Σελίδα 50 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 404849505152 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 491 έως 500 από 512

Θέμα: Kalli P. [Panagia Thalassini, NGV Aliso]

  1. #491
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Και το Kalli P μόλις ξεκίνησε από το μόλο της ΔΕΗ. Δοκιμαστικό!!!!!!!!......ή αρχίζει δρομολόγια και αυτό??????

  2. #492

    Προεπιλογή

    Ξέμεινε τελικά το καραβάκι στον μώλο ΔΕΗ στο Κερατσίνι (όπως βλέπουμε και στην σημερινή φωτό), και δεν δούλεψε πουθενά το καλοκαίρι που πέρασε. Κρίμα οι ετοιμασίες, τα βαψίματα, ο δεξαμενισμός, και βέβαια η εντελώς .....ζντουπ μετονομασία !!! Να δούμε τι του επιφυλάσσει το μέλλον.

  3. #493
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Kalli P χωρίς λόγια ....... τα έγραψε ο Γιώργος

    KALLI-P-28-11-2015-01.jpg KALLI-P-28-11-2015-02.jpg .

  4. #494
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Τι έγινε με το καραβάκι???. Με φίλο που συζητούσα πριν από λίγο μου είπε ότι άκουσε στο διαδίκτυο ότι έχει μετακομίσει στο ναυπηγείο ΑΤΛΑΣ του Περάματος . Αληθεύει??????
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pantelis2009 : 04-06-2016 στις 19:23

  5. #495

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι έγινε με το καραβάκι???. Με φίλο που συζητούσα πριν από λίγο μου είπε ότι άκουσε στο διαδίκτυο ότι έχει μετακομίσει στο ναυπηγείο ΑΤΛΑΣ του Περάματος . Αληθεύει??????
    Που ??? Στο ΑΤΛΑΣ ??? Κοίτα Παντελή μου να σου πω, όλα σχετικά είναι σε αυτήν την ρημάδα την ζωή...... Σου λέει ο άλλος, σε μια .....παραλία βρίσκονται όλα τα (καμμιά 20αριά) ναυπηγεία στο Πέραμα, εγώ το ΑΤΛΑΣ ξέρω, πέστο και σιγά μην καθήσει κανείς να το ψάξει !!!!!

    Τέλος πάντων, το καραβάκι την Πέμπτη που μας πέρασε (2 Ιουνίου) ρυμουλκήθηκε από τον μώλο ΔΕΗ όπου βρισκόταν εδώ και πολλούς μήνες, στο θαλάσσιο χώρο μπροστά από το γνωστό ανενεργό ναυπηγείο MED, το οποίο βρίσκεται ακριβώς δίπλα από του Γιώργου Φραντζή (μόνο ...οκτώ ναυπηγεία μακρύτερα από το ΑΤΛΑΣ !!!). Από το ίδιο ακριβώς σημείο να θυμίσουμε ότι είχε περάσει πριν λίγους μήνες και το ΑΚΟΥΑ ΣΠΙΡΙΤ.

    IMG_0025.jpg__IMG_0225.jpg
    Πέραμα - 04/06/2016

  6. Προεπιλογή

    Τί κόλλημα έχει φάει τελικά και δεν μπαίνει σε γραμμή? Πρόβλημα απο νηογνώμονα? Η δεν υπάρχει έργο?

  7. #497
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Έτσι είναι φίλε μου, κάποτε δεν ξέραν κανένα ναυπηγείο και τώρα έχουν γίνει όλοι ειδήμονες.
    Όπως τα λες είναι, βρίσκετε στο MED που βρίσκεται ανάμεσα Φραντζή και Κανέλλου. Εδώ φωτογραφημένο πάνω από το ¶γιος Σπυρίδων.

    KALLI-P-11-06-06-2016.jpg

  8. #498

    Προεπιλογή

    Στην ίδια θέση και κατάσταση το πλοίο, στον θαλάσσιο χώρο του ναυπηγείου MED στο Πέραμα, και λογικά (για να μην πω σίγουρα) χάνει και αυτήν την καλοκαιρινή σεζόν.

  9. #499
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.498

    Προεπιλογή

    Δεν νομίζω ότι υπήρχε και κάποια ρεαλιστική προοπτική να ξαναταξιδέψει, φέτος τουλάχιστον.

  10. #500

    Smile

    "Ρεαλιστικές προοπτικές" για να ξαναταξιδέψουν δεν υπάρχουν για πολλά "εν απραξία" πλοία φίλε μου hayabusa. Ανατρέπονται όμως εκεί που δεν το περιμένεις. Πάρε ως πρόχειρο παράδειγμα το LOUIS AURA (πρώην ORIENT QUEEN) που μετά από δίχρονο σχεδόν παροπλισμό, και γι αυτό μέχρι πριν λίγες ημέρες θα έλεγες ακριβώς το ίδιο : "δεν υπάρχει και κάποια ρεαλιστική προοπτική να ξαναταξιδέψει, φέτος τουλάχιστον". Κι όμως, ξαφνικά μάθαμε ότι θα επαναδραστηριοποιηθεί.

    Γι αυτό λοιπόν, μιας και σήμερα ξαναείδα από κοντά το KALLI P, ενημέρωσα μεν για το αμετάβλητο της κατάστασης του, κρατώντας δε και τις αναγκαίες (πάντα) επιφυλάξεις.

Σελίδα 50 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 404849505152 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας