Σελίδα 3 από 98 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 979

Θέμα: Νάξος [Naxos]

  1. #21
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ακόμα και σε ποιό πρόσφατη φώτο του υπάρχει αυτή η κατασκευή...
    naxos.jpg

  2. #22

    Προεπιλογή

    Επομενως η προσθηκη αυτης της κατασκευης ειναι μεταγενεστερη και οχι απο τη ναυπηγηση του.

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Το Νάξος και το Μιλένα στο λιμάνι της Πάρου. Η φωτογραφία είναι από το Αιγαίο του Αγαπητού.

    Πηγή

    naxos_milena.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Haddock : 22-03-2008 στις 20:34

  4. #24
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Mια μικρή φωτογραφία και από μένα με τις τότε φωτογραφικές μου δυνατότητες. Το Νάξος εν πλώ:

    naxos.jpg

  5. #25
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Το Νάξος φωτογραφημένο από το Αιγαίο των Αγαπητών

    ¶λλη μια φωτογραφία κατά τη διάρκεια ρεμέτζου πλοίων στην Πάρο. Τη σύνθεση της εικόνας συμπληρώνουν τα ρέλια του Αιγαίου του Αγαπητού. Στην φωτογραφία φαίνεται και ο φάρος της "Σπίθας".


    Naxos in Paros from Aegeon 02.jpg


    Πηγή φωτογραφίας

  6. #26
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα μία φώτο του Ιστορικού πλοίου! Ο φωτογράφος του είναι άγνωστος σε μένα
    Απόστολε, βρέθηκε ο φωτογράφος αυτής της εικόνας του πορτοκαλί θρύλου... Για όλους τους φαν του Νάξος εδώ θα το δείτε σε υψηλότερη ανάλυση

    Εδώ μια εικόνα από το καλοκαίρι του 1975, το Ναξάκι φορτώνει για Σύρο, Πάρο, Νάξο... και ποιος δεν θυμάται τις πορτοκαλί σκάλες και την μικρή είσοδο επιβατών...

    2040463784_1f470727cc_o.jpg

    2040463556_53f215bcd2_b.jpg

    Πηγή φωτογραφιών

  7. #27
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή Το ατύχημα!!

    Αυτή η σκάλα κατι μου θυμίζει εμένα . Είμαι μέσα και δέν περιμένω βγω απο την σκάλα αλλα έχει πόρτα από μέσα που οδηγεί στο γκαράζ! Επέλαξα να περάσω απ αυτήν μέσα στο γακράζ κρατόντας 2 βαριά σακ βουαγιάζ (ένα σε κάθε χέρι). Δεν υπολόγισα το υψηλό σκαλοπάτι της πόρτας ασφαλείας και τρώω μια "σούπααααα" απίστευτη. Πέρασαν πάνω από 30καί χρόνια και την θυμάμαι ακόμη. Οι τσάντες κι εγώ με τη μούρη ξάπλα στο γκαράζ... έφαγα τα γόνατα μου και όχι μόνο... κι η παρέα μου πίσω να έχει πεθάνει στο . Το κλασικο γρήγορο σηκώμα και κοιτάμε γύρω αν μας βλέπουνε και όλα τα σχετικά ops:. Το θυμάμαι σαν να είναι τώρα... κι όμως πέρασαν τόσα χρόνια...

  8. #28
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή Απίστευτες φωτογραφίες

    Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια τον φίλο Paroskayak για την εξαιρετική πηγή φωτογραφιών που μας αποκάλυψε.
    Οι φωτογραφίες αυτές είναι απίστευτες και σε ποιότητα και σε θεματολογία.
    Θα ήθελα να τον παρακαλέσω να μας βοηθήσει, διότι είδα ότι υπάρχουν και άλλες εξαιρετικές φωτογραφίες που εγώ δεν μπορώ να ανοίξω.
    Υπάρχουν μεταξύ άλλων φωτογραφίες του "Ίκαρου" από το 1982 (φωτογράφος ο κύριος Πλακίδας). Επίσης, υπάρχει και μια φωτογραφία από τη γέφυρα του "Μιαούλη".
    Αυτές μπορούμε να τις κατεβάσουμε ή όχι;
    Μια απλοϊκή σκέψη είναι να φωτογραφήσουμε τον υπολογιστή, αλλά μάλλον είναι απλοϊκή.

  9. #29
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή Κόντρες Νάξος και Γεώργιος Εξπρές, Αύγουστος 1985

    Αντώνη, για να σε ευχαριστήσω για το μεράκι και τον κόπο σου για το Γεώργιος, και να να τιμήσω τους λάτρεις των δύο πλοίων. Λέο, να 'σαι καλά για την αφήγηση σου. Θα σας μοιραστώ περισσότερες ιστορίες για το Ναξάκι σύντομα. Για να τα θυμόμαστε στις ένδοξες εποχές τους, σας παραθέτω δύο φωτογραφίες από κόντρα για το ρεμέτζο στο λιμάνι της Πάρου. Ήταν ο Καπτά Νίκος ο Νομικός στα χειριστήρια του Νάξος τότε; Ποιος πλοιαρχούσε στο Γεώργιος;

    kontres 1.jpg


    kontres 2.jpg

    Πηγή από συγγενικό μου καραβολάτρη

  10. #30
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    1.048

    Wink

    FOVERES FOTO !! AN MPOROUSES NA TIS MEGALOSEIS LIGO, NA GLEIPSOUME KANA KOKKALAKI KAI EMEIS!! STO NAXOS DEN KSERO AN ITAN O KAPTA-MATZOURATOS , I DEN EIXE PAEI AKOMI....

Σελίδα 3 από 98 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας