Σελίδα 3 από 112 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 1118

Θέμα: Θεολόγος Π [Theologos P, Ferry Kochi]

  1. #21

    Red face

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από jerry_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    τυχαία έπεσα στην ερώτησή σου, καλύτερα θα ήταν να την έθετες σε κάποιο σημείο γενικής συζήτησης που το παρακολουθούν όλοι. Απαντώντας (έστω και εκτός θέματος - admins, μεταφέρετέ την κατά βούληση), θα έλεγα ότι οι περισσότεροι έχουν σχέση με ποικίλους τομείς της ναυτιλίας, μερικοί όμως, όπως και εγώ, απλά έχουν κάποια σχέση με τα πλεούμενα, τα ταξιδέματα ή τις θαλάσσιες δραστηριότητες, οπότε αισθάνονται κοντά στη ναυτιλία από την δική τους οπτική γωνία. Νομίζω ότι μόλις βρείς χρόνο να φυλλομετρήσεις τα θέματα (είναι πολλά η αλήθεια είναι) θα αποκτήσεις σαφέστερη εικόνα για τη σύνθεση του forum.
    είναι γεγονός ότι τη σελίδα αυτή τη βρήκα εντελώς τυχαία. έψαχνα στο google να βρω πληροφορίες για το εν λόγω πλοίο και είδα τη σελίδα. δεν εχω μπεί στο forum για να δω περαιτέρω. κάποια στιγμή θα μπω.

    πάντως σ΄ευχαριστώ και συγνώμη που ήμουν off topic

  2. #22

    Προεπιλογή

    file niko to ploio tis androu einai etoimo apo 25/3 dromologia
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  3. #23
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    file niko to ploio tis androu einai etoimo apo 25/3 dromologia
    Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση....
    πιστεύεις ότι θα πάει και Νάξο ???

  4. #24

    Προεπιλογή

    oxi niko an kai prospathisa poly kai ego kai o mykoniatis praktoras oxi telika giati ekane kai nea agora apo iaponia o panagiotakis kai tha valei ayto kai tha to onomasei kai APOLLONAS................

  5. #25

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ekane kai nea agora apo iaponia o panagiotakis kai tha valei ayto kai tha to onomasei kai APOLLONAS................
    και μας το λες έτσι?????
    ποιο πλοίο πήρε? θα προλάβει την καλοκαιρινή περίοδο?

  6. #26
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Νάξο - Άνδρο
    Μηνύματα
    4.998

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    oxi niko an kai prospathisa poly kai ego kai o mykoniatis praktoras oxi telika giati ekane kai nea agora apo iaponia o panagiotakis kai tha valei ayto kai tha to onomasei kai APOLLONAS................

    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΓΗ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΑΠΟ ΠΛΟΙΑ...

  7. #27
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    file niko to ploio tis androu einai etoimo apo 25/3 dromologia
    Της Θεοσκεπάστου δηλαδή....
    Θα πάει μήπως και στη Χώρα όπως έκαναν παλιότερα το Superferry II και η Πηνελόπη Α?

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Το πλοίο είναι φοβερό εσωτερικά απο μία επίσκεψη που έκανα. Ακόμα έχει αρκετή δουλεία και χρειάζετε αρκετό κόσμο να δουλέψει έστε να μήν καθηστερίσει. Η γέφυρα είναι υπέροχη και ευτυχώς άφησαν τα πλωριά μπαλκονάκια για εμάς τους θαλασσόφιλους! Δέν ξ'ερω τι ταχύτητα έποιασε στο δοκιμαστικό, αλλα απο την Ιαπωνία που ήρθε και με προσπέρασε, έπιανε τα 19,5. Κατ' εμέ θα είναι το γρηγορότερο και ποιό αξιόπιστο της γραμμής αφού τα υπόλοιπα είτε είναι ποιό αργά είτε (αν και έχουν ίσως ίδια ταχύτητα) λόγω ηλικίας θα υποφέρουν απο την πίεση του σχεδόν καινούργιο Θεολόγου

  9. #29
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά ας προσγειωθούμε λίγο!
    Δεν λέω, ως μόνιμος χρήστης της γραμμής χαίρομαι αφάνταστα που μπαίνει νέο αίμα. Αλλά πως δίνουμε χαρακτηρισμούς του στυλ: Πλοίο της ¶νδρου... και πως λέμε ότι είναι το γρηγορότερο και ακόμα χειρότερα το πιο αξιόπιστο ή ότι τα άλλα θα υποφέρουν τη στιγμή που δεν έχει καν ξεκινήσει;
    Το ΘΕΟΛΟΓΟΣ έπιασε στα δοκιμαστικά 19,7 (για όσους τυχόν δεν το γνωρίζουν τα δοκιμαστικά γίνονται με το πλοίο άδειο) και το ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΡΥ σε ταξίδι μου προ 3 ημερών με φουλ γκαράζ και καμιά 600αρα επιβάτες έπιασε 19,9 (με μέση ταχύτητα 19,3). Πως βγαίνουν αυτά τα αυθέραιτα συμπεράσματα λοιπόν; Μακάρι να ξεκινήσει (που το περιμένουμε από τον Ιανουάριο) να πάει καλά, να σκίσει και τότε κι εγώ μαζί σας. Αλλά ας μην προτρέχουμε.
    Και κάτι ακόμα: Πλοίο της ¶νδρου ήταν είναι και θα είναι το ΣΟΥΠΕΡΦΕΡΥ είτε μας αρέσει είτε όχι. Και λόγω σκαριού και λόγω πλοιαρχίας...

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Μπορεί ένα πλοίο 32 ετών να συναγωνιστεί ενα 7 ? Εδώ το SFII πέρισυ υπέφερε απο πολλές βλάβες και η Πηνελόπη μόνο για βαπόρι του 2007 δέν είναι! Θύμωνα με τον ADAC που το έβγαζε τελείως μπάχαλο αλλα σε πρόσφατο ταξίδι μου, δικαιολόγησα πλήρως τους Γερμανούς! Το Θεολόγος είναι ένα πλοίο που θα φέρει νέα στάνταρντ στη γραμμή. Καλές οι συναισθηματικές αξίες, αλλα εδώ υπάρχει και ο αντικειμενισμός!

Σελίδα 3 από 112 ΠρώτηΠρώτη 123451353103 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας