Σελίδα 19 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 9171819
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 181 έως 188 από 188

Θέμα: Χιόνη [Σκύρος - Chioni, Skyros]

  1. #181

    Προεπιλογή

    Είναι φωτογραφημένο από την ΑΕΝ Κύμης και επειδή δεν έχουν αρχίσει ακόμα τα έργα επέκτασης του λιμανιού , είναι τέλη 60 , αρχές 70 .

  2. #182

    Προεπιλογή

    Το Σκυρος στην Σκυρο καρτ ποσταλ στο ebay

    http://www.ebay.com/itm/GREECE-SKYRO...0AAOSwB09YRZr2

  3. #183

    Προεπιλογή

    Εχω μια υποψία ότι το Σκύρος είναι φωτογραφημένο στο Πατητήρι Αλονήσσου και όχι στην Λιναριά , γιατί εκεί έδενε αλλιώς . Εψαξα το θέμα και η φωτό στην σελίδα 5 του θέματος , μάλλον ενισχύει την σκέψη μου .

  4. #184

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από basi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω μια υποψία ότι το Σκύρος είναι φωτογραφημένο στο Πατητήρι Αλονήσσου και όχι στην Λιναριά , γιατί εκεί έδενε αλλιώς . Εψαξα το θέμα και η φωτό στην σελίδα 5 του θέματος , μάλλον ενισχύει την σκέψη μου .
    Eπειδη με ξερεις φιλε basi πατητηρι δεν ειναι.Αν πας πιο πισω εχω φωτο μεταγενεστερη που η διαμορφωση δεν ειναι ιδια,ακομα και μετα την προσθηκη του ντοκου το 1976.Τις Λινιριες δεν τις ξερω να σου πω

  5. #185

    Προεπιλογή

    H Λιναρια ειναι, στα δεξια της καρτποσταλ επανω στο λοφακι βλεπουμε και το εκκλησακι του Αγιου Νικολαου

  6. #186

    Προεπιλογή

    Δεν την ξέρω την Σκύρο καλά , αν και έχω πάει καμιά 10αριά φορές και προφανώς δεν θυμάμαι τις αλλαγές της .

    Αλλά με μπέρδεψε το σημείο που έδεσε το πλοίο σε σχέση με την φωτό της σελίδας 5 που μιλάει για την πρώτη προσέγγιση του στο νησί .

    Ακόμα το σημείο του δρόμου που στρίβει το λεωφωρείο μοιάζει πολύ με το Πατητήρι ...

    Αλλά δεν επιμένω βέβαια .

  7. #187

    Προεπιλογή

    Σκυρος στην Σκοπελο.

    Σκυρος.jpg

    Απο το Ebay

  8. #188

    Προεπιλογή

    Όπως μας είχε πληροφορήσει παλαιότερα ο φίλος skopelitis,

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από skopelitis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα φίλοι του Forum. Δυστυχώς, αλλά έγκυρα θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι το αγαπημένο μου ΣΚΥΡΑΚΙ καθώς και το ΚΑΠΕΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣ, διαλύθηκαν στην ΑΜΑΛΙΑΠΟΛΗ αρχές του χρόνου και τα σίδερα τους έχουν λιώσει σε μια από τις τοπικές Χαλυβουργίες.
    το ΧΙΟΝΗ (ΣΚΥΡΟΣ) διαλύθηκε τελικά μαζί με το ΚΑΠΕΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΙΙ) στο ναυπηγείο Κουρή στην Αμαλιάπολη Μαγνησίας. Στο equasis ως ημερομηνία - χρονολογία διάλυσης αναφέρεται ο Μάρτιος 2013 : "Broken Up (during 03/2013)".

Σελίδα 19 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 9171819

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας