Σελίδα 12 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 198

Θέμα: Δέσποινα [Ευαγγελίστρια - HMS Kilmore, Despina, Evangelistria]

  1. #111
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Μηνύματα
    562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από T.S.S. APOLLON Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απιθανη μεταλλαξη!!! Φιλε Maiandros Εγραψες!!!
    Μαζί γράψαμε φίλε T.S.S APOLLON και την αρχή την έκανες εσύ!!!

  2. #112

    Προεπιλογή

    Το Δ/Π Ευαγγελιστρια σε καλλιτεχνικη απεικονιση ...αρχες δεκαετιας του 70 με ροτα ...καπου στις Μικρες Κυκλαδες...

    EYAGGELISTRIA.jpg

  3. #113
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Μηνύματα
    562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από T.S.S. APOLLON Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Δ/Π Ευαγγελιστρια σε καλλιτεχνικη απεικονιση ...αρχες δεκαετιας του 70 με ροτα ...καπου στις Μικρες Κυκλαδες...

    EYAGGELISTRIA.jpg
    Δάσκαλε ούτε φωτογραφία να ήταν!!!!

  4. 09-02-2013, 13:37


  5. #114
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Laid up_1980 _ EVAGGELISTRIA.jpgΑργοπεθαίνοντας στο Αμπελάκι ανάμεσα σε άλλα ταλαίπωρα σκαριά...

  6. #115

    Προεπιλογή

    ...λιγο πριν πεσουν οι τιτλοι του τελους για το μικρο σκαρι ...ακουραστος εργατης στην υπηρεσια της Ακτοπλοιας επι 24 συναπτα ετη...
    Μοναδικη η φωτογραφια που μας χαρισες φιλε ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ!!!

  7. #116
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Μόσχάτο
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή Ανακαλύπτοντας...

    Μέσα στις πολλές μου περιπλανήσεις στο διαδίκτυο, ανακάλυψα ομολογώ τυχαία το forum ελπίζοντας να βρω περισσότερες λεπτομέρειες για το παρελθόν και την εικόνα αυτού του πλοίου μέσα από τα μάτια όσων το έχουν ζήσει μιας και δυστυχώς ως πιτσιρίκι τότε, δεν πρόλαβα να ταξιδέψω μαζί του...
    Το έζησα μόνο στην κατάσταση της τελευταίας φωτογραφίας, κάθε φορά που ακόμα όντας μικρός, μ' έπαιρνε ο παππούς μου στο αμπελάκι.... Δε θα ξεχάσω ποτέ τη φυσιογνωμία του γερόλυκου μαστρογιώργη που το φιλούσε ως φύλακας στο τελευταίο του "λιμάνι" και ήταν κατά την περίοδο που ταξίδευε λοστρόμος του...
    Σας ευχαριστώ θερμά όλους όσους μοιραστήκατε τις εμπειρίες, αναμνήσεις και γνώμες, δίνοντας μου τη δυνατότητα να γνωρίσω καλύτερα αυτό το σκαρί...
    Σας ευχαριστώ και πάλι!...
    Γιώργος Κουσουνιάδης...

  8. #117
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Φίλε Γ.Κ., καλώς ήρθες στην παρέα μας. Όπως θα είδες το ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ μπορεί να ήταν μικρό στο μάτι άλλα έκλεψε πολλές καρδιές και αρκετοί φίλοι το θυμούνται σήμερα με όμορφες αναμνήσεις.

    Ανεβάζω και μια φωτογραφία του από τα χρόνια που ταξίδευε, τραβηγμένη από τον φίλο καραβολάτρη Trevor Jones.

    Evangellistria by Tr Jones.jpg

  9. #118
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Γ.Κ. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα στις πολλές μου περιπλανήσεις στο διαδίκτυο, ανακάλυψα ομολογώ τυχαία το forum ελπίζοντας να βρω περισσότερες λεπτομέρειες για το παρελθόν και την εικόνα αυτού του πλοίου μέσα από τα μάτια όσων το έχουν ζήσει μιας και δυστυχώς ως πιτσιρίκι τότε, δεν πρόλαβα να ταξιδέψω μαζί του...
    Το έζησα μόνο στην κατάσταση της τελευταίας φωτογραφίας, κάθε φορά που ακόμα όντας μικρός, μ' έπαιρνε ο παππούς μου στο αμπελάκι.... Δε θα ξεχάσω ποτέ τη φυσιογνωμία του γερόλυκου μαστρογιώργη που το φιλούσε ως φύλακας στο τελευταίο του "λιμάνι" και ήταν κατά την περίοδο που ταξίδευε λοστρόμος του...
    Σας ευχαριστώ θερμά όλους όσους μοιραστήκατε τις εμπειρίες, αναμνήσεις και γνώμες, δίνοντας μου τη δυνατότητα να γνωρίσω καλύτερα αυτό το σκαρί...
    Σας ευχαριστώ και πάλι!...
    Γιώργος Κουσουνιάδης...
    Kαλημέρα κ καλώς όρισες στην παρέα φίλε μου.
    Όταν μικρός μάζευα μπροσούρες κ φωτογραφίες,είχα περάσει γύρω στο ΄80 από το γραφείο της εταιρείας στην Ακτή Ποσειδώνος 12,αν θυμάμαι καλά το νούμερο.Να πω την αλήθεια,από όλα τα βαπόρια σας είναι βαθιά χαραγμένο στην μνήμη μου το ΑΘΕΝΣ ΕΞΠΡΕΣ.
    Θα χαρούμε πολύ αν υπάρχει υλικό στα χέρια σου που θα ήθελες να το μοιραστείς μαζί μας.

  10. #119
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Μηνύματα
    562

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Ellinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Γ.Κ., καλώς ήρθες στην παρέα μας. Όπως θα είδες το ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ μπορεί να ήταν μικρό στο μάτι άλλα έκλεψε πολλές καρδιές και αρκετοί φίλοι το θυμούνται σήμερα με όμορφες αναμνήσεις.

    Ανεβάζω και μια φωτογραφία του από τα χρόνια που ταξίδευε, τραβηγμένη από τον φίλο καραβολάτρη Trevor Jones.

    Evangellistria by Tr Jones.jpg
    Πραγματικός θησαυρός η φωτογραφία που μοιράστηκες μαζί μας φίλε Ellinis!!!! Με την ευκαιρία αυτή, να καλωσορίσω κι εγώ στην παρέα μας τον κ. Γ.Κουσουνιάδη!

  11. #120

    Προεπιλογή

    Ετσι ακριβως η καλυτερη φωτογραφια του ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑ που εχουμε δει μεχρι τωρα!!!
    Ενα καλωσορισμα και απο εμενα στον φιλο Γ.Κ.!!!

Σελίδα 12 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας