Σελίδα 4 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 341

Θέμα: ΔΙΠΛΩΜΑ ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑΣ ΑΝΟΙΧΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ!

  1. #31
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    ενδιαφερομαι για μαθηματα καλοκαιρι, γενικα ποσος χρονοσ χρεαζεται για να παρεις το διπλωμα?

  2. #32
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή Μαθήματα - Σχολές

    Συνήθως δύο μήνες, καθώς περιλαμβάνουν 7-8 εξόδους 8 ωρών περίπου, οπότε δημιουργούν τμήματα Σαββάτου, ή τμήματα Κυριακής (μερικές φορές και τμήματα 2 καθημερινών απόγευμα) με ένα επιπλέον απόγευμα θεωρητικών μαθημάτων. Σε κάποιες περιπτώσεισς υπάρχουν τμήματα Σαββατοκύριακου διάρκειας ενός μηνός. Οι όμιλοι που μπορείς να απευθυνθείς είναι ο ΠΟΙΑΘ (www.horc.gr υπάρχουν πολλές πληροφορίες στην ιστοσελίδα), ο ΝΟΠΦ (www.nopf.gr), ο ΙΟΠ (www.iop.gr), ο ΝΟΑ , ο Ολυμπιακός κ.α.) Στοιχεία επικοινωνίας για όλους τους ομίλους υπάρχουν στην ιστοσελίδα της Επιτροπής Ανοιχτής Θαλάσσης (www.offshore.org.gr)

  3. #33
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από jerry_p
    Συνήθως δύο μήνες, καθώς περιλαμβάνουν 7-8 εξόδους 8 ωρών περίπου, οπότε δημιουργούν τμήματα Σαββάτου, ή τμήματα Κυριακής (μερικές φορές και τμήματα 2 καθημερινών απόγευμα) με ένα επιπλέον απόγευμα θεωρητικών μαθημάτων. Σε κάποιες περιπτώσεισς υπάρχουν τμήματα Σαββατοκύριακου διάρκειας ενός μηνός. Οι όμιλοι που μπορείς να απευθυνθείς είναι ο ΠΟΙΑΘ (www.horc.gr υπάρχουν πολλές πληροφορίες στην ιστοσελίδα), ο ΝΟΠΦ (www.nopf.gr), ο ΙΟΠ (www.iop.gr), ο ΝΟΑ , ο Ολυμπιακός κ.α.) Στοιχεία επικοινωνίας για όλους τους ομίλους υπάρχουν στην ιστοσελίδα της Επιτροπής Ανοιχτής Θαλάσσης (www.offshore.org.gr)
    Καλημέρα και ευχαριστω για τις πληροφοριες. Ειδα το site του ΑΝΟΓ, αλλα εχει μονο για μικρες ηλικιες.Μηπως ξερεις τι παιζει στις σχολες μετά το Καλαμακι?Για τον Αγ.Κοσμα σκεφτόμουν, εχεις υπ'όψιν σου?

  4. #34
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    412

    Προεπιλογή Σχολές ιστιοπλοίας (2)

    Αν και θα πρότεινα να μην διαλέξεις σχολή με κριτήριο τον τόπο, σημειώνω ότι:
    - ο ΑΝΟΓ μάλλον έχει τμήμα ανοιχτής θάλασσας ( http://www.anog.gr/gr/sxo_anoixt.htm ), επικοινώνησε μαζί τους για να πάρεις εγκυρότερες πληροφορίες.
    - άλλος όμιλος που μπορεί να έχει σχολή είναι ο Ναυτικός Αθλητικός Όμιλος Βούλας (τηλ. 210 8991193).

  5. #35
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Γεια χαρά. Χρονιά πολλά.

    Θα συμφωνήσω κ εγώ με τον jerry_p. Δεν είναι σωστό κριτήριο η περιοχή που βρίσκεται ο κάθε όμιλος.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  6. #36
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Γλυφαδα
    Μηνύματα
    600

    Προεπιλογή

    Παιδια ευχαριστώ για τις πληροφοριες. Επειδη ειμαι ολη μερα στο δρομο, εψαχνα κατι κοντα μου. Γενικα ποιες θεωρούνται καλές σχολές?(Αστερια, μολις ειδα το πμ σου,thanks)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη triad : 27-04-2006 στις 13:28

  7. #37
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Δεν είναι τόσο εύκολη η απάντηση σε αυτό που ρωτάς. Εξαρτάται τι ακριβώς ζητάς από μια σχολή. Το τυπικό του διπλώματος ιστιοπλοϊας Ανοιχτής Θαλάσσης θα το βρείς παντού.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  8. #38
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Ρίξε μια ματία εδω: http://forum.naytilia.gr/showthread.php?t=518 υπάρχουν κάποιες πληροφορίες για μερικούς ομίλους και στοιχεία επικοινωνίας.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

  9. #39
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    71

    Προεπιλογή

    καλημέρα σε όλους.
    μόλις εντόπισα το forum και αρχίζω τα post στο αγαπημένο μου θέμα.


    είμαι κάτοχος διπλώματος ανοιχτής θαλάσση απο το φεβρουάριο του 1997. (Ιστιοπλοικός Ομιλος Θεσσαλονίκης)
    ταχυπλόου απο το 2000.

    σε αγώνες ακόμα δεν έχω λάβη μέρος, αλλά είναι κάτι που το σκέφτομαι...
    έχω κάνει αρκετά ταξίδια με μεγαλύτερο το ταξίδι απο Νικαια Γαλίας στην Αθήνα. (delivery σκάφους)

    καλως σας βρήκα και καλές θάλασσες σε όλους.....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gmav : 05-05-2006 στις 08:10
    JEANNEAU - SUN ODYSSEY 45" 2005 - "ELPIDA"
    [url]www.sailman.gr[/url]

  10. #40
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    1.055

    Προεπιλογή

    Καλωσήλθες στη παρέα μας

    Πρέπει να ήταν τρομερή εμπειρία το ταξίδι που λες. Θα ήθελα κ εγώ πολύ να συμμετάσχω σε κάτι τέτοιο. Με ποιό σκάφος είχατε ταξιδέψει; Είναι αυτό που έχεις στην υπογραφή;

    Για κάποιον που έχει δίπλωμα Ανοιχτής Θαλάσσης και έχει κάποια σοβαρή εμπειρία με σκάφη είναι καλή ευκαιρία για γρήγορα και καλά χρήματα, αρκεί βέβαια να υπάρχει όρεξη κ χρόνος.
    ...για να φέρουμε, εμείς οι νέοι, το κόσμο στα μέτρα μας, πρίν μας φέρει αυτός στα δίκα του...

Σελίδα 4 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας