Σελίδα 2 από 112 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 1118

Θέμα: Θεολόγος Π [Theologos P, Ferry Kochi]

  1. #11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cortomaltese Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πολυ ωραιο γιαπωνεζικο βαπορι του Παναγιωτακη τελειωνει την μετασκευη του στο Περαμα και αν ολα πανε καλα θα μπει αντικατασταση του ΑQUA JEWEL τελος Ιανουαριου στη γραμμη με απογευματινο απο Ραφηνα και Πρωι απο Μυκονο. Πλοιαρχος αναλαμβανει ο Παριανος καπτα Μακης Σκιαδας οποτε λυνονται επιτοπου πολλα προβληματα. Αναμενεται να κανει θραυση καθοτι βαπορας με τα ολα του, μονο κακο οι λιγοι εσωτερικοι χωροι και το πολυ μεγαλο γκαραζ (για το καλοκαιρι δεν ειναι καθολου μεγαλο)
    γνωριζουμε ποτε θα μπει το πλοιο στη γραμμή?

  2. #12
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    625

    Προεπιλογή

    Μάλλον 17-20 Μαρτίου.

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εγώ ξέρω 18/3 άρα κάπου εκεί είναι και η οριστική ημέρα δρομολόγησης

  4. #14

    Προεπιλογή

    παιδιά ευχαριστώ πολυ για την ενημέρωση.

    εσείς έχετε σχέση με τη ναυτιλία?

  5. #15
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Στόχος της εταιρείας είναι του χρόνου να διπλώσει την γραμμή .
    ακόμη δεν είναι γνωστό αν θα πηγαίνει μόνο ¶νδρο Τήνο Μύκονο ....

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Εγώ πάλι βλέπόντας και κρίνοντας από τη μετασκευή που έχει γίνει, νομίζω ότι το πλοίο πάλι λίγο σαν πειραματόζωο στη Ραφήνα. Τεράστιο γκαράζ που είναι ανούσιο τους χειμερινούς κυρίως μήνες και μικρό πρωτόκολο επιβατών που είναι και το ζητούμενο στην εν λόγω γραμμή. Πιστεύω πως αν πάει καλά (που μακάρι να πάει καλά) ίσως γίνουν του χρόνου κάποιες μετατροπές ακόμα. Αν πάλι δεν πάει καλά, το βλέπω να μαζεύει τα μπογαλάκια του και να πηγαίνει σε γραμμή που θα χρειάζεται γκαράζ. Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί στόχος μιας εταιρίας που δεν έχει ξανασχοληθεί με άλλη γραμμή πέραν της πορθμιακής Ηγουμενίτσα - Κέρκυρα να είναι να διπλώσει τη γραμμή της Ραφήνας και μάλιστα από τηξ στιγμή που το πλοίο της δεν έχει καν ξεκινήσει. Για αρχή θα έχει κόντρες με το ΑΚΟΥΑ (γιατί είτε μας αρέσει είτε όχι ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΥ και ΠΗΝΕΛΟΠΗ πλέον δεν μπορεί κανένα πλοίο να τα τρομάξει). Αν μείνει και το ΑΚΟΥΑ του χρόνου τότε πέμπτο πλοίο είναι μια τεράστια υπερβολή και κατά τη γνώμη μου καταδικασμένη κίνηση για την εταιρία που θα το κάνει. Εγώ το μόνο που εύχομαι για αρχή είναι αφενός το πλοίο να είναι καλοτάξιδο και αφεταίρου να έχει τα στάνταρ πολυτέλειας και ασφάλειας που έχουν και τα άλλα πλοία της εταιρίας (ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Π και ΠΛΑΤΥΤΕΡΑ).

  7. #17

    Προεπιλογή

    κακα τα ψεματα SUPERFERRY II & PINELOPI A στους χώρους δεν υπάρχοθν πλέον στη γραμμή.

    και οπως ακριβώς λέτε η γραμμή δεν εχει ανάγκη τόσο από πλοία με γκαράζ όσο από χώρους για επιβάτες (σαλόνια). Βλέπουμε συνέχεια τι γίνεται με τις πλαστικές καρέκλες στα deck στη καλοκαιρινή περίοδο ...

    Ποιό ειναι το 5ο καράβι που λέτε της γραμμής?

  8. #18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kassandra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιό ειναι το 5ο καράβι που λέτε της γραμμής?
    Έξι θα είναι τα πλοία της γραμμής: Superferry, Πηνελόπη, ¶κουα, Highspeed, Seajet και Θεολόγος.

    Δύσκολα τα πράγματα, , γιατί όλοι θα γεμίσουν Ιούλιο και Αύγουστο, τους υπόλοιπους μήνες όμως??

  9. #19

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έξι θα είναι τα πλοία της γραμμής: Superferry, Πηνελόπη, ¶κουα, Highspeed, Seajet και Θεολόγος.

    Δύσκολα τα πράγματα, , γιατί όλοι θα γεμίσουν Ιούλιο και Αύγουστο, τους υπόλοιπους μήνες όμως??
    καλά highspeed & seajet τα θεωρω υπερβολή να ύπάρχου και τα δυο χειμώνα στη γραμμή

    τα παιδια αυτού τοθ φόρουμ εχετε όλοι σχεση με τη ναυτιλία?

  10. #20
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή σύνθεση forum

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kassandra Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα παιδια αυτού τοθ φόρουμ εχετε όλοι σχεση με τη ναυτιλία?
    τυχαία έπεσα στην ερώτησή σου, καλύτερα θα ήταν να την έθετες σε κάποιο σημείο γενικής συζήτησης που το παρακολουθούν όλοι. Απαντώντας (έστω και εκτός θέματος - admins, μεταφέρετέ την κατά βούληση), θα έλεγα ότι οι περισσότεροι έχουν σχέση με ποικίλους τομείς της ναυτιλίας, μερικοί όμως, όπως και εγώ, απλά έχουν κάποια σχέση με τα πλεούμενα, τα ταξιδέματα ή τις θαλάσσιες δραστηριότητες, οπότε αισθάνονται κοντά στη ναυτιλία από την δική τους οπτική γωνία. Νομίζω ότι μόλις βρείς χρόνο να φυλλομετρήσεις τα θέματα (είναι πολλά η αλήθεια είναι) θα αποκτήσεις σαφέστερη εικόνα για τη σύνθεση του forum.

Σελίδα 2 από 112 ΠρώτηΠρώτη 12341252102 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας