις στον πυθμενα του λιμανιου ειναι πολλες και δημιουργουν αρκετα προβληματα στα βαπορια.

  8. #18
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Κατά τις 15 του Μάρτη αναμένεται η άνοδος στις Σποράδες.

  9. #19
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Kαι εντός της εβδομάδας ο δεξαμενισμός του στην Αυλίδα.

  10. #20
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    12 Μαρτίου ξεκινάει δρομολόγια από Βόλο προς τις Βόρειες Σποράδες το Τζετ Φέρρυ 1, αντικαθιστώντας το Εξπρες Σαντορίνη.

Σελίδα 2 από 27 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας