Σελίδα 12 από 98 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 979

Θέμα: Νάξος [Naxos]

  1. #111
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Table 1. The search results for 7350507. ON LR/IMO ID Year Name Tons Change Starke Ref. Main Owner 7350507 7350507 1975 NAXOS 3985 V1975 #1225
    Μητσάρα...συμφωνώ.....αυτό δείχνει το Miramax.......απλά το γκούγκλιασα το ΙΜΟ του βάπορα και βρήκα αυτό.......αλλά δεν ξέρω αν είναι αληθές......γι'αυτό ζητάω την βοήθεια σας........
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  2. #112
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Equasis

    Εκτός από το equasis, για το οποίο o Leo μας έλεγε εδώ, θα κρατήσω μικρό καλάθι, διότι η ιστοσελίδα σου Γίωργο δεν αναφέρει τις πηγές της.

    Επίσης, ο Σουηδός έχει αρκετά λάθη και το Libao ίσως να μην ευσταθεί. Έτσι, μπορεί να παρουσιάζονται αρκετά λάθη. Να μην ξεχνάμε ότι έχουμε συζητήσει εκτενέστατα για την τύχη του πορτοκαλή Νάξος.

    Πριν από μήνες είχα επικεντρώσει τον ενδιαφέρον μου σε φωτογραφίες στα λιμάνια Zhanjiang, Beihai και γενικά στην περιοχή του Guangzhou (Κίνα). Οι προηγούμενες δημοσιεύσεις θα κατατοπίσουν τους τυμβωρύχους του πλοίου.
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  3. #113
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από paroskayak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός από το equasis, για το οποίο o Leo μας έλεγε εδώ, θα κρατήσω μικρό καλάθι, διότι η ιστοσελίδα σου Γίωργο δεν αναφέρει τις πηγές της.

    Επίσης, ο Σουηδός έχει αρκετά λάθη και το Libao ίσως να μην ευσταθεί. Έτσι, μπορεί να παρουσιάζονται αρκετά λάθη. Να μην ξεχνάμε ότι έχουμε συζητήσει εκτενέστατα για την τύχη του πορτοκαλή Νάξος.

    Πριν από μήνες είχα επικεντρώσει τον ενδιαφέρον μου σε φωτογραφίες στα λιμάνια Zhanjiang, Beihai και γενικά στην περιοχή του Guangzhou (Κίνα). Οι προηγούμενες δημοσιεύσεις θα κατατοπίσουν τους τυμβωρύχους του πλοίου.
    Μαζί σου....δεν διαφωνώ σε τίποτα.....απλά το βρήκα σήμερα και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας μπάς και τελικά βρούμε κάποια άκρη σχετικά με την τύχη του βάπορα............
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  4. #114
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    ¶νω Κυψέλη/Αγ.Θαλάιλεος Νάξου
    Μηνύματα
    576

    Προεπιλογή

    Πάντως έχω μάθει κάτι που με λύπησε αρκετά....δεν ξέρω άν ισχύει αλλά έχω ένα γωνστό που δούλευε λογιστής στο Ναξάκι και επί εποχές Αρκάδια αλλά και πρίν στο καράβι και μου είπε ότι το 2004 πήγε για scrap στην Ινδία.........
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B]ΟΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΔΕ ΓΛΕΝΤΑ, ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΞΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΠ' ΤΗ ΖΩΗ, ΧΑΜΕΝΟ ΘΕ ΝΑ ΠΑΕΙ....!!![/B][COLOR=DarkOrange][B] We Love NAXOS


    [/B][/COLOR]

  5. #115
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Επικοινώνησα με shipspotters του εξωτερικού με ειδικές γνώσεις επί των Ευρωπαϊκών πλοίων στην Κίνα. Πολλοί από αυτούς έχουν εντοπίσει, επιτυχημένα, άλλα παλιότερα πλοία που κατέλληξαν στην Ασία.

    Δυστυχώς, μέχρι στιγμής, δεν τους έχουν πέσει πληροφορίες ή φωτογραφίες για το Νάξος ή το Χρυσή Άμμος (λευκό). Πιθανολογούν ότι είτε έχουν αλλάξει νηολόγια ή έχουν γίνει καρφίτσες. Συνεπώς, το κυνήγι του θησαυρού συνεχίζεται, και όποιος αντέξει...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Haddock : 28-08-2008 στις 22:18
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  6. #116
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Ζει ο βασιλιάς Αλέξανδρος? Κι όμως, με μεγάλη συγκίνηση, νομίζω ότι ζει, τουλάχιστον μέχρι το 2005. Μετά από εξαντλητικές προσπάθειες και αδιάκοπο κυνήγι, κατάφερα να εντοπίσω το αγνοούμενο βαπόρι μας. Μεγάλες ευχαριστίες στον καλό φίλο Hans που μου έδωσε την έμπνευση να κοιτάξω με βάση τη λέξη σε Li και Bao. Σας παρουσιάζω, λοιπόν, το καμάρι μας από πλώρα, στο ferry terminal Bao Chang της Shanghai στην Κίνα!

    Φωτογραφία του 2005 και νομίζω πως αυτός είναι ο χαμένος κρίκος της αλυσίδας που ψάχναμε. Περιμένω την επιβεβαίωση σας...



    Πηγή Φωτογραφίας

    Κλικ στην φωτογραφία για υψηλότερη ανάλυση
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Haddock : 28-08-2008 στις 22:22
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  7. #117

    Προεπιλογή Το ΝΑΞΟΣ στη Σαντορίνη 1991

    Η πλώρη του

    Naxos in Santorini 1991a.jpg

  8. #118
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.957

    Προεπιλογή

    Δεν ειναι στην Σαντορινη αλλα στην Ναξο Captain_Mac.
    paroskayak εισαι απιστευτος!!!

  9. #119

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimitris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι στην Σαντορινη αλλα στην Ναξο Captain_Mac.
    paroskayak εισαι απιστευτος!!!
    Δεν την τράβηξα εγώ οπότε γράψε λάθος!

  10. #120
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Πλοία στη μακρινή Κίνα

    Φίλε paroskayak έκανες πάλι το θαύμα σου.
    Αφού επιβεβαιωθεί, ψάξε σε παρακαλούμε και για το "Hong Ju", το αγαπημένο "Χρυσή Άμμος ΙΙ" του φίλου μας Μίλτου Χαλά.

    Φίλε Captain Mac, σ' ευχαριστούμε πολύ για την όμορφη φωτογραφία που ανέβασες.

Σελίδα 12 από 98 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας