Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 17

Θέμα: ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΑ ΣΤΕΚΙΑ

  1. #1
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΑ ΣΤΕΚΙΑ

    Είναι σαφές πως εδώ και χρόνια διάφορα καταστήματα τα έχουμε αποτυπωνένα στο μυαλό μας σαν τα πλεον κατάλληλα ιστιοπλοϊκά στέκια. Ας βάλουμε σε αυτό εδώ το thread καταστήματα τα οποία είναι παραδοσιακά Ιστιοπλοϊκά στέκια ή και καταστήματα που πιθανόν να πληρούν τις προϋποθέσεις να γίνουν.
    Δεκτά όλα τα είδη καταστημάτων... (ταβέρνες, καφέ, ρούχα κλπ κλπ)
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  2. #2
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή SKIPPERS

    Θα κάνω τη ν αρχή με το θρυλικό SKIPPERS. ¶ραγε πόσες συζητήσεις έχουν γίνει εκεί, πόσες τακτικές έχουν βελτιωθεί...πόσα skipper`s meeting...

    Το Skipper's είναι ένα καφέ σνακ μπαρ το οποίο έχει γίνει στέκι για τους δημότες του Παλιού Φαλήρου εδώ και περίπου δύο δεκαετίες. Αν και βρίσκεται μόλις 5 λεπτά με τα πόδια απ'τη Ποσειδώνος, αξίζει τον κόπο να το επισκεφτείτε για ένα ποτό με φίλους το απόγευμα, ή ακόμα και το πρωί.

    Το πιο σημαντικό στοιχείο του Skipper's (εκτός απ'το φιλικό προσωπικό) είναι μακράν η διακόσμηση. Το βασικό κομμάτι του μπαρ είναι δίπλα ακριβώς στη Μαρίνα. Πρόκειται για ένα διεπίπεδο χώρο με ξύλινη επένδυση, που σε κάνει να αισθάνεσαι πως βρίσκεσαι σε καράβι. Υπάρχει πληθώρα τραπεζιών και η μουσική παίζει αρκετά δυνατά και ακούγεται σε όλο τον χώρο. Υπάρχει ακόμα και ένα πανί καραβιού το οποίο δένει κατάλληλα την ατμόσφαιρα.

    Το χειμώνα, μπορείτε να καθήσετε στον εσωτερικό χώρο, όπου υπάρχει τζάκι και πάνω του διάφορα ναυτικά αντικείμενα που μπορείτε να χαζέψετε. Σε όποια εποχή του χρόνου προτιμάτε, περάστε απ'το Skippers και καθήστε πλάι στα πλοία, ή στο μπαρ, για να απολαύσετε το αεράκι.

    Skipper's
    Μαρίνα Καλαμακίου

    ΠΗΓΗ: www.athens24.gr/
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  3. #3
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή Ας πάμε για φαγητό.Ψαροταβέρνα Μιχάλης στην Αυλίδα

    Μάλλον είναι η πιο όμορφη Ψαροταβέρνα που έχω πάει ποτέ. Δείτε το site της www.mixalis.gr .Εαν βρεθείτε προς Χαλκίδα μεριά και έχετε όρεξη για ψαρικά πηγαίντε στο Μιχάλη και θα με θυμηθείτε. Θα τρελλαθείτε από τη διακόσμηση, θα τρελλαθείτε από το φαγητό, από τις τιμές που είναι λογικές κλπ κλπ...






    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  4. #4
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα, η πόλη της Θεάς της Σοφίας!
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    Να ρωτήσω κάτι:
    Είσαστε βέβαιοι ότι αυτό που συμβαίνει εδώ δεν είναι δωρεάν διαφήμιση?

    Εαν για παράδειγμα κάποιος θεωρεί ότι η χι-ψι καφετέρια είναι απαράδεκτη, πανάκριβη, κακό σέρβις, αγενέστατοι, ή οτιδήποτε άλλο σχετικό, θα γράψει την γνώμη του ή θα αφήσει να διαφημίζεται κάποια επιχείρηση-ιστιοπλοϊκό στέκι?

    Κατά την γνώμη μου, άλλο να βάζει κάποιος μια διαφήμιση, άλλο να γίνεται έμμεση διαφήμιση και από την πίσω πόρτα να περνάει το μήνυμα...
    [url=http://www.disabledsailingholidays.com/home.htm][img]http://www.disabledsailingholidays.com/atoll4/atoll43.jpg[/img][/url]

    [url]www.sailing4all.com[/url]

  5. Προεπιλογή

    με την ιδια λογικη που καποιος συστηνει νομιζω οτι εξυπακουεται οτι καποιος αλλος μπορει να καταθεσει τις αντιρρησεις του.

  6. #6
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Η καλυτερη διαφημιση ειναι απο στομα σε στομα....Να ομως που αυτο παντα γινονταν αφου ειμαστε ιδιαιτερα ολοι μας ομιλιτικοι στο τι μας αρεσει και τι οχι....

    Ο καθενας εκφραζει την αποψη του!!!

    Δυστυχως οταν εχουμε προτινει κατι ..ειτε μαγαζι, ειτε ταινια, ειτε καταστημα ποτε ο ιδιοκτητης στον απλο κοσμο δεν δινει κατι....
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα, η πόλη της Θεάς της Σοφίας!
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    Εαν γράψω ότι το "BOURBOUTSALA CLUB" στο τάδε λιμάνι, είναι απαράδεκτο (κατά την γνώμη μου) γιατί είναι πανάκριβο, έχει άθλιο σέρβις, περίμενα μισή ώρα για να παραγγείλω, και μετά από 50 λεπτά σηκώθηκα να φύγω και δεν είχαν φέραι ακόμα το φραπόγαλο που παρήγγειλα, και όπως έφευγα μια αγενέστατη γκαρσόνα μου είπε πως δεν είχαν ραντεβού μαζί μου, κι έτσι το να περιμένω 50 λεπτά για να πιω έναν φραπέ ήταν φυσιολογικό... τι θα γίνει?
    Θα γίνω (πάλι) ο κακός, θα απειλούν με μηνύσεις για δυσφήμιση, κλπ.
    Στο "BOURBOUTSALA CLUB" επίσης μια άλλη φορά, με το που μου σερβίρανε την μπύρα, στάθηκε σαν μπάστακας η γκαρσόνα για να πληρωθεί, λες και είμαστε απατεώνες που θα σηκωθούν να φύγουν... Δήθεν έφευγε η γκαρσόνα, άλλαζε βάρδια, αλλά για όση ώρα κάτσαμε, ακόμα εκεί ήταν η γκαρσόνα...
    Τρίτη φορά, κέρασα καφέδες ένα ζευγάρι ξένους, τα παιδάκια τους πήρανε από ένα παγωτό, και πλήρωσα 48 ευρώ!!! 48 ευρώ μου έφθαναν να τους κεράσω φαγητό στον Μπάμπη, στην Αμφιθέας, όχι καφέδες στο "BOURBOUTSALA CLUB"!!!

    Γιατί πάω??? Διότι εκεί πήγαν οι πελάτες μου!!! Τι να έκανα?

    Εαν επιτρέπεται να δυσφημίσουμε κάποιο τέτοιο μαγαζί, ας το διαφημίσουμε κιόλας. Αλλά όσο λέμε καλά πράγματα, κανένας δεν ενοχλείται, όταν κάποιος γράψει την πικρή αλήθεια, όλοι απειλούνε.

    Η γνώμη μου είναι: Όχι στην τζάμπα διαφήμιση!!!

    ¶λλο να λέμε ότι το τάδε σκάφος μου άρσε γι αυτόν τον λόγο, ή το άλλο δεν μου άρεσε, και άλλο να στέλνουμε πελάτες στο Σκίππερς... ουπς, στο "BOURBOUTSALA CLUB" ηθελα να πω...

    [url=http://www.disabledsailingholidays.com/home.htm][img]http://www.disabledsailingholidays.com/atoll4/atoll43.jpg[/img][/url]

    [url]www.sailing4all.com[/url]

  8. #8
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    71

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mangos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά όσο λέμε καλά πράγματα, κανένας δεν ενοχλείται, όταν κάποιος γράψει την πικρή αλήθεια, όλοι απειλούνε.

    Η γνώμη μου είναι: Όχι στην τζάμπα διαφήμιση!!!
    Καλημέρα...

    δυστυχώς είναι ενα θέμα που θα το συναντήσεις σε όλα σχεδόν τα φορουμ...

    η δυσφήμιση είναι κάτι που διώκεται ποινικά και οι περισσότεροι θέλουν να καλύψουν τον κ..ο τους μη βρεθούν μπλεγμένοι...

    JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45" 2005 - "ELPIDA"
    [url]www.sailman.gr[/url]

  9. #9
    Εγγραφή
    Mar 2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.059

    Προεπιλογή

    Το να μιλησουμε για ενα μερος που μπορουμε να το καταταξουμε ως ενα απο τα ιστιοπλοικα στεκια, στο αν ειναι καλο η' και κακο φυσικα, ειναι ελευθερο!!!
    Διαφημηση δεν κανουμε αφου δεν μας δινουν χρηματικο ποσο για κατι τετοιο.
    Οχι στην πειρατεια της ελευθερης διαφημησης-δυσφημησης δεν ξερω αν υφισταται αφου ελευθερια αποψης εχουν ολοι....
    Η ζωή είναι ωραία!!!!

  10. #10
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα, η πόλη της Θεάς της Σοφίας!
    Μηνύματα
    898

    Προεπιλογή

    Εαν μπορούμε να πούμε αρνητικά-δυσάρεστα, τότε να λέμε και θετικά-ευχάριστα. Εαν η ελευθερία της γνώμης μας είναι τόση, όσο χαϊδεύουμε τα αυτιά όσων κρίνουμε, τότε αυτό είναι διαφήμιση, διότι δεν υπάρχει (ούτε μπορεί να υπάρξει) ο αντίλογος...
    [url=http://www.disabledsailingholidays.com/home.htm][img]http://www.disabledsailingholidays.com/atoll4/atoll43.jpg[/img][/url]

    [url]www.sailing4all.com[/url]

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας