Σελίδα 16 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 61415161718 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 151 έως 160 από 254

Θέμα: Έλλη [Σχοινούσα, Πάρος Εξπρές, Ιπποκράτης - Εlli, Schinousa, Paros Express]

  1. #151
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Haddock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε ένα μεζεδάκι από μια ναύλωση το καλοκαίρι του 1984. Μέχρι και στο Brindisi έχει φτάσει η χάρη του.
    Νομίζω πως στη φωτογραφία το καράβι έχει τα σινιάλα του Φραγκιουδάκη ακόμη. Μήπως δεν είναι ναύλωση αλλά είναι από την εποχή που έκανε Ηγουμενίτσα-Πρίντεζι για λογαριασμό του πλοιοκτήτη του;

  2. #152

    Προεπιλογή

    Πραγματι δεν ηταν ναυλωση αλλα δουλευε για την FRAGLINE

  3. #153
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Και ομως και ναύλωση έκανε, αλλά και δρομολόγια για την εταιρεία.
    Η ναύλωση έγινε μετα την απομάκρυνσή του απο την ακτοπλοία, ενω
    έκανε δρομολόγια αποκλειστικά για τη Fragline το 1985, διάστημα κατα το οποίο η εταιρεία δεν είχε δευτερο καράβι μετα την πώληση του 'Γεωργιος' και μεχρι να αγοραστει την επόμενη χρονια ο 1ος 'Ουρανός'. Ναυλωτής (δεν θυμάμαι ακριβως ποια χρονιά έγινε αυτό) πάντως ηταν ο πράκτορας τηε εταιρείας στο Μπρίντιζι.

  4. #154
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Talking Φάουλ...

    Δεν ήρθατε διαβασμένοι και δεν κάνατε την εργασία για το σπίτι.
    Έχει ξαναγίνει η ίδια συζήτηση για τη ναύλωση. Όπως τα λέει ο despo είναι. Η φωτογραφία είναι το καλοκαίρι του 1984, τη σαιζόν δηλαδή που το Ελλάκι ναυλώθηκε κατά τα γραφόμενα του esperos.
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  5. #155
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Μπράβο Αγαπητέ τωρα μου θύμισες και το όνομα της εταιρείας που είχε ναυλώσει το καράβι. Ομως με την ευκαιρία μου ήρθε στη μνήμη μου, οτι πάντα το ίδιο πλοίο είχε ξαναπάει και το 1976 στο Μπρίντιζι. Επειδή με τις πολλές μετακομίσεις, δεν κατάφερα να κρατήσω στη συλλογή ενα πολυσέλιδο διαφημιστικό που είχε βγάλει τοτε η εταιρεία, ενδεχομένως κάποιος μπορεί να έχει στη συλλογή του, αν όχι θα προσπαθήσω να επιβεβαιώσω.

  6. #156

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο Αγαπητέ τωρα μου θύμισες και το όνομα της εταιρείας που είχε ναυλώσει το καράβι. Ομως με την ευκαιρία μου ήρθε στη μνήμη μου, οτι πάντα το ίδιο πλοίο είχε ξαναπάει και το 1976 στο Μπρίντιζι. Επειδή με τις πολλές μετακομίσεις, δεν κατάφερα να κρατήσω στη συλλογή ενα πολυσέλιδο διαφημιστικό που είχε βγάλει τοτε η εταιρεία, ενδεχομένως κάποιος μπορεί να έχει στη συλλογή του, αν όχι θα προσπαθήσω να επιβεβαιώσω.
    Σιγουρα φιλε despo κατι περισσοτερο ξερεις

  7. #157

    Προεπιλογή

    Σωστα φιλε despo το 1976 το Ελλη απο το λιμανι της Ηγουμενιτσας αναχωρουσε για Κερκυρα και Μπριντεζι

  8. #158
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Ειδατε λοιπον φίλοι Απόλλων και Ben Bruce, η σωστή και ειλικρινής συνεργασία μας φέρνει ειδήσεις !

  9. #159
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    East Med
    Μηνύματα
    1.091

    Προεπιλογή

    Πάστωσε δυό-τρία κοπίδια και φτιάξε τη δικιά σου γκαλερί με μπαγιάτικη μαγιά. Κάπου τα έχω ξαναδεί όλα αυτά.... :shock: Απλά κρίμα...
    [B][COLOR="RoyalBlue"][I][U][URL="http://img132.imageshack.us/img132/6466/elliios1972sig.jpg"]Κυκλαδίτικο Ξαραθύμιο[/URL][/U][/I][/COLOR][/B]

  10. #160

    Προεπιλογή

    Kαλα τρελο clopyright R !Δεν παιζεται ο τυπος ολα απο αυτα που εχουν ανεβει στο ναυτιλια με υπογραφες και ονοματα

Σελίδα 16 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 61415161718 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας