Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 6 από 6

Θέμα: Best Captain In GREEK CHARTER YACHTS

  1. #1

    Thumbs up Best Captain In GREEK CHARTER YACHTS

    Anaferetai onomata kapetanaiwn pou einai sta charteradika kotera me vash:

    1.Manouvra
    2.Epikoinwnia me pelates
    3.Kalos sta ka8hkonta tou san ploiarxos
    4.Programma Taksidiou
    5.Meres
    6.Range apo thn vash tou skafous
    7.Gnwstos ston xwro tou
    8.(oti allo 8elete)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SantaClaus : 30-11-2007 στις 01:49
    [B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]I 'm coming to town...[/COLOR][/FONT][/B]

  2. #2

    Προεπιλογή

    Κατ'αρχην φιλε santa
    welcome on board

    1)Θα ηθελες να κανεις ποιο συγκεκριμενο το ερωτημα σου?
    Θελεις απλα να αναφερουμε καποια ονοματα απλα η' θελεις μια αναλογη ψηφοφορια οπως στα τοπικ της ακτοπλοιας για δημοφιλεστερο πλοιαρχο με βαση τα κριτηρια που εχεις γραψει?

    2)Επισης τα κριτηρια που εχεις βαλει ειναι λιγο δυσκολα πιστευω να απαντηθουν απο τα μελη του φορουμ και αυτο γιατι δεν μπορεις να ξερεις αν δεν εισαι μεσα σε ενα σκαφος πως ειναι ο καθε καπετανιος στην επικοινωνια του με τους πελατες,αν βγαζει καλα προγραμματα ταξιδιου η' αν εχει πολλες μερες η' λιγες.

    Οι απ'εξω μπορουν να τον βαθμολογησουν μονο εαν τον εχουν δει σε μανουβρες,εαν τον γνωριζουν προσωπικα,εαν εχουν ταξιδεψει μαζι του,εαν εχουν ακουσει κατι πως ειναι στα καθηκοντα του στο σκαφος σαν πλοιαρχος η αν ειναι γενικοτερα γνωστος στον χωρο.

    Θα σου προτεινα να το αφησεις το ερωτημα λιγο πιο γενικο οπως ειναι και στην ακτοπλοια δηλαδη απλα να ρωτας ποιος ειναι ο πιο δημοφιλης πλοιαρχος στα charter yachts για το 2007 παραδειγμα.

    αν και παλι θα ηταν λιγο αστοχο διοτι βγαζεις εκτος τους καπετανιους που ειναι σε ιδιωτικα σκαφη που μπορει να ειναι αναλογα καλοι στην δουλεια τους με εναν των επαγγελματικων.

    Ισως να το εκανες ο ποιο δημοφιλης πλοιαρχος στα yachts για το 2007.(ενα παραδειγμα).

    Τελος θελω να σου πω οτι το ερωτημα σου σαν ιδεα ειναι πολυ καλο απλα ειναι λιγο πιο δυσκολο γιατι οι καπετανιοι τις ακτοπλοιας τυγχανουν καλος η' κακος περισσοτερης δημοσιοτητας και προβολης απο εναν καπετανιο σε yacht και αυτο κανει πιο ευκολο το εργο το δικο μας για να ψηφισουμε γιατι ολο και καποιος εχει κανει 5 ταξιδια μαζι τους,καποιος εχει μπαρκαρει μαζι τους,καποιος εχει κατσει και εχει δει μανουβρα τους,καποιος εχει διαβασει περιοδικα που ασχολουνται με τον κλαδο ενω δεν γινεται το ιδιο με τους πλοιαρχους των γιωτ κλπ κλπ.Επισης τα μελη του φορουμ που ασχολουνται πιο πολυ με τα γιωτ ακομα ειναι λιγα ωστε να μπορουν να εχουν αρκετοι αποψη.

    Θα προτεινα να ξανα βαλεις το ερωτημα με αλλη μορφη και απανταμε μετα.

    Τα λεμε.
    Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την

  3. #3

    Thumbs up Dimofilesteros kapetanios sta YACHTS 2007

    Thank you gia to kalosorisma.

    San palios pou eisai tou forum 8a akolou8hsw tis sumboules sou kai 8a anadiatipwsw to Topic mou

    Prepei omws na tonisw oti kai o xwros twn yachts prepei na anaptux8ei apo pleuras "dhmosiothtas". Eutuxws to gnwsto periodiko ths aktoploias pou einai eurews gnwsto kanei prospa8eies anadikshs tou kladou autou parousiazontas ar8ra gia ta M/Y WHITE KNIGHT kai VEGA kai as elpisoume oti 8a sunexisei kai me alla...

    As ginei loipon to 8ema tis sizitisis DIMOFILESTEROS KAPETANIOS STA YACHTS 2007.

    (analoga me oti exete akousei h dei)
    [B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]I 'm coming to town...[/COLOR][/FONT][/B]

  4. #4

    Προεπιλογή

    Ως προς την πρωτη παρατηρηση σου οπως και εσυ σιγουρα θα γνωριζεις δεν ειναι το μονο περιοδικο που ασχολειται με τον χωρο αυτο αλλα και πολλα αλλα ακομα.

    Θα συμφωνησω μαζι σου οτι και αυτος ο χωρος πρεπει να ''ακουστει'' γενικοτερα γιατι ειναι αξιολογος και ταχυτητα αναπτυσομενος.

    Στο ερωτημα σου θα απαντησω αφου πρωτα σου πω οτι τα δικα μου κριτηρια ως προς την ψηφο ειναι διαφορετικα απ'οτι για εναν ακτοπλοο πλοιαρχο.

    αν θες μπορω σε αλλο μυνημα να σου πω και ποιες ειναι οι κατα την αποψη μου διαφορες.

    Στο θεμα μας τωρα....

    Εγω θα ψηφισω τον καπτα ΝΙΚΟ ΔΕΜΕΡΤΖΗ και τον καπτα ΚΥΡΙΑΚΟ απο το whispers που δυστηχως δεν θυμαμαι το επιθετο του
    Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την

  5. #5
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Πολυ καλη η ιδεα για να ακουστουν και ονοματα που δεν ξερουν καποιοι που πρεπει την αξια τους, αλλα εχουν τους δυσκολοτερους κριτες,τους συναδελφους τους.
    1. Καπτ.Γιωργο ΜΟΥΣΕΡΗ
    2. Καπτ.Μανουσο ΠΑΝΙΤΣΑ
    ...απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας...

  6. #6

    Προεπιλογή

    Αξίζει να αναφέρουμε έναν σημαντικό πλοίαρχο στον χώρο του yachting τον cpt. Γιάννη Βατίστα.
    Φιλοτίτισσά μου,γίνε ποιά δικιά μου κι από τα όνειρα μου μην μου φύγεις πιά..Μια μικρή από το Φιλότι που δεν είναι ότι κι ότι μου έχει κάψει την καρδιά μου και θα τρελαθώ....

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας